İzin olayı göz boyamak içinmiş! İsrail askerleri, Gazze'ye giden yardımları yaktı - Son Dakika
İnsan Hakları

İzin olayı göz boyamak içinmiş! İsrail askerleri, Gazze'ye giden yardımları yaktı

Günlerdir Gazze'de masum sivilleri katleden İsrail askerleri şimdi de bölgeye gelen yardım tırlarındaki malzemeleri yakmaya başladı. Yardımların bölge insanlarına ulaşmasına izin vermeyen İsrail'in bu tutumu "Bölgeye gelen yardımların geçişine izin veriliyor" tezini de boşa düşürdü.

10.12.2023 12:58  Güncelleme: 14:14
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Gazze'yi açık hava hapishanesine çeviren İsrail, şimdiye kadar ise 17 binin üzerinde masum sivil katletti. Hastane ve mülteci kamplarını da vuran İsrail askerleri, Gazze'ye ulaştırılmak istenen yardımları da ateşe veriyor.

İZİN OLAYI GÖZ BOYAMAK İÇİNMİŞ

Başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanından Gazze'ye yardım yağarken, İsrail ordusu ise izin vermesine rağmen vatandaşlara ulaşmasına engel oluyor. İsrail ordusu bölgeye gelen yardımların geçişine izin verdi ancak ulaşmasına izin vermedi bu ise "göz boyamalık" izin olarak adlandırıldı. Gazze'de ekmek, su ve ilaç dahil olmak üzere birçok ürüne ihtiyaç var. Gazzeli vatandaşlar, açlıkla karşı karşıya kalmış durumda.

İzin olayı göz boyamak içinmiş! İsrail askerleri, Gazze'ye giden yardımları yaktı

YARDIM TIRLARINDAKİ ÜRÜNLERİ YAKTILAR

Gelen yardım tırlarında Gazzeli vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılayacak birçok malzeme bulunuyor. Ancak İsrail ordusu bu malzemeleri yakmaya başladı. Gazze'ye gelen yardım tırlarını açan İsrail askerleri, yağmalaya başladı. Sosyal medyaya düşen bir videoda askerlerin yardım tırlarında yer alan ürünleri yaktıkları görüldü. Bu anları paylaşan askerlerin eğlenmesi de dikkati çekti.

İzin olayı göz boyamak içinmiş! İsrail askerleri, Gazze\'ye giden yardımları yaktı

Son Dakika İnsan Hakları İzin olayı göz boyamak içinmiş! İsrail askerleri, Gazze'ye giden yardımları yaktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çerkeş'te İntihar Girişimi: Şahıs İtfaiye Ekipleri Tarafından Kurtarıldı
  21:12 Çerkeş'te İntihar Girişimi: Şahıs İtfaiye Ekipleri Tarafından Kurtarıldı

  Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde bir şahıs, 4 katlı bir binanın çatısından atlayarak intihar girişiminde bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, açtıkları hava yastığı sayesinde şahsı kurtardı. Şahsın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

 • İsrail ordusu Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırdı
  19:41 İsrail ordusu Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırdı

  İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırısında çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı belirtildi. İsrail ordusu daha önce de Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere yönelik saldırılar gerçekleştirmiş, bu saldırılarda 118 kişi ölmüş ve 760 kişi yaralanmıştı.

 • İsrail, Hamas'ın elindeki rehinelerin isimlerini talep ediyor
  18:38 İsrail, Hamas'ın elindeki rehinelerin isimlerini talep ediyor

  Hamas temsilcileri ve aracılar Mısır'a ulaştı, İsrail rehinelerin isimlerini talep etti

 • İsrail'in Gazze Şeridi'nde insani yardım konvoyuna saldırısı: En az 9 Filistinli öldü
  18:14 İsrail'in Gazze Şeridi'nde insani yardım konvoyuna saldırısı: En az 9 Filistinli öldü

  İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki Deir El Balah kentinde insani yardım konvoyuna düzenlediği saldırıda en az 9 Filistinli hayatını kaybetti. İsrail'in 149 gündür devam eden saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Hamas, İsrail'in yardım konvoylarını hedef almasını suç ve vahşet olarak nitelendirirken, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki insani felaketi derinleştirdiği belirtildi.

 • İsrail Saldırısında İki Çocuğunu ve Eşini Kaybeden Filistinli Anne: 'Bebeklerime Doyamamıştım'
  16:37 İsrail Saldırısında İki Çocuğunu ve Eşini Kaybeden Filistinli Anne: 'Bebeklerime Doyamamıştım'

  İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde düzenlenen bombalı saldırıda iki çocuğunu ve eşini kaybeden Filistinli anne, on yıllık evlilikten sonra dünyaya gelen bebeklerine 'doyamadığını' ifade etti. Saldırıda hayatını kaybeden çocuklarını ve eşini gözyaşları içinde uğurlayan anne, İsrail'in saldırıları nedeniyle zorla yerinden edilen ailesinin de yanlarında olduğunu belirtti. Aynı saldırıda hayat arkadaşını da kaybeden anne, felaketin dehşetiyle karşı karşıya kaldığını ve çocuklarının ve eşinin bedelini kimin ödeyeceğini sordu. İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları devam ederken, bölgede büyük bir insani felaket yaşanıyor.


Advertisement