İstanbul'daki deprem - Son Dakika

İstanbul'daki deprem

26.09.2019 18:13
İstanbul'daki deprem, System.String[]

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli'de de hissedilen depreme ilişkin, "Kocaeli'de hemen kriz merkezi oluşturuldu ve bu noktada alınabilecek tedbirler ile ilgili çalışmalar başlatıldı.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli'de de hissedilen depreme ilişkin, "Kocaeli'de hemen kriz merkezi oluşturuldu ve bu noktada alınabilecek tedbirler ile ilgili çalışmalar başlatıldı." dedi.

Vali Aksoy, merkez üssü Marmara Denizi Silivri olan 5,8 büyüklüğündeki depremin ardından AFAD'da oluşturulan kriz merkezinde incelemelerde bulundu.

Çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Aksoy, İstanbul'da yaşanan deprem Kocaeli'nde de belirli noktalarda hissedildiğini anımsattı.

Vali Aksoy, şunları kaydetti:

"Kocaeli'nde hemen kriz merkezi oluşturuldu ve bu noktada alınabilecek tedbirler ile ilgili çalışmalar başlatıldı. Hasar konusuyla ilgili Valiliğimize ve AFAD'da herhangi bir şey intikal etmiş değildir. İntikal eden noktalar olduğu takdirde, ekiplerimiz hazır ve onlarla ilgili değerlendirmeleri yapacaktır. Şu aşamada Kocaeli'de herhangi bir sorun gözükmemektedir. Bu tür olay olduğunda herkesin sağduyulu bir şekilde davranması büyük önem taşımaktadır."

Vali Aksoy'a yardımcıları Dursun Balaban ve Ali Ada, İl Jandarma Komutanı Osman Aslan, Defterdar Dursun Ali Özel, İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Kırılmaz, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Mehmet Erkoç, Tarım ve Orman İl Müdürü Nuri Al ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İsmet Çalışkan katıldı.

İstanbul'daki deprem
İstanbul'daki deprem
İstanbul'daki deprem
İstanbul'daki deprem

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İstanbul'daki deprem - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Koca, illere göre haftalık vaka sayısının güncel halini paylaştı Mesut Özil'in son fotoğrafı taraftarları kahretti! Yıldız futbolcu koltuk değnekleriyle ayakta durabiliyor Sergen Yalçın'ın sık sık hakemleri eleştirmesi Fatih Terim'i kızdırdı Son Dakika! Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın koronavirüs testi pozitif çıktı Bodrum'daki 3 bin yıllık Antik Pedasa kenti internetten satışa çıkarıldı Güney Kore'de genç bir kızı tecavüzden kurtaran Rabia, kahraman oldu Ünlü tasarımcı Aslı Yılmaztürk'ü çaydanlıktan taşan suyun söndürdüğü ocaktan sızan gaz öldürmüş Engelsiz Türkiye Partisi ve Büyük Türkiye Partisi kapatıldı