İzmir Adliyesi'ne Çocuk Hakları Merkezi Açıldı - Son Dakika

İzmir Adliyesi'ne Çocuk Hakları Merkezi Açıldı

3 yıl önce

İzmir Barosu, İzmir Adliyesi’nde çocuk mağdurlara daha iyi ve ücretsiz hizmet vermek için Çocuk Hakları Merkezi bürosu açtı.

İzmir Adliyesi'ne Çocuk Hakları Merkezi Açıldı, System.String[]

İzmir Barosu, İzmir Adliyesi'nde çocuk mağdurlara daha iyi ve ücretsiz hizmet vermek için Çocuk Hakları Merkezi bürosu açtı. İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan, "Burada gönüllü meslektaşlarımız, çocuk hakları ile ilgili cinsel istismar davaları başta olmak üzere çocuklar ile ilgili her türlü haksızlığa gönüllü meslektaşlarımız hizmet verecekler" dedi.


İzmir Barosu, İzmir Adliyesi B Blok 3'üncü katta Çocuk Hakları Merkezi odası açtı. Açılışa İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan, İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi Yönetim Kurulu üyesi ve Sorumlusu İyke Erol, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, çocum hakimleri ve savcıları ile avukatlar geldi.


"Gönüllü avukatlarımız her yerde davaları takip ediyor"


Burada konuşan İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan, "İzmir Barosu olarak çok anlamlı bir ilke imza atıyoruz. Çocuk Hakları Merkezimiz, baro bünyesinde vardı, ancak bundan sonra İzmir Adliye'sinde böye fiziki bir alana kavuşuyoruz ve burada gönüllü meslektaşlarımız çocuk hakları ile ilgili cinsel istismar davaları başta olmak üzere çocuklar ile ilgili her türlü haksızlıkla ilgili gönüllü meslektaşlarımız hizmet verecekler. Çocukları ve velileri buruda dinleyeceğiz. ve çocuklara uzanan her trülü haksızlığa karşı mücadele vereceğiz. Çocuk Hakları Merkezi'mizde gönüllü çalışan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Onlar çünkü, bütün zamanlarını ülkenin neresinde olursa olsun; Karaman'da, Nizip'te, Adana'da, Şırnak'ta, Hakkari'de de olsa oradaki davaları bizzat takip ediyor, oradaki haksızlıkların bir daha olmaması, sanıkların en ağır şekilde cezalandırması için çalışmalar yürütüyor" diye konuştu.


Ücretsiz hizmet


Çocuk Hakları Merkezi Yönetim Kurulu üyesi ve Sorumlusu Avukat İlke Erol ise, "Çocuk Hakları Merkezimiz baromuz içerisinde mevcuttu. Şuanda yaklaşık 400 kadar gönüllü meslektaşa sahibiz. Burada günlük nöbetler tutacağız. Staj eğitim merkezimizden bir stajyer her gün burada olacak. İlk anda talepleri almak, gerekirse hukuki yardımları yapmak ama CMK ve adli yardım üzerinden görevlendirmeler yapılarak buradan ücretsiz hizmet etmeye devam edeceğiz. Çocuklar yarınların geleceği ve teminatı olduğu için çocuklar en hassas noktamız. Bize 400 00 14 numaralı telefon ile ulaşabilirler" dedi. - İZMİR

Haber Yayın Tarihi: 14.02.2017 01:29 Kaynak: İHASon Dakika

Pakistanlı Hulk, kendisiyle evlenmek isteyen 300 kadını cılız olduğu için geri çevirdi
Firari asker, 26 yıl sonra yol kontrolünde yakalandı Emeklinin promosyon oranı Şubat'ta belli olacak

Son Dakika Haberleri