HDP 11 Milletvekilini Kıl Payı Kaybetti - Son Dakika
HDP 11 Milletvekilini Kıl Payı Kaybetti

HDP 11 Milletvekilini Kıl Payı Kaybetti

02.11.2015 11:53

HDP, Mersin'de 93 oyla, Tunceli'de ise 168 oyla milletvekillerini kaybetti. HDP, toplamda ise 11 milletvekilini kıl payı kaçırdı.

HDP'li Ali Kenanoğlu'nun Twitter hesabı üzerinden paylaştığı listede, birçok ilde HDP'nin 'az farkla' milletvekillerini Meclis'e götüremediği görülüyor. 7 Haziran'a göre 21 milletvekilini kaybeden HDP'de 11 milletvekili 'kıl payı' Meclis'e giremedi.

TUNCELİ VE MERSİN'DE KIL PAYI KAYIP

Önceki seçimlerde iki vekil çıkarılan Mersin'de 93 oyla bir milletvekili kaybedilirken; Tunceli'de ise 168 oy nedeniyle bir milletvekili Meclis'e gidemedi.

TOPLAMDA 11 VEKİLLERİNİ AZ FARKLA KAYBETTİLER

Kendisi de İstanbul 3'üncü bölgeden aday olan ve 2 bin 400 oy fark nedeniyle seçilemediğini belirten Kenanoğlu'nun paylaştığı listeye göre, HDP'nin milletvekili kaybettiği illerdeki sonuçlar şöyle:

HDP 11 Milletvekilini Kıl Payı Kaybetti

HDP 11 Milletvekilini Kıl Payı Kaybetti

YORUMLAR (37)
  • 6141: Dün % 20 alacağız diyen hdp liler bugün baraj altında kalmadık diye sevinçten uçuyo! Umarım anlamışsınızdır; sözds değil gerçekten terörü silahı kandili bırakmazsanız hızla eriyip yok olacaksınız! Cevap Yaz 4 1 Yayından Kaldır
  • xxxx: MHP ye kandan besleniyor, demiştik. Yanılmışız. Dökülen kanlar oy olup aktı Cevap Yaz 5 1 Yayından Kaldır
  • azad: Hdp baraji gecmesin diyenlere hele bakayim allahim yoksa erdoganim sizi kurtaracak Cevap Yaz 8 6 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Güncel HDP 11 Milletvekilini Kıl Payı Kaybetti - Son Dakika


Advertisement