İsmail Balaban Kırkpınar'da üçüncü kez başpehlivan olmak istiyor - Son Dakika

İsmail Balaban Kırkpınar'da üçüncü kez başpehlivan olmak istiyor

05.07.2019 13:19
İsmail Balaban Kırkpınar'da üçüncü kez başpehlivan olmak istiyor, System.String[]

Edirne'de Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri heyecanı başlıyor.

Edirne'de Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri heyecanı başlıyor. 5-7 Temmuz tarihlerinde Sarayiçi Er Meydanı Çayırı'nda Türkiye'nin her yerinden gelen güreşçiler altın kemeri kazanmak için mücadele edecek. 2013 ve 2017 tarihlerinde Kırkpınar'da başpehlivan olan Red Bull sporcusu İsmail Balaban "Niyetim üçüncü kez bu büyük mutluluğa erişmek. Umarım her şey istediğim gibi gider ve beni sevenleri şampiyonlukla mutlu edebilirim" dedi.

Bu sene 658'incisi düzenlenecek olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde altın kemer sahibini arıyor. Tüm Türkiye'den güreşçileri buluşturan etkinlik 5-7 Temmuz tarihlerinde Sarayiçi Er Meydanı Çayırı'nda gerçekleştirilecek. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde 2013 ve 2017 yıllarında başpehlivan olan, Red Bull sporcusu İsmail Balaban bir kez daha mutlu sona ulaşmak için çayıra çıkacak.

Her güreşçinin hayalinin Kırkpınar'da başpehlivan olup altın kemer kuşanmak olduğunu dile getiren Balaban, "Kasım ayından bu yana çok önemli bir hazırlık süreci geçirdim. Üçüncü kez bu büyük mutluluğa erişmek istiyorum. Umarım her şey istediğim gibi gider ve beni sevenleri şampiyonlukla mutlu edebilirim" ifadelerini kullandı.

"İkiz kardeşimle tarihe geçmek istiyorum"

Başpehlivanlık sonrasında Sarayiçi'nden altın kemerle halkı selamlayarak yürümenin tarifsiz bir duygu olduğunu söyleyen Red Bull sporcusu İsmail Balaban, "Umarım finalde ikizimle karşılaşırım. Böylece tarihi de ikiz başpehlivanlar olarak geçeriz" diye konuştu. - İSTANBUL

İsmail Balaban Kırkpınar'da üçüncü kez başpehlivan olmak istiyor
İsmail Balaban Kırkpınar'da üçüncü kez başpehlivan olmak istiyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Spor İsmail Balaban Kırkpınar'da üçüncü kez başpehlivan olmak istiyor - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu