İtfaiye'den Üniversite Öğrencilerine Eğitim - Son Dakika

İtfaiye'den Üniversite Öğrencilerine Eğitim

03.01.2012 11:33
İtfaiye'den Üniversite Öğrencilerine Eğitim, System.String[]

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, bilinç düzeylerinin arttırılması için teorik ve pratik eğitim bilgileri veriyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, yangınla mücadele konusunda vatandaşların yanı sıra kurum ve kuruluşların ilgili birimlerine bilinç düzeylerinin arttırılması için teorik ve pratik eğitim bilgileri veriyor.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, eğitim programları kapsamında Gaziantep Üniversitesi Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma Programı öğrencilerine "Arama-Kurtarma" eğitimi verdi.

İtfaiye Daire Başkanlığı Konferans salonunda düzenlenen ve İtfaiye Eğitim Amiri Mustafa Koldar tarafından verilen eğitimin ilk bölümünde öğrencilere; "Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelik" gereği resmi ve özel binalarda alınacak yangın önlemleri ve acil durum ekiplerinin yangın esnasında yapması gerekenler anlatıldı.

Eğitimin ikinci bölümünde ise yangın, deprem, trafik kazaları ve doğal afetlerde arama-kurtarma eğitimi ve olay yerlerinde karşılaşılan durumlar ve bu durumlarda yapılması gerekenler uygulamalı olarak verildi.

Uygulamalı eğitimde, öğrencilerle ayrıca gaz maskelerinin kullanımı ve dumanlı ortamlarda canlı kurtarma tatbikatı da yapıldı.

Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma Programı öğrencileri, temel arama-kurtarma konusunda derste öğrendikleri teorik bilgileri uygulamanın ve arama-kurtarma gibi sıfır hatanın gerektiği önemli bir süreç hakkında uygulamalı eğitim aldılar.

İtfaiye'den Üniversite Öğrencilerine Eğitim

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İtfaiye'den Üniversite Öğrencilerine Eğitim - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak 00:54 Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti 00:22 Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı 23:40 Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı
Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 23:01 Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü 22:57 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü 21:09 Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü
Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi 19:56 Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi 17:49 Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi
Advertisement