Avustralya'da 139 Yeni Tür Tanımlandı - Son Dakika

Avustralya'da 139 Yeni Tür Tanımlandı

09.08.2022 16:25
Avustralya'da 139 Yeni Tür Tanımlandı

KANBERRA, 9 Ağustos (Xinhua) -- Avustralya'nın ulusal bilim ajansı olan İngiliz Milletler Topluluğu Bilimsel ve Endüstriyel Araştırma Kurumu (CSIRO), geçen yıl "biyoçeşitlilik için bir kazanç" olarak gördüğü 100'den fazla yeni türü adlandırdığını ve tanımladığını açıkladı.

KANBERRA, 9 Ağustos (Xinhua) -- Avustralya'nın ulusal bilim ajansı olan İngiliz Milletler Topluluğu Bilimsel ve Endüstriyel Araştırma Kurumu (CSIRO), geçen yıl "biyoçeşitlilik için bir kazanç" olarak gördüğü 100'den fazla yeni türü adlandırdığını ve tanımladığını açıkladı. Avustralya'nın başkenti Kanberra'daki CSIRO'dan araştırmacılar, son 12 ayda 139 yeni tür tanımladı ve bunları bilimsel dergilerde açıkladı. Avustralya'nın en nadir kelebek türlerinden birini koruyan bir karınca türünün de dahil olduğu listede 131 böcek ve omurgasız, dört balık, üç bitki ve bir kurbağa türü yer alıyor.

Avustralya'da 139 Yeni Tür Tanımlandı

İngiliz Milletler Topluluğu Bilimsel ve Endüstriyel Araştırma Kurumu (CSIRO) tarafından sağlanan fotoğrafta, Avustralya'nın Queensland eyaletinde, Undara Volkanik Ulusal Parkı'ndaki lav mağaralarında bulunan iki yeni bit türünden biri görülüyor, 9 Ağustos 2022. (Fotoğraf: CSIRO/Dağıtım Xinhua aracılığıyla)

Avustralya'da 139 Yeni Tür Tanımlandı

İngiliz Milletler Topluluğu Bilimsel ve Endüstriyel Araştırma Kurumu (CSIRO) tarafından sağlanan fotoğrafta, yeni adlandırılmış Anonychomyrma inclinata karıncası görülüyor, 9 Ağustos 2022. (Fotoğraf: CSIRO/Dağıtım Xinhua aracılığıyla)

Kaynak: Xinhua
YORUMLAR
500
Avustralya'da düşen Boeing 737 tipi uçağın iki pilotu kurtuldu Avustralya'da düşen Boeing 737 tipi uçağın iki pilotu kurtuldu Avustralya ve Yeni Zelanda liderleri, 'Çin ile işbirliği' mesajı verdi Avustralya ve Yeni Zelanda liderleri, 'Çin ile işbirliği' mesajı verdi ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda depremler nedeniyle Türkiye'ye yardım gönderecek ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda depremler nedeniyle Türkiye'ye yardım gönderecek

Son Dakika Güncel Avustralya'da 139 Yeni Tür Tanımlandı - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement