İllerimizden peş peşe kar tatili haberleri geliyor - Son Dakika

İllerimizden peş peşe kar tatili haberleri geliyor

17.01.2022 21:16

Türkiye'nin çeşitli illerinde kar yağışının etkisini artırmasıyla birlikte tatil haberleri gelmeye başladı. Rize, Bolu, Trabzon, Kayseri, Artvin, Hakkari, Kastamonu, Karabük, Giresun, Ordu, Van, Şırnak, Samsun ve Ardahan'da okullar tatil edildi.

Türkiye'de Ocak ayı etkisini iyice göstermeye başladı. Kar yağışının illerimizi etkisi altına almasının ardından da okullarda tatil haberleri gelmeye başladı. Bolu Valisi Ahmet Ümit, kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime 1 gün ara verildiğini belirtti. Ümit, yazılı açıklamasında, meteorolojik bilgilere göre kentte olumsuz hava koşullarının devam edeceğinin anlaşıldığını belirtti.

RİZE'DE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Rize Valisi Kemal Çeber, devam eden yoğun kar yağışı ile buna bağlı riskler nedeniyle bazı ilçelerde eğitime verilen aranın uzatıldığını bildirdi. Çeber, yaptığı yazılı açıklamada, hava şartlarının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi ve yaşanması muhtemel olumsuzlukların (don, buzlanma) önüne geçilebilmesi amacıyla kararlar alındığını belirtti.

TRABZON'DA DA KAR TATİLİ VERİLDİ

Trabzon'un bazı ilçelerinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime verilen aranın uzatıldığı bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde devam eden olumsuz hava koşullar nedeniyle Akçaabat, Düzköy, Maçka, Şalpazarı ve ilçelerinde tüm okullarda eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildiği, engelli ve hamile olan kamu görevlilerinin idari izinli sayılacağı belirtildi.

ARTVİN VALİLİĞİ YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 18 Ocak Salı günü olmak üzere Artvin merkez ve ilçelerinde buzlanma ve Kar Yağışı nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi. Artvin Valisi Yılmaz Doruk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "İlimizde kar yağışı, soğuk hava ve buzlanmanın etkili olması nedeniyle ilimiz merkez ve Ardanuç, Borçka, Murgul, Şavşat ilçelerimizde 18.01.2022 Salı günü (1 gün) eğitim öğretime ara verilmiştir. Arhavi, Hopa, Kemalpaşa ve Yusufeli ilçelerimizde taşıma yoluyla okullarımıza gelen öğrencilerimiz de bu tarihte izinli sayılacaktır. Ayrıca bu süre zarfında engelli ve hamile kamu çalışanlarımız idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verdi.

GİRESUN'UN İLÇELERİNDE EĞİTİM YAPILMAYACAK

Giresun'da, kar yağışı nedeniyle bir ilçede tüm okullarda, merkez ve 6 ilçede ise köy okullarında yarın eğitim öğretime ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları ve buzlanma dolayısıyla Doğankent ilçesinde tüm eğitim kademelerinde eğitim öğretime yarın bir gün süreyle ara verildiği belirtildi. Açıklamada, Giresun merkez, Çanakçı, Dereli, Espiye, Güce, Keşap ve Yağlıdere ilçelerinde de köy okullarında eğitime bir günlüğüne ara verileceği kaydedildi.

ORDU'NUN İLÇESİNDE OKULLAR TATİL

Ordu'nun Akkuş ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi. Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartlarından dolayı Akkuş ilçesinde eğitim ve öğretime 18 Ocak Salı ara verildiği kaydedildi. Ayrıca, bu ilçede engelli ve hamile kamu görevlilerinin yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.

GAZİANTEP'TE DE TATİL KARARI ALINDI

Gaziantep'te beklenen yoğun kar yağışı öncesinde okullar ve rehabilitasyon merkezleri için bir günlük tatil kararı alındı. Vali Davut Gül, öğrencilerin sağlığı için alınan kararı sosyal medya hesabından paylaştı. Diğer yandan Kastamonu'nun Devrekani ilçesi genelinde, Küre ilçesinde iki okul hariç ve Bozkurt ilçesinde taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

KARABÜK'TE İKİ İLÇEDE TATİL KARARI

Karabük'te kar yağışı sebebiyle Eflani ve Ovacık ilçelerinin tamamında diğer ilçelerde ise taşımalı eğitim öğretime yarın ara verilecek. Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde yaşanan yoğun kar yağışı sonrası oluşabilecek buzlanma riski ve yarın sabah saatlerden itibaren beklenen yoğun kar yağışı sebebiyle Eflani ve Ovacık ilçelerinin tamamı diğer ilçelerde ise taşımalı eğitim gören öğrenciler için 18 Ocak Salı günü eğitim öğretime ara verildiği bildirildi.

YORUMLAR
500
Bakan Kurum, Rize'deki kentsel dönüşümü değerlendirdi Açıklaması Bakan Kurum, Rize'deki kentsel dönüşümü değerlendirdi Açıklaması Bakan Kurum: 'Rize'de tüm Türkiye'ye örnek olacak bir kentsel dönüşüm süreci başlattık' Bakan Kurum: 'Rize'de tüm Türkiye'ye örnek olacak bir kentsel dönüşüm süreci başlattık' RİZE'DE İLK UÇAĞIN İNİŞİNİ ÇAY BAHÇELERİNDEN İZLEDİLER RİZE'DE İLK UÇAĞIN İNİŞİNİ ÇAY BAHÇELERİNDEN İZLEDİLER

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İllerimizden peş peşe kar tatili haberleri geliyor - Son Dakika


Advertisement