Hacı adaylarına seminer - Son Dakika

Hacı adaylarına seminer

22.06.2019 10:11
Hacı adaylarına seminer, System.String[]

Sinop'tan hacı adaylarına "Hacca Hazırlık" semineri verildi.

Sinop'tan hacı adaylarına "Hacca Hazırlık" semineri verildi.

Düzenlenen seminerde İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, İl Müftü Yardımcıları Kamil Tuncel, Abdullah Söylemez, Ayşe Gül Gürbüz, Kefevi Camii İmam Hatibi Ekrem Ünal tarafından hacı adaylarına bilgiler aktarıldı.

"Sizler Kab-i Muazzama'ya bu seneki hac ibadeti için çağrılmış ve Cenab-ı Hakk'tan gelen davete icabet eden seçilmiş elçilersiniz" diyen İl Müftüsü Çelik, sözlerine hac ibadetinin faziletini anlatarak devam etti.

Seminer akabinde hacı adayları, Suudi Arabistan'ın sıcak olmasından dolayı menenjit ve çocuk felci hastalıklarına yakalanma riskinin yüksek olması ve bu hastalıklardan korunmak amacıyla aşı oldular.

Sinop Boyabat İlçe Müftüsü İsa Sağlam'ın kafile başkanı olarak görevlendirildiği hac yolculuğunun, 13 Temmuz 2019 tarihinde 108 hacı adayı ile birlikte Samsun Havalimanından Medine-i Münevvere'ye başlayacağı, 22 Ağustos 2019 tarihinde de Cidde Havalimanından Samsun Havalimanına dönüş için hareket edeceğinin planlandığı belirtildi. - SİNOP

Hacı adaylarına seminer
Hacı adaylarına seminer
Hacı adaylarına seminer

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Hacı adaylarına seminer - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bir Zamanlar Çukurova dizisine bomba transfer! Ünlü oyuncu başrol oynayacak Polis kılığına giren silahlı soyguncular, kulüp başkanını darp edip eşyalarını çaldılar Son Dakika: Beşiktaş'ta koronavirüs test sonucu pozitif çıkan futbolcu sayısı 8'e yükseldi Korona aşısını bulan Türk profesör Uğur Şahin uyardı: Kış zor geçecek rahatlama Mart'ta Feribotta hava aldırma bahanesiyle dışarı çıkarılan genç kıza otobüs muavini tecavüz etti Mike Tyson, yıllar sonra itiraf etti: Doping testlerinden kurtulmak için plastik cinsel organ kullandım Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye çağ atlatacak 3 yeni müjdeyi verdi 10 Kasım'da saygı duruşuna kalkmayıp terör örgütü PKK lehine slogan atan çalışan, işverenden tekme tokat dayak yedi