İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson, Meclis'te - Son Dakika

İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson, Meclis'te

27.09.2016 16:30
İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson, Meclis'te

Dha Ankara - İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson, Meclis'teİNGİLTERE Dışişleri Bakanı Boris Johnson, bombalanan Meclis'te incelemelerde bulundu.

Dha Ankara - İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson, Meclis'te

İNGİLTERE Dışişleri Bakanı Boris Johnson, bombalanan Meclis'te incelemelerde bulundu. Johnson, dedelerinin köyü olan Kalfat'a gitmeyi reddederek, Bir dahaki gelişimde gideceğim dedi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson, darbe girişiminde F-16'lar tarafından bombalanan ve büyük hasarın meydana geldiği Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'ne geldi. Johnson, TBMM'de hasar gören Şeref Holü'nde incelemelerde bulundu. Dışişleri Komisyonu Başkanı Taha Özhan'ın eşlik ettiği Johnson, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi verilen demokrasi mücadelesinin önemini vurguladı. Osmanlı dönemindeki Damat Ferit Paşa hükümetinde bakanlık yapan ve İstiklal Mücadelesi'ne karşı tavrıyla anımsanan Ali Kemal'in torununun oğlu olan Boris Johnson'a Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, dedesinin köyü olan Kalfat'a gitmeyi teklif etti. Akgül'ün dedelerinin yaşamış olduğu Çankırı'nın Orta İlçesi'ne bağlı Kalfat Köyü'nün Ankara'ya çok yakın olduğunu belirtmesi üzerine İngiliz Bakan Johnson, Bir programım yok ama bir dahaki gelişimde gideceğim ifadesini kullandı.

Koray Palaz: Hedefimiz Afjet Afyonspor'un son 3 senedir ulaşamadığı hedeflere ulaşması Koray Palaz: Hedefimiz Afjet Afyonspor'un son 3 senedir ulaşamadığı hedeflere ulaşması SARIYER'DE ALKOL TARTIŞMASI KANLI BİTTİ- 2 SARIYER'DE ALKOL TARTIŞMASI KANLI BİTTİ- 2 BUCA'DA ORMAN YANGINI BUCA'DA ORMAN YANGINI
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson, Meclis'te - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement