Kapanan 4 Belde Belediye Binası Arsuz Belediyesi'ne Devredildi - Son Dakika

Kapanan 4 Belde Belediye Binası Arsuz Belediyesi'ne Devredildi

04.02.2016 17:00
Kapanan 4 Belde Belediye Binası Arsuz Belediyesi'ne Devredildi, System.String[]

Hatay’ın Arsuz İlçe Belediye Başkanı Nazım Culha, Hatay’ın büyükşehir statüsüne alınmasının ardından kapatılan altı belde belediye binasından dördünün Arsuz Belediyesi’ne verildiğini açıkladı.

Hatay'ın Arsuz İlçe Belediye Başkanı Nazım Culha, Hatay'ın büyükşehir statüsüne alınmasının ardından kapatılan altı belde belediye binasından dördünün Arsuz Belediyesi'ne verildiğini açıkladı.

Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu başkanlığında, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Defterdar Mustafa Akdemir, İl Mahalli İdareler Müdürü Lütfü Şaklar, YİKOB Şube Müdürü Mehmet Tugutlu'dan oluşan Yeni Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu, Karaağaç, Nardüzü, Üçgüllük, Gökmeydan Hizmet Binalarının Arsuz İlçe Belediyesi'ne, Akçalı ve Madenli Hizmet Binalarını da Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesini kararlaştırdı. Ancak, daha önce de İçişleri Bakanlığı'na devredilen Gökmeydan Belediye Hizmet Binası, hükümet konağı yapılmak amacıyla bedeli mukabilinde yine Maliye Hazinesi'ne (İçişleri Bakanlığı) devredilmesi şartıyla Arsuz Belediyesi'ne verildi.

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, kapanan belde belediyelerine ait hizmet binalarının içindeki malzemelerle birlikte yeniden paylaştırılması sonucu altısından 4'ünün belediyeye devredilmesinden büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Culha, "Kapanan belde belediyelerinden Karaağaç, Nardüzü, Üçgüllük, Gökmeydan Hizmet Binaları belediyemize, Akçalı ve Madenli Hizmet Binaları da Hatay Büyükşehir Belediyesi'nde devredildi. Gökmeydan hizmet binasını bedeli mukabilinde İçişleri Bakanlığı'na vereceğiz. Hedefimiz; mevcut 6 hizmet binasından altısını geri almaktı. Açıkçası, bu noktaya da çok kolay varmadık. Bu binalardan 2'si büyükşehir belediyesine devredilse de, binaların tamamı yine Arsuz Halkı için hizmet verecek. Madenli Binamızda zaten HATSU yapılanmasını tamamlamıştı. Akçalı binasında Temizlik İşleri Müdürlüğümüz hizmet vermeye devam edecek. Karaağaç Hizmet Binası olmazsa olmazımızdı. Mevcut binada emlak, tahsilat, zabıta, fen işleri hizmetleri veriliyor. Ayrıca haftanın iki günü nikahlar da burada kıyılıyor. Bunun yanı sıra Karaağaç Hizmet binamızda halkımızın muhatap alabileceği üst düzey bir Halkla İlişkiler Sorumlusu atadık. O bölgedeki halkımız Arsuz'a gelmeden belediyemizden tüm taleplerini dile getirebilir ve ulaşmaları gereken her birime sorumlumuz aracılığıyla ulaşabilirler. Nardüzü Hizmet Binamız kültür binası olmaya müsait. Üçgüllük binasını da revize edip taziye evi olarak değerlendirebiliriz. Kısacası; çok geniş bir coğrafi hizmet sahasına sahip olan belediyemiz, belediye hizmetlerini daha sağlıklı ve verimli sürdürebilmek için halka ait bu binaları, yine halkın hizmeti için kullanacaktır. Sürecin zaferle sonuçlanmasından ve Arsuzluların hakkı olan binaların tekrar bize geri dönmesinden çok mutluyum" dedi. - HATAY

Kapanan 4 Belde Belediye Binası Arsuz Belediyesi'ne Devredildi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kapanan 4 Belde Belediye Binası Arsuz Belediyesi'ne Devredildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlama cezası yiyen 3 gençten polise teşekkür: Allah razı olsun, yasaktan haberimiz yoktu İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti Kısıtlamada sokağa çıkma izni olan genç, sigara içerken yakalanınca cezadan kurtulamadı Seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden'ın İran açıklamasında dikkat çeken 'Türkiye' sözleri Son Dakika: Başakşehir, Leipzig'e Sörloth'un son dakika golüyle 4-3 mağlup oldu Çin'de mezbahada 'sosis' yapılmak için bekleyen 40 köpek bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor