Son Dakika Haberleri: Hasankeyf'te 8 Mağara Butik Otele Dönüştürülecek

Hasankeyf'te 8 Mağara Butik Otele Dönüştürülecek

2 ay önce

Batman'ın Hasankeyf ilçesinde "Üçyol Ekolojik Köy Projesi"nin yaşama geçirilmesiyle 8 mağara butik otel olarak faliyet gösterecek.

Hasankeyf'te 8 Mağara Butik Otele Dönüştürülecek, System.String[]
Batman'ın  Hasankeyf ilçesinde " Üçyol Ekolojik Köy Projesi"nin yaşama geçirilmesiyle 8 mağara butik otel olarak faliyet gösterecek.

Hasankeyf'e bağlı  Üçyol köyünde, ilçe Kaymakamlığınca 2015 Yılı Güdümlü Proje desteği kapsamında hazırlanan " Üçyol Ekolojik Köy Projesi"  Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ve  Batman Valiliğinin de desteğiyle hayata geçiriliyor.

Hasankeyf Kaymakamı Faruk Bülent Baygüven, ilgili kurum amirleriyle  Üçyol köyüne giderek yerinde incelmelerde bulundu.

Baygüven, burada yaptığı konuşmada, yapılacak projenin Kaymakamlık ile  Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri  Yılmaz Altındağ tarafından daha önce imzalandığını anımsatarak, butik otele dönüştürülecek 8 mağara, hobi bahçeleri, yürüyüş yolları ve kamp alanları ile  Türkiye'nin örnek köyünün oluşturulmasının hedeflendiğini söyledi.

Baygüven, şunları kaydetti:

"İlçemize turizm anlamında büyük katkı sağlayacak olan  Üçyol Ekolojik Köy Projesi'nin sözleşmesini büyük özveri ve çalışmaların sonucunda imzaladık. Projemize büyük ölçüde hibe desteği sağlayan  Dicle Kalkınma Ajansına teşekkür ederiz. Projenin eksikliklerinin tamamlanarak en kısa sürede ihaleye çıkılarak projeyi tamamlamak için çalışıyoruz. Projenin tamamlanmasıyla birlikte  Türkiye'nin örnek köyünün oluşturularak turizm boyutunda ilçemize ciddi anlamda katkı sağlayacak."
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Öğrencilerini Cinsel İlişkiye Zorlayan Kadın Öğretmen Hakkında 40 Yıl Hapis İsteniyor 3 Saldırgan, Kaçırdıkları 14 Yaşındaki Kızı, 5 Günde 20 Erkeğe Sattı
Norveç'te Düzenlenen Skandal NATO Tatbikatının Fotoğrafları Ortaya Çıktı