Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması - Son Dakika

Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması

05.12.2017 15:10
Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması, System.String[]

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, Sur ilçesinde yaşayanların iradesine, yaşam ve mülkiyet hakkına saygı duyulmasını beklediklerini söyledi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, Sur ilçesinde yaşayanların iradesine, yaşam ve mülkiyet hakkına saygı duyulmasını beklediklerini söyledi.

Yiğitalp, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaşayanların iradesi ve rızası dışında evlerinin yıkıldığını öne sürdü.

Sur'un tarihi bir kent olduğunu belirten Yiğitalp, buraya sahip çıkılması gerektiğini ifade etti.

İlçeyi gündemde tutmak istediklerini dile getiren Yiğitalp, burada büyük bir kaybın söz konusu olduğu iddiasında bulundu.

Sur ilçesinden bazı fotoğrafları da paylaşan Yiğitalp, şunları kaydetti:

"Ne olursa olsun insanlığa yakışan, insanlık değerlerine sahip çıkmaktır. Binlerce yıllık, sürekli yaşanmış bir tarih şu anda katlediliyor. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, 'cellat' diye bir tarifte bulunmuştu. Şu an cellatlar görev başında ve bu görev başında olan cellatlara herkesin bir 'dur' demesini ve tutum almasını bekliyoruz. Orada yaşayan insanların iradesine, yaşam ve mülkiyet hakkına saygı duyulmasını bekliyoruz."

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Hurdacı, sokak ortasında önce kollarını kesti sonra jileti boğazına dayadı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor AK Parti'nin İstanbul'da 22 ilçe başkanını görevden aldığı iddia edildi İstanbul'da lüks villada cinayet! Arkadaşının dikkati, gerçeği ortaya çıkardı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Oyunu kullanan ABD Başkanı'ndan ilginç sözler: Trump adında bir adama oy verdim Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot