Film gibi kurtuluş: Adada mahsur kalan 3 denizciyi 'S.O.S.' kurtardı - Son Dakika

Film gibi kurtuluş: Adada mahsur kalan 3 denizciyi 'S.O.S.' kurtardı

Pasifik Okyanusu'nda bulunan bir adada mahsur kalan 3 denizci cumartesinden beri kayıptı. Denizcilerin kumsala yazdıkları 'S.O.S.' çağrısını gören askeri uçaklar, mahsur kalan denizcileri kurtararak evlerine götürdü. Denizcilerin durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Pulawat Adası'ndan Pulap'a gitmek isteyen 3 denizcinin cumartesi günü kayıp olduğu söylenmişti.Kayıp olan denizciler ıssız Pikelot Adası'nda bulundu. Kumsala 'S.O.S.' yazan denizcileri, fark eden askeri uçaklar, denizcilerin temel ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra evlerine götürdü. Denizcilerin sağlık durumlarının iyi olduğu bilgisi verildi.

Tekneleriyle kaybolan ve ıssız Pikelot Adası'ndan mahsur kalan 3 denizci, kumsala yazdıkları yardım çağrısı ile kurtuldu. Yardım çağrısını gören askeri uçaklar adaya inerek mahsur kalan denizcileri kurtardı.

KUMSALA 'S.O.S.' YAZDILAR

Teknenin yakıtı bitince kaybolan ve tekneleriyle Pikelot Adası'nda sürüklenen 3 denizci, kumsala yardım çağrısı anlamına gelen "S.O.S." yazdı.

Adada mahsur kalan 3 denizciyi 'S.O.S.' kurtardı

ASKERİ UÇAKLAR FARK ETTİ

Avustralya Savunma Kuvvetleri'nden (ADF) yapılan açıklamaya göre, Mikronezyalı denizcilerin yardım çağrısı, bölgede devriye uçuşu yapan Avustralya ve ABD askeri uçakları tarafından fark edildi. Yardım çağrısı fark edildikten sonra, bir Avustralya helikopteri adaya inerek 3 gündür kayıp olan denizcilere yiyecek ve su verdi. Avustralyalı yetkililer, kurtarılan denizcilerin Mikronezya devriye gemisi tarafından evlerine götürüldüğünü belirtti. Avustralya Savunma Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, denizcilerin durumunun iyi olduğu kaydedildi.

Mikronezya Federal Devletleri'nin Pulawat Adası'ndan 42 kilometre mesafedeki Pulap'a gitmek üzere 30 Temmuz'da yola çıkan denizcilerin Cumartesi günü kayıp olduğu bildirilmişti.

'S.O.S' ULUSLARARASI BİR YARDIM SİNYALİ

'S.O.S.' uluslararası olan Mors Alfabesi acil durum sinyali. İlk defa Alman hükümeti tarafından kullanılan sinyal, dünyanın her yerinde olabilecek bir tehlikeli durumda, insanların zor durumda kullanabileceği bir yardım çağrısıdır.

Film gibi kurtuluş: Adada mahsur kalan 3 denizciyi 'S.O.S.' kurtardı

Haber Yayın Tarihi: 05.08.2020 12:07 - Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Film gibi kurtuluş: Adada mahsur kalan 3 denizciyi 'S.O.S.' kurtardı - Son Dakika

YORUMLAR (5)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Azerbaycan ordusu operasyonlara devam ediyor Ermenistan çatışma bölgesine yabancı ülkelerden terörist ve paralı askerler getirdi Irak'ın Erbil kentinde ABD askerlerinin olduğu bölgeye roketli saldırı Annesinin kızmasıyla proje üreten 4'üncü sınıf öğrencisi, TEKNOFEST 2020'de birinci oldu Gelir gider tablosunu vatandaşla paylaşmak isteyen Kırşehir Belediyesi, astığı afişte hesap hatası yaptı Antalya'da iki komşu, yanlışlıkla 3,5 yıl birbirlerinin faturasını ödedi Trabzon Emniyet Müdürü'nden tüyleri diken diken eden sözler: Hilal bıyıklı bozkurtlarım Karabağ'a gitmek için bekliyor Dolu nedeniyle hasar alan araçların sahipleri oto sanayilerine akın etti