Son Dakika Haberleri: Hamburger Containerboard, Kütahya'da 1 milyar TL Yatırımla Kağıt Fabrikası Kuracak

Hamburger Containerboard, Kütahya'da 1 milyar TL Yatırımla Kağıt Fabrikası Kuracak

7 gün önce

Avusturyalı oluklu mukavva malzeme üreticisi Hamburger Containerboard, Kütahya'da 1 milyar TL yatırım ile kağıt fabrikası kuracak. Fabrika şirketin Türkiye'deki ilk sıfırdan yatırımı olacak.

Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı'nın tarafından dağıtılan bültene göre 300 milyon euro (1 milyar TL) yatırım tutarı olan fabrikanın 2020 yılında tamamlanması ve 500 kişiye istihdam sağlaması planlanıyor.

480 BİN TON KARTON ÜRETECEK

Tamamlandığında yılda 480 bin ton konteyner kartonu üretim kapasitesine sahip olacak yatırım Avusturyalı şirketin  Türkiye'deki üçüncü kâğıt fabrikası olacak.

Şirketin  Türkiye'deki diğer iki fabrikası  Çorlu ve  Denizli'de yer alıyor.

Prinzhorn Holding bünyesinde yer alan Hamburger Containerboard,  Avrupa'daki yüksek kaliteli oluklu mukavva malzemelerinin önde gelen üreticileri arasında yer alıyor. Şirketin  Türkiye haricinde  Almanya,  Avusturya ve  Macaristan'da da fabrikaları bulunuyor.


Erdoğan'dan Amerikalı Gazeteciye: Bize Vermediğiniz Silahları Teröristlere Nasıl Verdiniz? Dondurma Çubuğundan 500 Bin Liralık Araba Kazandı ama Şimdi Kara Kara Düşünüyor
Bakanlıktan Domates İhracatı Açıklaması: Et İthalatıyla İlişkilendirilemez Erdoğan'dan ABD ve Kuzey Irak'a Sert Mesajlar