İki kardeş, kurdukları merkezle herkese satrancı sevdiriyor - Son Dakika

İki kardeş, kurdukları merkezle herkese satrancı sevdiriyor

14.11.2019 11:18

İki kardeş, kurdukları merkezle herkese satrancı sevdiriyor Elazığ'da iki kardeş bir araya gelerek kurduğu "Satranç" merkezinde bazen dede toru, bazen de anne, baba ve çocukların bir biriyle rakip oluyorELAZIĞ - Elazığ'da iki kardeş bir araya gelerek, her yaştan katılımın sağlanabileceği...

İki kardeş, kurdukları merkezle herkese satrancı sevdiriyor

Elazığ'da iki kardeş bir araya gelerek kurduğu "Satranç" merkezinde bazen dede toru, bazen de anne, baba ve çocukların bir biriyle rakip oluyor

ELAZIĞ - Elazığ'da iki kardeş bir araya gelerek, her yaştan katılımın sağlanabileceği satranç merkezi kurdu. Merkezde bazen dede-torun, bazende anne veya baba çocuklarına rakip oluyor.

Çaturanga Satranç ve Okul Oyunları Spor Kulübünü kuran kardeşler Oğuzhan ve Metehan Deniz herkesin satrancı sevmesi için merkez oluşturdu. Kısa sürede büyük ilgi gören merkeze gelen herkes yaş farkını dikkate almadan bir biri ile satranç oynuyor. Satranç oynamanın yanı sıra eğitimde verilen merkezde dede torun, baba oğul, anne kız, birbirlerine rakip oluyor. Bir satranç hocası da, katılan çocukları turnuvalara ve şampiyonalara hazırlıyor.

Kardeşi ile beraber bu eğitim merkezini kurduklarını belirten Spor Kulübünün Başkanı Oğuzhan Deniz, "Burayı kurmamızdaki amacımız Elazığ halkına satranç sevgisini aşılamak. Çocuk ve aile hepsi burada satranç oynaması üzerine konsept yaptık. Hem burada eğitim veriyoruz. Hem de baba oğul, anne kız, genç yaşlı hepsi bir arada satranç oynama şansı elde ediyorlar. Bu satranç kulübü konsept itibari ile hem teorinin hem de pratiğin bir arada olduğu bir yer. Bu konsept doğu ve güneydoğuda ilk ve tekdir. Satranç severleri buraya davet ediyoruz. Gelip burada aile ortamında satranç oynayabilirler" dedi.

Salı ve Perşembe günleri minik turnuvalar yaptıklarını ifade eden Satranç Hocası Sena Metin, " Bu günlerdeki amacımız çocuklara pratik kazandırmak. Her yaştan oyuncular bu turnuvalarımıza katılabilir. Satrancı geliştirmek ve yaygınlaştırmaktır. Oyun oynamak için güzel bir atmosfer bulunmaktadır. Yetişkinler ve çocuklar her zaman gelip satranç oynayabilirler. Mini turnuvalarda anne kız, baba oğul, dede torun ve her yaştan kişiler burada birbirlerine rakip olmaktadırlar. Yaş gözetmeksizin burada herkes birbiri ile rakip olup satranç oynayabilirler. Bu da ailede satranç oynamayı teşvik ediyor" diye konuştu.

Burada satranç oynayıp çok eğlendiğini dile getiren Kaan Kayra Şengül, "Büyük abiler ile oynadığımda dikkatsizliğim yüzünden oyunu veriyorum. İlk zamanlar oyuna başladığımda kötü başlardım. Sonradan kendimi geliştirerek oyunun devamını getirebiliyorum"ifadelerini kullandım.

İki kardeş, kurdukları merkezle herkese satrancı sevdiriyor
İki kardeş, kurdukları merkezle herkese satrancı sevdiriyor
İki kardeş, kurdukları merkezle herkese satrancı sevdiriyor
İki kardeş, kurdukları merkezle herkese satrancı sevdiriyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İki kardeş, kurdukları merkezle herkese satrancı sevdiriyor - Son Dakika


Son Dakika

Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Küfür tartışmasında ağır yaralanan kişi hayatını kaybetti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Son Dakika: Sağlık Bakanı Koca: İstanbul, Bursa, Kocaeli, İzmir, 3'üncü zirveyi yaşıyor Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı