Son Dakika Haberleri: İran Uzun Menzili Füze Denedi

İran Uzun Menzili Füze Denedi

8 yıl önce

İran Ordusu, Hürmüz Boğazı'nı da kapsayan alanda yürüttüğü tatbikatın son gününde uzun menzilli füze denemesi yaptı.

İran Uzun Menzili Füze Denedi, System.String[]

İran Ordusu, dünya ham petrol taşımacılığı açısından stratejik öneme sahip Hürmüz Boğazı'nı da kapsayan geniş alanda yürüttüğü tatbikatın son gününde uzun menzilli füze denemesi yaptı.


İran Donanma Komutan Yardımcısı Mahmud Musevi, kıyıdan deniz hedeflerini vurabilen 'Kadir' adlı füzenin tatbikatta önceden belirlenen hedefleri başarıyla vurduğunu bildirdi. Söz konusu füzenin geçen yıl eylül ayında seri üretimine geçilerek Savunma Bakanlığı'nca, Deniz Kuvvetleri'ne teslim edilen füzelerden olduğu ifade edildi. İranlı komutan, ayrıca bugün kısa menzilli 'Nasr' ve karadan karaya 'Nur' adlı başka füzenin de tatbikatta test edileceğini açıkladı. İran ordusunun, Hürmüz Boğaz'ın doğusundan Adan körfezine kadar 2 bin kilometrelik bir alanda sürdürdüğü 10 günlük tatbikat bugün sona erecek. İran, tatbikat kapsamında dün de 'Mihrab' adı verilen orta menzilli karadan havaya anti-radar bir füze denemesi yaptığını bildirmişti.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 10:44 Kaynak: DHATalihsiz vatandaşın cansız bedeni "Ölüü" yazan duvarın önünde bulundu
Yaşar Büyükanıt, ölmeden önce verdiği son röportajda FETÖ'cü savcıyı affetmedi Özeleştiri yapan Kılıçdaroğlu'ndan "Başörtüsü" çıkışı: Bizi ne ilgilendirir