İzmarit Deyip Geçmeyin! - Son Dakika

İzmarit Deyip Geçmeyin!

02.01.2012 08:12
İzmarit Deyip Geçmeyin!, System.String[]

İzmir İtfaiyesi, 2011 yılında meydana gelen yangınların yaklaşık 37 milyon TL zarara neden olduğunu açıkladı.

Yangınların çıkış nedeninde ilk sırayı yine sigara izmariti çekiyor.

Türkiye'de örnek itfaiye teşkilatları arasında başı çeken İzmir İtfaiyesi, 2011 yılında da başarılı çalışmalar gerçekleştirdi. Yangınlara en kısa sürede müdahale ederek can ve mal kaybını en aza indirmek hedefiyle çalışan İtfaiye, 2011 yılında 8 bin 223'ü başlangıç aşamasındayken söndürdüğü toplam 8 bin 280 yangına müdahale etti. Yangınların toplam 36 milyon 976 bin TL zarara neden olduğu bildirildi.

Söz konusu yangınların sadece 38'i kısmen, 19'u ise tamamen yanma ile sonuçlanırken, yangınların en çok sigara izmaritinden kaynaklandığı açıklandı. Yangınların 3 bin 714'nün sigara izmariti kaynaklı olduğu belirtilirken, 2 bin 97'sin açık alanda yakılan ateş sonucu, bin 298'inin elektrik kısa devresi nedeniyle, 317'sinin kıvılcım sıçramasıyla, 105'inin ise akaryakıt ve LPG kaynaklı meydana geldiği kaydedildi.

Ayrıca İtfaiye'nin işyerlerine yönelik yaptığı tetkik ve kontrollerde 8 bin 518 işyerine müracaat üzerine ruhsat verdiği belirtildi.

AKS 110, TOPLAM 828 YARALI KURTARDI

İzmir İtfaiyesi'ne bağlı AKS 110 (Arama Kurtarma Sağlık) ekiplerinin de yıl boyunca gerçekleştirdikleri yoğun çalışmalarla acil olaylarda toplam 828 kişiyi yaralı olarak kurtardığı bildirildi. Donanımlı personeliyle göz dolduran ekipler, 201 adet asansörden kurtarma operasyonu gerçekleştirdi; 452 trafik kazası ile 75 intihar girişimine müdahale etti.

İzmir İtfaiyesi ayrıca, 195 okul ile 72 işyerinde toplam 39 bin 788 kişiye ücretsiz yangın, ilkyardım ve deprem eğitimi verdi. İtfaiye, bunların yanısıra 114 işyerindeki 2 bin 572 kişiyi de ücretli eğitime aldı. İzmir İtfayesi AKS ekipleri, Van depreminde de aktif görev yaptı.

İzmarit Deyip Geçmeyin!

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İzmarit Deyip Geçmeyin! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Son dakika golüne sinirlenip kırmızı kart gören Sumudica, sosyal medyada gündem oldu Birleşik Arap Emirlikleri'nde 144 katlı gökdelen patlayıcılarla yıkıldı Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta 405 lira zam göründü Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı Uçuş sırasında müstehcen fotoğraflarını paylaşan hostes, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi Asgari ücret zammı için ilk öneri HDP'den geldi: 4 bin TL olsun