Havuz Kültürü Yaygınlaşıyor - Son Dakika

Havuz Kültürü Yaygınlaşıyor

25.04.2017 15:11
Havuz Kültürü Yaygınlaşıyor, System.String[]

Havuz sektörünün öncüsü BİYTAŞ Şirketler Grubu’nun Başkanı Suat Gülçimen, Bursa’nın batı kesiminde havuz kültürünün giderek yaygınlaştığını söyledi.

Havuz sektörünün öncüsü BİYTAŞ Şirketler Grubu'nun Başkanı Suat Gülçimen, Bursa'nın batı kesiminde havuz kültürünün giderek yaygınlaştığını söyledi.

Toplu konut bölgelerindeki yüzme ve süs havuzlarının yanı sıra spor amaçlı olimpik yüzme havuzlarının sayısının da sürekli arttığını belirten Suat Gülçimen, insanların ekonomik gelişimine bağlı olarak artan konfor talebinin, havuz kültürünün yaygınlaşmasındaki en önemli faktörlerden biri olduğunu söyledi. Bursa'da havuz sektörünün önemli bir potansiyele sahip olduğunu kaydeden Gülçimen, "Aileler evlerinde kendi kişisel yüzme ya da süs havuzlarına sahip olmak istiyor. Gelir seviyesinin artmasıyla beklenti artıyor. Sanayileşen toplumda insanlar hareket kabiliyetini kaybediyor. Yüzme, monoton hayatın adeta panzehiri oldu. Yüzme her yaş gurubu için çok önemli bir spor dalı ve insanlar artık spor ihtiyaçlarını kendi özel havuzlarında gidermeye yöneliyorlar" dedi.

BİYTAŞ Şirketler Grubu olarak inşaat sektöründe endüstriyel tesisattan ısıtma sistemlerine, havalandırma ve soğutma tesisatından güneş enerjisi tesisatına kadar birçok alanda mekanik uygulamalar yaptıklarını vurgulayan Suat Gülçimen, bunların yanı sıra havuz inşaatları alanında da yüzlerce projeye imza attıklarını söyledi. Yüzme ve süs havuzları inşaatı, havuz kimyasalları, sauna ve buhar odası yapımı alanında 26 yıllık bir deneyime sahip olduklarına vurgu yapan Gülçimen, "Bursa'nın yazlık siteleri ile girdiğimiz havuz sektöründe önemli bir yol aldık. Bugün şehir içindeki sitelerde de havuz inşa ediyoruz. Bunun yanı sıra olimpik, yarı olimpik yüzme havuzları, gösteri ve süs havuzları da inşa ediyoruz" şeklinde konuştu.

Gülçimen, "Belediyeler çok sayıda açık ve kapalı yüzme havuzunu Bursa'ya kazandırdı. Bu havuzlarda çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere her yaş grubundan insanımız yüzme ve spor yapma fırsatı buluyorlar" diye konuştu.

Havuzların sayısını artırmakla işin bitmediğini, standartlara uygunluğunun denetlenmesi ve sağlıklı koşullar oluşturulmasının önemli olduğunu kaydeden Gülçimen, havuzların doğru kullanılması için toplumu bilinçlendirmek maksadıyla çok sayıda broşür dağıttıklarını söyledi. Gülçimen, buna ilave olarak havuz yaptıkları sitelere veya tesislere havuzların doğru kullanılması için panolar astıklarını belirterek, "Sadece havuz yapan ve bunun mekanik hizmetlerini veren bir kuruluş olarak değil, sosyal hayata geçişinde de destek veren bir anlayışa sahip olduk" şeklinde konuştu.

Suat Gülçimen, havuzların bakımı ve denetimi konusunda şu bilgileri paylaştı:

"Halkın kullanımına açık olan otel, site, spor tesisi gibi genel havuzlarda, kullanıcı sayısı oldukça fazla ve farklıdır. Havuzu kullanmadan önce her zaman duş almak önemlidir. Sudan, kullanıcılardan ve diğer çevreden kaynaklanan bakterileri engellemek için kimyasallara başvurulmaktadır. Genel havuzlarda, özel havuzlara göre 5 kat filtrasyon yapılır. Dezenfektasyon da daha titiz çalışılır. Açık havuzlarda klor, kapalı havuzlarda da ozon kullanılması gerekiyor. Ama bunlar da yeterli gelmiyordu. Bunun üzerine BİYTAŞ mühendisleri, havuz suyunun değerlerini anlık olarak uzaktan da kontrol ve müdahale edebilen, ayrıca raporlayabilen EUROPOL adını verdiğimiz bir cihaz geliştirdi. Bu sayede havuzlar daha da güvenli hale geldi." - BURSA

Havuz Kültürü Yaygınlaşıyor
Havuz Kültürü Yaygınlaşıyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Havuz Kültürü Yaygınlaşıyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanlığı, Prof. Dr. Zafer Kurugöl'ün bebeklere korona aşısı yapıldığına dair iddialar sonrası soruşturma başlattı 15:08 Son Dakika! Sağlık Bakanlığı, Prof. Dr. Zafer Kurugöl'ün bebeklere korona aşısı yapıldığına dair iddialar sonrası soruşturma başlattı Beşiktaş Kulübü, Serdar Ortaç için savcılığa suç duyurusunda bulunacak 15:04 Beşiktaş Kulübü, Serdar Ortaç için savcılığa suç duyurusunda bulunacak Dengesini kaybederek 5. kattan aşağı düşen genç, babası tarafından tespit edildi 14:51 Dengesini kaybederek 5. kattan aşağı düşen genç, babası tarafından tespit edildi
Adana Demirspor'u coşturmak isterken sınırı aştı! Serdar Ortaç, şarkıyı yarıda bırakıp Beşiktaş'a küfretti 14:38 Adana Demirspor'u coşturmak isterken sınırı aştı! Serdar Ortaç, şarkıyı yarıda bırakıp Beşiktaş'a küfretti Son Dakika! Merkez Bankası'nın faiz indirimiyle beraber altın ve dolar hızlı yükseldi 14:27 Son Dakika! Merkez Bankası'nın faiz indirimiyle beraber altın ve dolar hızlı yükseldi Putin'den sonra bir skandal açıklama da Esed rejiminden: Türkiye'nin Suriye'deki varlığı bir 'işgal eylemi' 14:13 Putin'den sonra bir skandal açıklama da Esed rejiminden: Türkiye'nin Suriye'deki varlığı bir 'işgal eylemi'
Şaşırtıcı gelişme! İflası konuşulan Çinli Evergrande'nin hisseleri, yönetimin aldığı yeni kararla yüzde 30 değer kazandı 13:46 Şaşırtıcı gelişme! İflası konuşulan Çinli Evergrande'nin hisseleri, yönetimin aldığı yeni kararla yüzde 30 değer kazandı Evlilik hazırlığı yapan galerici, doktor sevgilisi tarafından tuzağa düşürüldü! Silah zoruyla taciz edip 260 bin liralık senet imzalattılar 12:59 Evlilik hazırlığı yapan galerici, doktor sevgilisi tarafından tuzağa düşürüldü! Silah zoruyla taciz edip 260 bin liralık senet imzalattılar
Advertisement