Hakkari'de aşçılık kursundaki kadınlar hünerlerini sergiledi - Son Dakika

Hakkari'de aşçılık kursundaki kadınlar hünerlerini sergiledi

27.01.2023 18:56
Hakkari'de aşçılık kursundaki kadınlar hünerlerini sergiledi

Hakkari Halk Eğitimi Merkezi bünyesindeki aşçılık kursunda meslek öğrenen kursiyerler, yaptıkları yemekleri katılımcıların beğenisine sundu.

Hakkari Halk Eğitimi Merkezi bünyesindeki aşçılık kursunda meslek öğrenen kursiyerler, yaptıkları yemekleri katılımcıların beğenisine sundu.

Merkez bünyesindeki kursta eğitim gören kursiyerler, meslek öğrenmenin yanı sıra hazırladıkları yemekleri işletmelere satarak kazanç sağlıyor.

Usta öğretici Ayfer Koparan'ın eğitim verdiği kursiyerler, belediye ek binasındaki Türk mutfağı bölümünde düzenlenen etkinlikte hazırladıkları yöresel yemekleri katılımcıların beğenisine sundu.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Nazif Tatlı, bu çalışmaların, Vali ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık'ın öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan eğitim seferberliğinin sonucu olduğunu söyledi.

Kursiyerlerin meslek edinip aile bütçelerine katkı sağlamaya başlamalarından memnuniyet duyduklarını belirten Tatlı, "Belediye ek binasında usta öğreticiler ve kursiyerlerin verdiği emeğin pratiğe dönmüş halini görüyoruz. Kursiyerlerimiz yöremize ait yemekleri hem tanıtıp hem de elde ettikleri kazanımları uygulamalı olarak sergiledi. Usta öğreticiler başta olmak üzere kursa katılanları tebrik ediyorum. Bu kurs inşallah size ek iş olarak geri dönecek. Öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz." diye konuştu.

Koparan ise 19 yıldır usta öğretici olarak görev yaptığını dile getirerek, 48 kursiyerin kurstan öğrendiklerini pratiğe dönüştürdüğünü ve güzel bir sonucun ortaya çıktığını aktardı.

Kursiyerlerden Meryem Selçuk da kurs sayesinde meslek edindiğini, bundan mutluluk duyduğunu ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin, Hakkari'de üs bölgesindeki güvenlik güçleriyle iftar yaptı Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin, Hakkari'de üs bölgesindeki güvenlik güçleriyle iftar yaptı Halk eğitim kursları beldedeki kadınlara gelir kapısı oldu Halk eğitim kursları beldedeki kadınlara gelir kapısı oldu Hakkari'de şantiye alanındaki çelik kolonda sıkışan köpek kurtarıldı Hakkari'de şantiye alanındaki çelik kolonda sıkışan köpek kurtarıldı

Son Dakika Güncel Hakkari'de aşçılık kursundaki kadınlar hünerlerini sergiledi - Son Dakika


Advertisement