Son Dakika Haberleri: II. İzmir Tek Kişilik Oyunlar Festivali

II. İzmir Tek Kişilik Oyunlar Festivali

6 gün önce

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan, İzmir Tek Kişilik Oyunlar Festivali sekiz farklı etkinlikle seyirci ile buluşacak.

II. İzmir Tek Kişilik Oyunlar Festivali, System.String[]

20- 28 Şubat tarihleri arasında tamamen bağımsız ve sanatçıların kolektif katılımıyla gerçekleşen festivalin içeriğinde bu yıl tiyatro dışında, çağdaş dans, mim ve müzik alanında solo performanslar da yer alacak. Festivalin tiyatro, mim ve müzik alanında sanat yönetmenliğini Ahmet Akdeniz üstlenirken, çağdaş dans performanslarının sanat yönetmenliğini Şafak Ersözlü yapmaktadır. Festivalin koordinatörü Alper Akdeniz; İzmir Sanat, Sahne Salt ve İz Performance olarak üç farklı mekanda gösterilecek olan etkinliklerin saat: 20.00 da başlayacağını, böyle bir festivalin İzmir'de üreten, yenilikler yapmaya çabalayan sanatçıları bir araya getirmek adına önemli olduğunu belirtti.

Festivalin sanat yönetmeni Ahmet Akdeniz; "Geçen yıl ilkini yaptığımız "İzmir Tek Kişilik Oyunlar Festivali", bu yıl bir çok sanat dalına ev sahipliği yapıyor. Geçen yıl üç günle başlayan festival bu yıl sekiz güne çıktı" dedi. Festivalin kentin kültür – sanat dinamiğinde önemli bir yer tuttuğunu dile getiren Ahmet Akdeniz, çok yakında uluslarası bir hale gelecek bir festival tasarladıklarını belirtti.

Etkinliklerin bilet fiyatlarının tam 30 TL öğrenci 25TL olacağı festivalin biletleri Biletix üzerinden satılacak.
8 Yıldır Kayıp Olan Kadının Öldürülüp Gömüldüğü Ortaya Çıktı Son 3 Yılda 13 Bin Milyoner Ülkeyi Terk Etti

Müge Anlı'nın Bulamadığı Kayıp Kadının Davasını Polis Çözdü! Cinayete Kurban Gitmiş İzmir-Antalya Otoyol Projesi'nde İkinci Etap İçin İlk Adım Atılıyor