İzmir'de Orhan Pamuk Kuyruğu - Son Dakika

İzmir'de Orhan Pamuk Kuyruğu

14.03.2015 15:10
İzmir'de Orhan Pamuk Kuyruğu, System.String[]

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'un imza günü, İzmir'de uzun kuyruklar oluşturdu.

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'un imza günü, İzmir'de uzun kuyruklar oluşturdu.

"Kafamda Bir Tuhaflık" isimli son kitabının imza günü için Alsancak semtindeki bir kitabevinde imza günü düzenleyen Orhan Pamuk'a İzmirli kitapseverlerin ilgisi büyük oldu. Yüzlerce kitapsever metrelerce uzayana kuyruğa rağmen Orhan Pamuk ile sohbet etmek için saatlerce bekledi.

İmza günüyle ilgili AA muhabirine açıklama yapan Pamuk, kendisinin baba tarafından İzmirli olduğunu, İzmir'de kitaplarının geçmişten bu yana çok okunduğunu belirtti.

Pamuk, "Ben aslen baba tarafından Kadifekale yani İzmir ve Manisalı bir aileden geliyorum. İzmir benim için heyecan, modernlik ve canlılık demektir. Burada da kitaplarımın okunduğunu bilmek beni çok sevindiriyor. Bugün sabır, sevgi ve dikkatle tüm okurlarımın gözlerinin içine bakarak, onlarla sohbet ederek ama bir yandan da kuyruğu bekletmemeye çalışarak kitaplarımı imzalıyorum" dedi.

Kitapseverler, Orhan Pamuk'un eski ve yeni kitaplarını yazara imzalatarak fotoğraf çektirdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İzmir'de Orhan Pamuk Kuyruğu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Gülben Ergen'den çok konuşulacak Seren Serengil itirafı: Zor günler değildi, çok güzeldi Süleyman Soylu'dan adalet isyanı: Anneme küfür eden alçak serbest, Bakan olsam ne yazar! Vatandaşın çektiği 'ayçiçek yağı' videosu, sosyal medyanın gündeminde oturdu Mustafa Cengiz'in başlattığı kampanya soruldu, Terim'in yüzü şekilden şekile girdi Biden, başkan olarak ilk belgelerini imzaladı Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı