Itc Genel Başkanı Saadettin Ergeç ABD'ye Gidiyor - Son Dakika

Itc Genel Başkanı Saadettin Ergeç ABD'ye Gidiyor

22.06.2007 12:03
Itc Genel Başkanı Saadettin Ergeç ABD'ye Gidiyor, System.String[]

Irak Türkmen Cephesi (Itc) Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Saadettin Ergeç, Beraberindeki Heyetle ABD'ye Gidiyor.

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Saadettin Ergeç, beraberindeki heyetle ABD'ye gidiyor.

ITC Türkiye Temsilciliği'nden yapılan açıklamaya göre, Irak'taki son gelişmeler, Kerkük'te olup bitenler, Irak Türkmenleri'nin içinde bulunduğu durum ile karşılaştıkları zorluklar, yakın temaslarla ABD'li yetkililere aktarılacak. 25 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında ABD'nin başkenti Washington'da senatodaki temsilcilerle temas kuracak olan ITC heyeti, Türkmenler'in haklı davalarını, Kerkük'ün statüsünü ve Irak'ın geleceği konularında bu ülkelerdeki çeşitli kuruluşlar ve lobilere anlatacak.

ITC Lideri Dr. Saadtetin Ergeç'e, ITC'nin iki merkez yürütme kurulu üyesi, Londra ve Türkiye temsilcileri de eşlik edecek.

(SC-MAY-NÇ-Y)

- Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Itc Genel Başkanı Saadettin Ergeç ABD'ye Gidiyor - Son Dakika Spor


Son Dakika

Ermenistan Radyosu Serdar Ortaç'ın ardından Tarkan'ı da öldürülen Azerbaycan askeri olarak servis etti Kırmızı Oda'daki kadına şiddet yanlısı sözler sosyal medyada gündem oldu ABD başkanlığı için yarışan Biden, ücretsiz koronavirüs aşısı sözü verdi Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi