İscehisar'dan Kısa Kısa - Son Dakika
Güncel

İscehisar'dan Kısa Kısa

İscehisar\'dan Kısa Kısa

İscehisar ilçesine bağlı, Çalışlar Köyünde geçen yıl inşaatına başlanan ve hayırsever vatandaşların katkıları ile yapımı tamamlan Çalışlar Köyü yeni Cami ibadete açıldı.

06.10.2016 14:21
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İscehisar ilçesine bağlı, Çalışlar Köyünde geçen yıl inşaatına başlanan ve hayırsever vatandaşların katkıları ile yapımı tamamlan Çalışlar Köyü yeni Cami ibadete açıldı.

Açılışta konuşan İscehisar Kaymakamı Ali Altınkaynak, caminin inşasına destek veren ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Altınkaynak, yapılan hayrın sadaka-i cariye olduğunu ve Peygamberin hadisinde de belirttiği üzere bu kişilerin amel defterleri Allah'ın izni ile kapanmayacağını belirterek, Camide ibadet edildiği sürece katkıda bulunanlara inşallah sevap yazılacağını ifade etti.

İlçe Müftüsü Talha Demirkaya, Caminin yerinin hayırsever Özkara ailesi tarafından bağışlandığını belirterek, Çalışlar Köyü Yeni Cami ve Müştemilatı Yaptırma ve Yaşatma Derneği önderliğinde ve hayırsever vatandaşların katkıları ile yaptırıldığını dile getirdi.

Demirkaya, Cami için bu güne kadar 250 bin lira para harcandığını vurgulayarak, 250 metrekare alan üzerine yapılan Caminin 200 kapasiteli içinde abdesthane, şadırvan ve lavaboların bulunduğunu ifade etti.

Cami daha sonra Altınkaynak ve vatandaşların da katılımı ile dualarla ibadete açıldı.

Dikmen'den, Cumhuriyet savcısı Karaman'a ziyaret

AK Parti İscehisar ilçe Başkanı Murat Dikmen, İscehisar Cumhuriyet Savcısı Emre Karaman'ı ziyaret etti.

Dikmen, Savcı Karaman'ın İscehisar'a atanmasından dolayı kendisini ziyaret etmek istediklerini söyledi.

Karaman'ın, Hakim ve Savcılar Yüksek kurulunca 28 Haziran'da İscehisar Cumhuriyet savcılığına atandığını belirten Dikmen, "Kendisine nezaket ziyaretinde bulunarak hoş geldiniz demek istedik. Kendisine bu zor süreçte başarılar diliyorum. Allah kolaylıklar versin." dedi.

Karaman da, ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

-İscehisar'a TOKİ konutları yapılacak

AK Parti İscehisar ilçe Başkanı Murat Dikmen, ilçeye yapılmasına karar verilen TOKİ konutları için emeği geçenlere teşekkür etti.

Dikmen, yaptığı yazılı açıklamada, ilçeye TOKİ'nin ilçeye 407 konutluk proje inşaa edeceğini kaydetti.

Kurtuluş Mahallesinde TOKİ tarafından yapılacak 407 adet konutta ihale aşamasına gelindiğini belirten Dikmen, "TOKİ konutlarının ilçemize yapılmasında emeği geçen başta Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Milletvekilimiz Ali Özkaya, Hatice Özkal, ilçe Belediye Başkanımız Mustafa Çibik ve diğer emeği geçen herkese teşekkür ederim. Halkımıza hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İscehisar'dan Kısa Kısa - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Erzincan'da Kadın Esnafın El Emekleriyle Aile Ekonomisine Katkısı
  08:33 Erzincan'da Kadın Esnafın El Emekleriyle Aile Ekonomisine Katkısı

  Erzincan'da yaşayan 47 yaşındaki Nermin Potur, 9 yıldır pazarda el emeğiyle ürettiği gıda ürünlerini satarak aile ekonomisine katkıda bulunuyor. Potur, yaptığı işten memnun olduğunu ve diğer kadınlara da örnek olmak istediğini belirtiyor. Ürünlerinin temiz ve güvenilir olduğunu vurgulayan Potur, müşterilerinin memnuniyetini kazanmış durumda.

 • Türkiye'de Sosyal Ağ Yorgunluğu Araştırması Sonuçları Açıklandı
  08:33 Türkiye'de Sosyal Ağ Yorgunluğu Araştırması Sonuçları Açıklandı

  Türkiye genelinde yapılan bir araştırma sonucunda, kişilerde sosyal ağ kullanımından uzaklaşmaya yönelik işaretler tespit edildi. Araştırma neticesinde illerin sosyal ağ yorgunluğu açıklandı. En az sosyal ağ yorgunluğu yaşayan şehir Erzincan.

