Bilişim Vadisi'nde gerçekleştirilen Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı'nda önemli bilgiler aktarıldı - Son Dakika
Güncel

Bilişim Vadisi'nde gerçekleştirilen Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı'nda önemli bilgiler aktarıldı

Bilişim Vadisi\'nde gerçekleştirilen Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı\'nda önemli bilgiler aktarıldı

Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Bilişim Vadisi'nde düzenlenen Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı'nda internet haberciliği ve yapay zeka teknolojisine ilişkin düzenlenen konferansta hem moderatör hem de konuşmacı olarak yer alan Haberler.com ve Sondakika.com Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur, katılımcılara önemli bilgiler aktarılmasını sağladı.

10.10.2022 11:25  Güncelleme: 15:51
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Gebze'de bulunan Bilişim Vadisi'nde gerçekleştirilen Kamuda Hızlandırılmış Dijital Dönüşüm Paneli'nde 'Akıllı Şehirlerde Keşfetmekten Değer Yaratmaya' konulu sunum yapıldı. Konuşmacı ve moderatör olarak yer alan Haberler.com ve Sondakika.com Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur'un yanı sıra konferansta Mustafa Aktaş, Erkut Taşdemir, Tuğba Kadı ve Serkan Gümrükçüoğlu da yer aldı.

Av. Bedia Teymur'un moderatörlüğündeki Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı'nda önemli bilgiler aktarıldı

PANELDE YAPAY ZEKA VE TEKNOJİNİN GELECEĞİ KONUŞULDU

Panelde söz alan TÜRKSAT Bilgi Teknolojileri Çözüm Mimarı Mustafa Aktaş, kamu hizmetlerinin sunumunda yapay zeka, büyük veri gibi teknolojilerin öne çıktığını belirterek "Akıllı sistemlerden bahsediyoruz. Bununla birlikte yapay zeka öne çıkıyor. Şuanda kamudaki dijital dönüşümlerde de yapay zeka teknolojileri yoğunlukla kullanılmaya başlandı. Dünyada ki teknolojik gelişmelere bağlı olarak kamu hizmetini tüketen vatandaşların da bu noktada kamu hizmetlerinin sunumundaki talepleri değişiyor. Daha akıllı çözümlere yöneliyorlar. Kamu hizmetlerinin sunumunda yapay zeka, büyük veri gibi teknolojiler öne çıkıyor. Vatandaşın hizmetlere hızlı erişmeleri, etkin bir şekilde almaları, zaman kaybının öne geçilmesi ve kamu hizmetlerinin tüketilmesinde adil ve eşitlikçi bir durum sağlanmasına sebep oluyor. Kamu tarafındaki faydalarından bahsetmek gerekirse kamu kurumları hizmetlerini kesintisiz ve sürekli sağlamaları, maliyetlerini düşürmeleri, hesap verilebilirlik ve şeffaflık anlamında faydalarda kamu tarafından sağlanabilmektedir " diye konuştu.

Av. Bedia Teymur'un moderatörlüğündeki Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı'nda önemli bilgiler aktarıldı

KATILIMCILARA TEŞEKKÜR ETTİ

Konferansı baştan sonra kadar profesyonel biçimde yöneten Av. Bedia Teymur'un moderatörlüğü de katılımcılardan tam not aldı. Teymur, konferansın önemine dikkat çekerek, kendilerini dinlemeye gelen tüm katılımcılara teşekkür ettiğini dile getirdi.

Son Dakika Güncel Bilişim Vadisi'nde gerçekleştirilen Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı'nda önemli bilgiler aktarıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement