Son Dakika Haberleri: II. İzmir Tek Kişilik Oyunlar Festivali

II. İzmir Tek Kişilik Oyunlar Festivali

10 ay önce

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan, İzmir Tek Kişilik Oyunlar Festivali sekiz farklı etkinlikle seyirci ile buluşacak.

II. İzmir Tek Kişilik Oyunlar Festivali, System.String[]

20- 28 Şubat tarihleri arasında tamamen bağımsız ve sanatçıların kolektif katılımıyla gerçekleşen festivalin içeriğinde bu yıl tiyatro dışında, çağdaş dans, mim ve müzik alanında solo performanslar da yer alacak. Festivalin tiyatro, mim ve müzik alanında sanat yönetmenliğini Ahmet Akdeniz üstlenirken, çağdaş dans performanslarının sanat yönetmenliğini Şafak Ersözlü yapmaktadır. Festivalin koordinatörü Alper Akdeniz; İzmir Sanat, Sahne Salt ve İz Performance olarak üç farklı mekanda gösterilecek olan etkinliklerin saat: 20.00 da başlayacağını, böyle bir festivalin İzmir'de üreten, yenilikler yapmaya çabalayan sanatçıları bir araya getirmek adına önemli olduğunu belirtti.

Festivalin sanat yönetmeni Ahmet Akdeniz; "Geçen yıl ilkini yaptığımız "İzmir Tek Kişilik Oyunlar Festivali", bu yıl bir çok sanat dalına ev sahipliği yapıyor. Geçen yıl üç günle başlayan festival bu yıl sekiz güne çıktı" dedi. Festivalin kentin kültür – sanat dinamiğinde önemli bir yer tuttuğunu dile getiren Ahmet Akdeniz, çok yakında uluslarası bir hale gelecek bir festival tasarladıklarını belirtti.

Etkinliklerin bilet fiyatlarının tam 30 TL öğrenci 25TL olacağı festivalin biletleri Biletix üzerinden satılacak.
Bakan Akar'dan ABD'li Askerlerin Skandal Fotoğraflarına Sert Tepki: YPG ile İşbirliğini Kesmesini Bekliyoruz AK Parti'nin İstanbul Anketinden Kadir Topbaş'ın İsmi Çıktı

Emniyet Müdürü, Kızına Ceza Yazan Polise Takdirname Gönderdi