 • Adana'da Kontrolden Çıkan Otomobilin Aydınlatma Direğine Çarpması Sonucu 2 Kişi Yaralandı
  08:29 Adana'da Kontrolden Çıkan Otomobilin Aydınlatma Direğine Çarpması Sonucu 2 Kişi Yaralandı

  Adana'da sürücüsü henüz tespit edilemeyen bir otomobil, refüjdeki aydınlatma direğine çarptı. Kazada 2 kişi yaralandı. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

 • Osmaniye'de Organize Suç Örgütü Operasyonu: 55 Şüpheli Yakalandı
  08:27 Osmaniye'de Organize Suç Örgütü Operasyonu: 55 Şüpheli Yakalandı

  Osmaniye'de eş zamanlı olarak düzenlenen 'Mahzen-3' operasyonlarında elebaşılığını Murat Özdemir ve Cengiz Arslan'ın yaptığı 2 ayrı Organize Suç Örgütü çökertildi. Operasyonlarda elebaşlarının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 55 şüpheli yakalandı. Operasyonlar sonucu; 61 adet ruhsatsız tabanca, 32 adet tüfek, 1,5 kg muhtelif uyuşturucu madde, çok sayıda mermi ve çok miktarda Türk Lirasına el konuldu.

 • Osmaniye'de 2 Organize Suç Örgütü Çökertildi, 55 Şüpheli Yakalandı
  08:19 Osmaniye'de 2 Organize Suç Örgütü Çökertildi, 55 Şüpheli Yakalandı

  Osmaniye'de eş zamanlı olarak düzenlenen 'Mahzen-3' operasyonlarında, Murat Özdemir ve Cengiz Arslan'ın liderlik ettiği 2 ayrı organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlar sonucunda elebaşları da dahil olmak üzere toplamda 55 şüpheli gözaltına alındı.

 • TÜİK verilerine göre büyükbaş hayvan sayısı azaldı, yaş ipek kozası üretimi arttı
  08:17 TÜİK verilerine göre büyükbaş hayvan sayısı azaldı, yaş ipek kozası üretimi arttı

  TÜİK'in verilerine göre, büyükbaş hayvan sayısı bir önceki yıla göre yüzde 2,6 azalarak 16 milyon 583 bin baş oldu. Sığır sayısı yüzde 2,6 azalarak 16 milyon 421 bin baş, manda sayısı ise yüzde 5,9 azalarak 161 bin 749 baş oldu. Küçükbaş hayvan sayısı ise yüzde 6,9 azalarak 52 milyon 363 bin baş oldu. Koyun sayısı yüzde 5,9 oranında azalarak 42 milyon 60 bin baş, keçi sayısı ise yüzde 11,0 oranında azalarak 10 milyon 303 bin baş oldu. Bal üretimi yüzde 2,9 azalarak 114 bin 886 ton oldu. Açılan tohum kutusu sayısı yüzde 3,9 oranında azalarak 5 bin 360 adet, yaş ipek kozası üretimi ise yüzde 14,1 oranında artarak 78 ton olarak gerçekleşti.

 • Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, köy ziyaretlerine devam ediyor
  08:08 Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, köy ziyaretlerine devam ediyor

  Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, vatandaşların talep ve isteklerini yüz yüze görüşmek üzere gerçekleştirdiği köy ziyaretlerine devam ediyor. Hafta sonu gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Vali Eldivan, Konursu köyünde köy halkıyla bir araya geldi. Köy kahvehanesinde vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek esnafı dolaştı ve bereketli bol kazançlar diledi. Türklerin Orta Asya'dan Anadolu'ya taşıdıkları binlerce yıllık el işçiliğinin mahfil, minber ve vaaz kürsüsüne işlendiği Konursu (Çivisiz) Ulu Camii gezen Vali Mustafa Eldivan, köy ziyaretini sonlandırdı.

 • Kulisleri hareketlendiren iddia: Yeniden Refah seçimden önce adaylarını çekecek
  07:48 Kulisleri hareketlendiren iddia: Yeniden Refah seçimden önce adaylarını çekecek

  31 Mart yerel seçimleri öncesi Ankara kulislerini hareketlendiren bir iddia ortaya atıldı. AK Parti ile ittifak görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlanan Yeniden Refah Partisi'nin seçimden önce adaylarını çekeceği öne sürüldü. Kulis bilgisi büyük ses getirirken Yeniden Refah'tan iddiaya ilişkin herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

 • Erzincan'da Esnafın Antika ve Nostalji Sergisi
  07:43 Erzincan'da Esnafın Antika ve Nostalji Sergisi

  Erzincan'da esnaflık yapan Hasan Akın, 14 yıl önce başladığı hobi sayesinde yüz binlerce antika ve nostalji eser biriktirdi. İş yerinde sergilediği bu eserlerle ilgi gören Akın, ileride küçük bir müze açmayı hedefliyor.

 • İsrail Ordu Sözcüsü'nün ekibinde istifa dalgası
  06:57 İsrail Ordu Sözcüsü'nün ekibinde istifa dalgası

  İsrail'in Gazze Şeridi'nde sürdürdüğü savaş nedeniyle İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari'nin ekibinde istifa dalgası yaşandı. İstifa edenler arasında İsrail Ordusunun Yabancı Basın Sözcüsü Richard Hecht de bulunuyor. İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinli öldü ve yaralandı, sivil altyapı da tahrip edildi.


Advertisement