Hem Retro-Fütüristik Hem Folk Punk Haller - Son Dakika

Hem Retro-Fütüristik Hem Folk Punk Haller

14.12.2012 16:26
Hem Retro-Fütüristik Hem Folk Punk Haller

Avidan, Tamir Muskat'la çalıştığı ve 'retro-fütüristik folk-punk' olarak tabir ettiği ilk solo albümü "Different Pulses"'ın kayıtlarını tamamladı.

1980 yılı Kudüs doğumlu Asaf Avidan, şarkıcı, müzisyen ve aynı zamanda sözyazarı. Avidan'ın en bilinen özelliği sesi. İnsanı şaşırtacak derecede özgün bir sese sahip olan Avidan; Janis Joplin, Robert Plant, Jeff Buckley gibi isimlerle karşılaştırıldı.

Rolling Stone dergisinin Meksika edisyonu tarafından "yeni Mesih" sıfatıyla anıldı… "Boğuk sesli melek", "doğanın gücü", "Dylan ve Joplin'in gayri meşru çocuğu" ünvanlarını alarak yoluna tam gaz devam ediyor.

Aldığı bir gönül yarası sonrasında yaptığı altı şarkı Avidan'ın çıkış EP'sini oluşturdu ve "Now That You're Leaving" 2006 yılında bağımsız olarak piyasaya sürüldü, çokça beğeni topladı.

Bu albüm sonrası, performanslarını geliştirmek amacıyla çalışmaya başladığı müzisyenlerle "Asaf Avidan & The Mojos" grubunu kurdu. Grupla birlikte "The Reckoning", "Poor boy/Lucky Man" ve "Through the Gale" albümlerini kayda aldı.

"The Reckoning" albümü Avrupa çapında piyasaya sürüldü ve Fransa'nın iTunes listesinde 8. sırayı gördü. TimeOut Tel Aviv ve çeşitli medya organları tarafından "Yılın Albümü" seçildi. İlk yılında altın, sonraki yıl platin plak aldı ve İsrail'de şimdiye dek bağımsız bir plak şirketi tarafından elde edilen en yüksek satış rakamına ulaştı.

"Poor boy/Lucky Man" albümü beş ayda altın statüsüne ulaştı ve olumlu geribildirimler aldı. Fransa'nın ulusal radyo kanalı FIP ve gazetesi Libération'da, Almanya'nın ise Eclipsed dergisinde ayın albümü seçildi.

Grubun yanısıra, Avidan aralıksız olarak solo ve ikili akustik performanslar sergilemeye devam etti; TED Global Konferansı performansı, Bob Dylan'ın yanında sahne alma, Carnegie Hall'da The Who'ya saygı konseri gibi…

Yakın zamanda yapımcı Tamir Muskat'la (Balkan Beat Box) çalıştığı ve 'retro-fütüristik folk-punk' olarak tabir ettiği ilk solo albümü "Different Pulses"'ın kayıtlarını tamamladı. Albüm Universal Müzik markasıyla dinleyicilere ulaşıyor.

Avidan turlarına devam ederken 12 Aralık'ta İstanbul Jolly Joker; 13 Aralık'ta İzmir Bios Bar konserlerinde bizlerle de hikayelerini paylaştı birer birer.

Tracklist:

1. Different Pulses

2. Setting Scalpels Free

3. Love It Or Leave It

4. Cyclamen

5. 613

6. Thumbtacks In My Marrow

7. Conspiratory Visions of Gomorrah

8. A Gun & A Choice

9. Turn

10. The Disciple

11. Is This It?

YORUMLAR
500
Aydınlı sporcu Yusuf, Avrupa Finali'ne yükseldi Aydınlı sporcu Yusuf, Avrupa Finali'ne yükseldi 2. Uluslararası Zeytin Dağı Barış Ödülleri Filistin'de sahiplerini buldu 2. Uluslararası Zeytin Dağı Barış Ödülleri Filistin'de sahiplerini buldu
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Hem Retro-Fütüristik Hem Folk Punk Haller - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement