İnternet Olmasa da Navigasyon Var! - Son Dakika

İnternet Olmasa da Navigasyon Var!

27.12.2016 00:05
İnternet Olmasa da Navigasyon Var!

Dışarıda kullanabileceğiniz bir internet bağlantınız yoksa, nasıl yol tarifi alabilirsiniz?

Telefonlarımızdaki navigasyon işlevleri, dışarıda olduğumuz sürece ilk kez gittiğimiz bir yerde bile yolumuzu kolayca bulmamızı sağlıyor. Ancak bu uygulamalar bazen internet bağlantısı yokken çalışmıyorlar. Bu ise mobil sinyalin iyi olmadığı alanlarda veya metro çıkışlarında sorun yaşayabileceğiniz anlamına geliyor.

Sorunun çözümü çok basit: Çevrimdışı navigasyon uygulamaları. İşte internet bağlantısına gerek duymayan 3 harika uygulama.

Google Maps 4.0: Önce gitmek istediğiniz yeri bulun ve hedefin adına dokunun. Sağ üstteki üç nokta üzerine dokunun ve "Çevrimdışı harita kaydet" seçeneğine dokunun.

Haritayı indirin ve ekranın sol tarafına dokunarak "Yerleriniz" seçeneğine dokunun. Burada kaydettiğiniz hedefleri bulacaksınız. Sağ alttaki mavi düğmeye tıklayın (bunu internete bağlıyken yapmanız gerekiyor). Artık bağlantı olmasa da yol tarifi alabileceksiniz.

Apple Maps: Apple Maps'te hedef konumu arayın ve "Buraya Yol Tarifi" seçeneğine dokunun. Şimdi ekranın ortasındaki "Rota" üzerine dokunun. "Başlat" üzerine dokunun ve hedefinize doğru yürümeye başlayın. Bu sırada internete ihtiyacınız olmayacak.

MAPS.ME: Çevrimdışı işlevlere odaklanan , telefonunuza bir OpenStreetMap haritası indiriyor ve çevrimdışı navigasyonu bu harita üzerinden sağlıyor. Uygulama, konum aramak için yeterli olmasa da, etrafınızdaki yerleri bulmanıza yardımcı olacak.

Hedef konumu arayın ve sağ alttaki "Route" düğmesine tıklayın. Mavi "Start" çubuğuna dokunun ve yol tariflerini almaya başlayın.

İnternet Olmasa da Navigasyon Var!

Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji İnternet Olmasa da Navigasyon Var! - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 20 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 214 kişi vefat etti, 29 bin 760 yeni vaka tespit edildi 22:13 Son Dakika: Türkiye'de 20 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 214 kişi vefat etti, 29 bin 760 yeni vaka tespit edildi İsmail Saymaz'la çektiği halayla çok konuşulan Ertuğrul Özkök, koronavirüse yakalandı 21:18 İsmail Saymaz'la çektiği halayla çok konuşulan Ertuğrul Özkök, koronavirüse yakalandı DSÖ'den endişelendiren korona raporu: Türkiye, İngiltere ve Rusya'da vakalar artıyor 20:35 DSÖ'den endişelendiren korona raporu: Türkiye, İngiltere ve Rusya'da vakalar artıyor
Ekrem İmamoğlu eylem yapan öğrencilerin taleplerini yerine getirdi 19:36 Ekrem İmamoğlu eylem yapan öğrencilerin taleplerini yerine getirdi Şamil Tayyar, Bülent Arınç'a ateş püskürdü: Kodese tıkılacağını düşünüyorsan neden AK Parti'de duruyorsun? 19:13 Şamil Tayyar, Bülent Arınç'a ateş püskürdü: Kodese tıkılacağını düşünüyorsan neden AK Parti'de duruyorsun? Herkes bu ameliyatı bekliyordu! İşte domuz böbreğinin ölü bir insana nakil işleminin ilk sonuçları 17:37 Herkes bu ameliyatı bekliyordu! İşte domuz böbreğinin ölü bir insana nakil işleminin ilk sonuçları
Sibel Can'ın oğlu, iki kadınla otele girerken yakalandı 15:50 Sibel Can'ın oğlu, iki kadınla otele girerken yakalandı Ayağına kıymık batan adam, enfeksiyon sebebiyle hayatını kaybetti 14:53 Ayağına kıymık batan adam, enfeksiyon sebebiyle hayatını kaybetti
Advertisement