Hacı adaylarına seminer - Son Dakika

Hacı adaylarına seminer

22.06.2019 10:11
Hacı adaylarına seminer, System.String[]

Sinop'tan hacı adaylarına "Hacca Hazırlık" semineri verildi.

Sinop'tan hacı adaylarına "Hacca Hazırlık" semineri verildi.

Düzenlenen seminerde İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, İl Müftü Yardımcıları Kamil Tuncel, Abdullah Söylemez, Ayşe Gül Gürbüz, Kefevi Camii İmam Hatibi Ekrem Ünal tarafından hacı adaylarına bilgiler aktarıldı.

"Sizler Kab-i Muazzama'ya bu seneki hac ibadeti için çağrılmış ve Cenab-ı Hakk'tan gelen davete icabet eden seçilmiş elçilersiniz" diyen İl Müftüsü Çelik, sözlerine hac ibadetinin faziletini anlatarak devam etti.

Seminer akabinde hacı adayları, Suudi Arabistan'ın sıcak olmasından dolayı menenjit ve çocuk felci hastalıklarına yakalanma riskinin yüksek olması ve bu hastalıklardan korunmak amacıyla aşı oldular.

Sinop Boyabat İlçe Müftüsü İsa Sağlam'ın kafile başkanı olarak görevlendirildiği hac yolculuğunun, 13 Temmuz 2019 tarihinde 108 hacı adayı ile birlikte Samsun Havalimanından Medine-i Münevvere'ye başlayacağı, 22 Ağustos 2019 tarihinde de Cidde Havalimanından Samsun Havalimanına dönüş için hareket edeceğinin planlandığı belirtildi. - SİNOP

Hacı adaylarına seminer
Hacı adaylarına seminer
Hacı adaylarına seminer

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Hacı adaylarına seminer - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

SİHA korkusu bunu da yaptırdı! Sözde Karabağ lideri Harutyunyan taktik toplantısını anaokulunda gerçekleştirdi 'Trabzon' paylaşımıyla büyük tepki çeken CHP'li Kılınç, adliye önünden fotoğraf paylaştı Vatandaşa ucuza satmak yerine depoda bekletilen bir ton balık çürüdü Alkollüyken zincirleme trafik kazasına karışan Ahmet Kural'a hapis istemiyle dava açıldı Karadeniz hamsisi tezgahlara inince fiyat 40 TL'den 15 TL'ye düştü 1966 model cipi 25 bin lira harcayarak adeta 2020 modele dönüştürdü Camideki görüntü İlber Ortaylı'yı kızdırdı: Bu ne zevksizlik Hatay saldırısını düzenleyen teröristlerin Amanoslar'a geldikleri paramotorlar ele geçirildi