İsveç televizyonunda skandal yayın! PKK elebaşlarından Mazlum Kobani ile röportaj yaptılar - Son Dakika

İsveç televizyonunda skandal yayın! PKK elebaşlarından Mazlum Kobani ile röportaj yaptılar

23.06.2022 10:41

Türkiye'nin NATO üyeliğine olumlu oy vermek için terörle aralarına mesafe koymasını talep ettiği İsveç'te skandal bir televizyon yayını yapıldı. Devlet televizyonu, terör örgütü YPG/PKK elebaşlarından Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile bir röportaj yaptı. Şahin, Türkiye'nin olası Suriye operasyona cevap vereceklerini söyleyerek küstah açıklamalarda bulundu.

Finlandiya ve İsveç'in NATO üyesi olmak için yaptıkları başvuru, Türkiye tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan iki ülkeyi de "Terör örgütü misafirhanesi" sözleriyle tanımlamış ve oylamada "hayır" oyu vereceklerini belirtmişti. İki ülkeden Ankara'ya gelen heyetlerden, terörle aralarına mesafe koymaları istenmişti.

TERÖRİSTLE RÖPORTAJ YAPTILAR

Ancak yaşanan son gelişme, aradaki iplerin daha da gerileceğini gösterdi. İsveç devlet televizyonu SVT, terör örgütü YPG/ PKK elebaşlarından Mazlum Abdi kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile bir röportaj yaptı.

TÜRKİYE'YE YÖNELİK KÜSTAH SÖZLER SARF ETTİ

İsveç'in NATO üyeliği konusunda Türkiye ile görüşmeler yaptığı bir dönemde SVT'ye saklandığı sözde makamından açıklamalarda bulunan Şahin, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyini terörden temizlemek için yapacağı muhtemel bir operasyona cevap vereceklerini söyledi.

İSVEÇ'TEN DESTEĞİN DEVAM ETMESİNİ İSTEDİ

Türkiye'nin muhtemel operasyonu için NATO ülkelerine baskı yaptığını iddia eden terörist elebaşı Şahin, "İsveç'in kendilerine verdiği desteğin devam etmesi ve bu desteğin siyasi ve ahlaki olduğunu açıklaması gerektiğini" kaydetti.

AYNISINI DAHA ÖNCE DE YAPTILAR

SVT, terör örgütü YPG/PKK'nın elebaşlarından Salih Müslim ile de Suriye'nin kuzeyinde saklandığı ABD askeri üssünde 25 Mayıs'ta röportaj yapmıştı. Bu röportaja tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Özellikle İsveç, Stockholm'ün caddelerinde teröristleri gezdiriyor, kendi polisleriyle onları güvence altına alıyor. Hatta hatta görüşmeyi yaptıkları günün akşamında İsveç devlet televizyonunda Salih Müslim denen teröristi konuşturarak bize her türlü yanlışı yapıyor." ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR (2)
  • Crixus : Nedir arkadas bir ulkenin boyle kepaze yaratiklara yaptigi bu destek. Kuzey avrupa nere guneydogu sorunu nere.. senin neyine ya pkk ve itlerinin hamiligini yapman .. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Cemal altın: İsveçli yöneticiler kendilerine de Olof Palme gibi suikast yapılmasından korkuyorlar sanki. Teröristleri temizlemede TC ,de yardım teklifinde bulunmalı. Aksi halde Işveç,in güvenliği iç-dıştan tehlikede devam edecek. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan'dan NATO yorumu Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan'dan NATO yorumu Türkiye, İsveç ve Finlandiya ortak bildirisinden: Finlandiya ve İsveç, PKK ve diğer tüm terörist örgütlerin ve bağlantılı şahısların faaliyetlerini... Türkiye, İsveç ve Finlandiya ortak bildirisinden: Finlandiya ve İsveç, PKK ve diğer tüm terörist örgütlerin ve bağlantılı şahısların faaliyetlerini... NATO Zirvesi kapsamındaki dörtlü görüşmede İsveç ve Finlandiya, PKK ile mücadelede Türkiye'yle tam iş birliği içinde olma, PYD/YPG ve FETÖ'ye destek... NATO Zirvesi kapsamındaki dörtlü görüşmede İsveç ve Finlandiya, PKK ile mücadelede Türkiye'yle tam iş birliği içinde olma, PYD/YPG ve FETÖ'ye destek...
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İsveç televizyonunda skandal yayın! PKK elebaşlarından Mazlum Kobani ile röportaj yaptılar - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement