İstanbul- Mehmet Akif Ersoy Mezarı Başında Anıldı - Son Dakika

İstanbul- Mehmet Akif Ersoy Mezarı Başında Anıldı

11 ay önce

İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy, marşın kabulünün 98. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, mezarı başında düzenlenen tören anıldı.

İstanbul- Mehmet Akif Ersoy Mezarı Başında Anıldı, System.String[]

İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy, marşın kabulünün 98. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, mezarı başında düzenlenen tören anıldı. Ersoy'un Edirnekapı Şehitliği'ndeki kabri başında yapılan anma töreni İstanbul Valiliği tarafından düzenlendi. Törene İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver, Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek ve çok sayıda öğrenci katıldı. Kuran-ı Kerim okunarak başlayan anma töreni dualarla devam etti. Tören sonunda ise protokol üyeleri ve öğrenciler tarafından Mehmet Akif Ersoy'un kabrine karanfil bırakıldı.


İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta törenin ardından yaptığı açıklamalarda, Türkiye Cumhuriyeti kanla irfanla kurulan bir Cumhuriyet. ve bu cumhuriyetimizin kuruluşunun, istiklalimizin en güzel ifade edildiği marşımız da İstiklal Marşımız. Bu anlamda bugünlerde Mehmet Akif'i anmak, gençlikle birlikte ona layık olduğu katkıyı verebilmek için buradayız. dedi.

İstanbul- Mehmet Akif Ersoy Mezarı Başında Anıldı

Haber Yayın Tarihi: 12.03.2019 11:35 Kaynak: DHASon Dakika

Fenomen Merve Taşkın, erotik dükkanın vitrininde iç çamaşırlarıyla poz verdi
Bir düğüne katılan oyuncu Bige Önal, rüzgarın esmesiyle frikik verdi Kardeşinin karısıyla birlikte olan adamın mahkemedeki ifadesi kan dondurdu

Son Dakika Haberleri