Hdp, Diyarbakır Adaylarını Tanıttı - Son Dakika

Hdp, Diyarbakır Adaylarını Tanıttı

24.05.2018 14:57
Hdp, Diyarbakır Adaylarını Tanıttı, System.String[]

HALKLARIN Demokratik Partisi (HDP), 24 Haziran'da yapılacak seçimlerde Diyarbakır'dan gösterdiği milletvekili adaylarını düzenlediği program ile tanıttı.

HALKLARIN Demokratik Partisi (HDP),  24 Haziran'da yapılacak seçimlerde Diyarbakır'dan gösterdiği milletvekili adaylarını düzenlediği program ile tanıttı.

HDP'nin, Diyarbakır'dan 24 Haziran'daki seçimlerde milletvekili adayı gösterdiği adaylar, Ankara'dan kente geldi. Havalimanında partililer tarafından karşılanarak, şehir merkezinde konvoy halinde gezen adaylar daha sonra parti il binası önünde partililere ve basın mensuplarına tanıtlıdı. Milletvekili aday tanıtımı öncesi HDP'nin Diyarbakır Milletvekilleri Ziya Pir, Sibel Yiğitalp, Felaknas Uca ve İmam Taşçıer birer konuşma yaparak, 24 Haziran seçimlerde HDP'nin büyük bir başarı elde edeceğini söylediler.

Polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi alındığı HDP Diyarbakır İl Başkanlığı toplanan kalabalık, halaylarla ve sloganlarla milletvekili adaylarını desteklerini sunarken, HDP'nin seçim otobüsünden tutuklu bulanan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın konuşmaları kalabalığa dinletildi. HDP İl Eş Başkanı Şerif Camcı, daha sonra adayları olan Adnan Selçuk Mızraklı, Salihe Aydemir, İmam Taşçıer, Remziye Tosun, Hişyar Özsoy, Semra Güzel, Garo Paylan, Dersim Dağ, Musa Farizoğulları, Abdurrahim Durmuş, Mehmet Temizyüz ve Ferda Fahrioğlu Akın'ı partililere tanıttı. Seçim otobüsüne çıkan HDP'nin Diyarbakır milletvekili adayları halkı selamlamasıyla aday tanıtım programı son buldu.

- Diyarbakır

Hdp, Diyarbakır Adaylarını Tanıttı
Hdp, Diyarbakır Adaylarını Tanıttı
Hdp, Diyarbakır Adaylarını Tanıttı
Hdp, Diyarbakır Adaylarını Tanıttı
Hdp, Diyarbakır Adaylarını Tanıttı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hdp, Diyarbakır Adaylarını Tanıttı - Son Dakika


Son Dakika

Antalya depremi neden şiddetli hissedildi? Prof. Dr. Naci Görür, sebebini anlattı Eşini tüfekle vuran kocanın "Haberim yokmuş gibi çek kanka" sözleri pes dedirtti Dayakçı hala, 7 yaşındaki kız çocuğunun hayatını kararttı! Kangren yüzünden kolunu kaybetti Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaştırıp bulamayacağından emin değiliz Son Dakika! Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'nun "Takip ediliyorum" açıklamasına yanıt: Tamamen gündemi değiştirme çabası ve iftiradır Erdoğan ile Bilal Göregen'in montaj videosunu gerçek zanneden Seren Serengil alay konusu oldu Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü Oyuncu Selahattin Taşdöğen, metrobüsteki güvenlik görevlileriyle tartışıp karakolluk oldu