Kandıra'da sağanak tarım arazilerini su altında bıraktı - Son Dakika

Kandıra'da sağanak tarım arazilerini su altında bıraktı

15.06.2020 21:06
Kandıra'da sağanak tarım arazilerini su altında bıraktı

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle bazı tarım alanları su altında kaldı.

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle bazı tarım alanları su altında kaldı.

İlçede üç gündür aralıklarla etkili olan yağış, Lokmanlı, Döngelli, Süllü ve Ferizli mahallelerinde ekili alanlara zarar verdi.

Arazileri su altında kalan çiftçilerin bilgi vermesi üzerine harekete geçen Kandıra Ziraat Odası, bölgede hasar tespiti için çalışma başlattı.

Kandıra Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin, yaptığı açıklamada, sağanak sonrası ilçedeki tarım alanlarında incelemelerde bulunduklarını belirterek, fasulye, biber, karpuz gibi birçok üründe zararın söz konusu olduğunu söyledi.

Çetin, şiddetli yağmur sonrası başta Lokmanlı, Döngelli, Süllü ve Ferizli mahalleleri olmak üzere birçok yerde su birikmesi nedeniyle ürünlerin zarar gördüğünü aktardı.

Köseli Mahallesi'nde yaşayan çiftçi Erol Ergün de sağanak nedeniyle karpuz ekili tarlasının sular altında kaldığını kaydetti.

YORUMLAR
500
Resmi Gazete'de yayımlandı! 400 bin ton şeker ithalatı için tarife kontenjanı açıldı Resmi Gazete'de yayımlandı! 400 bin ton şeker ithalatı için tarife kontenjanı açıldı Edirne'de tarım fuarı Edirne'de tarım fuarı Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Gizligider: Bizim Buğday, Et, Şeker Noksanımız Yok, Fazlamız Var Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Gizligider: Bizim Buğday, Et, Şeker Noksanımız Yok, Fazlamız Var
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kandıra'da sağanak tarım arazilerini su altında bıraktı - Son Dakika


Advertisement