Kokaini Bırakıp, Tesettüre Giren Kader Yardım Bekliyor - Son Dakika

Kokaini Bırakıp, Tesettüre Giren Kader Yardım Bekliyor

09.05.2019 10:06

İzmir'de ailesiyle yaşarken 12 yaşında evden kaçan eski kokain bağımlısı 22 yaşındaki Kader A.'nın hayatı, bir yıl önce doğan bebeğiyle değişti. Uyuşturucuyu bırakıp, tesettüre giren Kader, kendi tedavisini sürdürebilmesi ve bebeğinin bakım masrafları için yardım istedi.

İzmir'de ailesiyle yaşarken 12 yaşında evden kaçan, uzun yıllar sokaklarda ve arkadaşlarında kalan, eski kokain bağımlısı 22 yaşındaki Kader A.'nın hayatı, bir yıl önce doğan bebeğiyle değişti. Uyuşturucuyu bırakıp, tesettüre giren ve ailesinin yanında, bebeğiyle birlikte yaşamaya başlayan Kader A.'nın önceki hayatından geriye sadece vücudundaki dövmeler kaldı. Kader A., kendi tedavisini sürdürebilmesi ve bebeğinin bakım masrafları için yardım istedi.

EVDEN KAÇTI, UYUŞTURUCU KULLANMAYA BAŞLADI

İzmir'de yaşayan Kader A., babası Ş.A.'dan şiddet gördüğü gerekçesiyle 12 yaşındayken evden kaçtı. Üç sene boyunca yetiştirme yurdunda, sonrasında oradan da kaçıp sokaklarda ve arkadaşlarında kalan Kader A., ailesine izini kaybettirdi. Restorantlarda garsonluk yapan, daha sonra bir dövme stüdyosunda çalışmaya başlayan Kader A., uyuşturucu madde kullanmaya başladı.

HAMİLE OLDUĞUNU ÖĞRENDİ

Çalışıp kazandığı paralar, zamanla bağımlısı olduğu kokaine ve diğer uyuşturuculara gitti. 2016 yılında ise bir erkekle tanıştı. Talihsiz Kader, sorunlar yaşayınca ondan da ayrıldı ve bir süre sonra hamile olduğunu öğrendi. Birlikte yaşayıp ayrıldığı bu erkek bebeği kabul etmeyince, hamile olan Kader A. tek başına ortada kaldı.

"BENİ YAŞAMA BAĞLAYAN ŞEY, BEBEĞİM OLDU"

Uyuşturucuyu bırakmak için doktora başvuran, yeşil kartlı Kader A., hamileliğinin son iki ayına girdiğinde, Gürçeşme semtinde oturan ve hurda toplayıp satarak geçimini sağlayan babası Ş.A. ile annesi Fadime A.'nın yanına geldi. Çift, seneler sonra ilk defa gördükleri tek çocuklarına sarılıp, gözyaşı döktü. Başından geçen olayları anlatan Kader A.'ya ailesi sahip çıktı. Anne ve babasıyla yaşamaya başladıktan bir süre sonra dünyaya gelen bebeğe, 'Muhammed' ismi verildi. Bir yandan uyuşturucu bağımlılığı tedavisini sürdüren, bir yandan da bebeğine bakan Kader A., kendisini iyi hissettirdiğini söylediği dini ibadetlere ağırlık verip, tesettüre girdi. Ailesiyle birlikte yaşamaya başlayan Kader A., Beni yaşama bağlayan şey, bebeğim oldu. O benim hayatıma yeni bir anlam kattı, o yaşama sebebim oldu. Tek isteğim, onu sağlıklı şekilde yetiştirebilmek ve faydalı biri haline getirmek dedi.

"YARDIM İSTİYORUM"

Bir buçuk seneyi aşkın süredir tedavisine devam edildiğini belirten Kader A., Muhammed bana umut getirdi. Şimdi tek düşündüğüm şey, tedavimin tamamlanması ve ona sağlıklı şekilde bakabilmek. Yeşil kart sahibiyim, ancak kullandığım ilaçların hepsi karşılanmıyor. Bebeğim dolayısıyla az bir miktar da olsa maaş da alıyorum, ancak bu miktarın azlığı nedeniyle geçinemiyorum. Onun bana ihtiyacı var ve ben olmadığım zaman sürekli ağlıyor. Çok küçük olduğu için bırakamıyorum. Yetkililerden yardım istiyorum dedi.

Kokaini Bırakıp, Tesettüre Giren Kader Yardım Bekliyor
Kokaini Bırakıp, Tesettüre Giren Kader Yardım Bekliyor
Kokaini Bırakıp, Tesettüre Giren Kader Yardım Bekliyor
Kokaini Bırakıp, Tesettüre Giren Kader Yardım Bekliyor
Kokaini Bırakıp, Tesettüre Giren Kader Yardım Bekliyor

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kokaini Bırakıp, Tesettüre Giren Kader Yardım Bekliyor - Son Dakika


YORUMLAR (36)
  • ....ön görüs: temizlik işlerine git garsonluk yap gençsin kendine çocuğuna bakabilecek kadar akıllısında ... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • X: Her ne kadar tam olarak göremesemde kısıtlı olarak gördüğüm resimde bile ağız ve çene yapısı itibariyle nefesli çalgılarda başarılı olacağı kanaatindeyim..... Cevap Yaz 0 7 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

CHP'li başkanın tecavüzüne uğradığını iddia eden kadın konuştu: Alan memnun veren memnun diyerek yaşananların üstünü örttüler Kılıçdaroğlu'nun kürsüdeki öfkeli haliyle ilgili iddia: CHP'den kopuşları engellemeyi ve kararsızları yanında toplamayı hedefliyor Kız arkadaşını cinsel ilişki sonrası spermini çalmaya çalışırken yakaladı Can Yaman ve Diletta Leotta aşk sarhoşu! Yeni görüntüleri ortaya çıktı İngiltere'de bir eve bıçak zoruyla girmeye çalışan saldırgan, genç kadına tecavüz etti Mahalleye dehşeti yaşatan genç kadın, yoldan geçen vatandaşa bıçakla böyle saldırdı Kırmızı ışıkta geçen kadına kamyonet çarptı, şoför aracı bırakıp olay yerinden kaçtı Oyun için camiye giren 5 çocuk ellerine geçirdikleri yangın tüpüyle ortalığı savaş alanına çevirdi! 7-8 bin liralık zarar var