Karabağlar Atatürk Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu'nda 100. Yıl Kutlaması - Son Dakika
Yerel

Karabağlar Atatürk Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu'nda 100. Yıl Kutlaması

Karabağlar Belediyesi'nin kente kazandırdığı Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nda Cumhuriyet'in 100. yılı kutlaması yapıldı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve yurtta kalan öğrenciler birlikte pasta keserek Cumhuriyet Bayramı'nı karşıladı. Başkan Selvitopu, Cumhuriyeti gençlerin geleceğe taşıyacağını vurgulayarak, “Cumhuriyetin değerleri hepimizin değerleridir. Bugün dünyada sayılan, önem verilen ülkelerden biriysek, bunu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına borçluyuz. Daha da geliştirmek hepimizin görevi ” dedi.

25.10.2023 14:13  Güncelleme: 14:41

Karabağlar Belediyesi'nin kente kazandırdığı Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nda Cumhuriyet'in 100. yılı kutlaması yapıldı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve yurtta kalan öğrenciler birlikte pasta keserek Cumhuriyet Bayramı'nı karşıladı. Başkan Selvitopu, Cumhuriyeti gençlerin geleceğe taşıyacağını vurgulayarak, "Cumhuriyetin değerleri hepimizin değerleridir. Bugün dünyada sayılan, önem verilen ülkelerden biriysek, bunu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına borçluyuz. Daha da geliştirmek hepimizin görevi " dedi.

Karabağlar Belediyesi Başkan Yardımcıları ve yurt yöneticileriyle çalışanlarının da katıldığı buluşmada, Başkan Selvitopu ve öğrenciler birlikte akşam yemeği yedi.

Yurt Öğrenci Temsilcisi ve Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 4. Sınıf Öğrencisi Melis Korucu yaptığı konuşmada, her zaman yanlarında olan Başkan Selvitopu'na ve Karabağlar Belediyesi çalışanlarına teşekkür etti. Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nda kalmaktan onur ve mutluluk duyduklarını belirten Korucu, "Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz' diyen Atatürk'ün izinden gittiğimiz; Cumhuriyetin değerini ve anlamını kavramak için üniversite yolunda yürüdüğümüz bir dönemdeyiz. Yolumuzun yurdumuzla kesişmesi çok ayrı bir onur ve gurur kaynağı. Bizlere kucak açtığı için Karabağlar Belediyesi'ne, bizi her zaman kendi kızlarıymış gibi gören Başkanımız Muhittin Selvitopu'na çok teşekkür ediyoruz" dedi.

SELVİTOPU: EĞİTİM KONUSUNDA HASSASIZ

Başkan Selvitopu da eğitim konusunda çok hassas olduklarını vurgulayarak, "Karabağlar'da ilk, orta ve lise olmak üzere toplam 114 okulumuz var. Hepsinin yanındayız. Doğrudan sorumluluğumuz olmamasına karşın tümünün bakım ve onarımlarını gerçekleştiriyoruz. Çünkü oralardaki öğrencilerimizin motivasyonu, fiziki koşullarının iyi olması bizler için çok önemli. Bu yurdu da aynı anlayış doğrultusunda yaşama geçirdik En fazla mutlu olduğum yerlerden biri burası. Gelemesem bile yakından takip ediyorum. Sıkıntılarınızı, isteklerinizi arkadaşlarımıza iletin. Onlar bize anında haber veriyor. Eksiklikleri gidermek için elimizden geleni yaparız. Çünkü amacımız eğitiminize küçük de olsa bir katkı sağlamak" diye konuştu.

Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarına, Cumhuriyete ve bu ülkeye olan sorumluluklarını yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Başkan Selvitopu, şunları söyledi:

"Mesleğiniz ne olursa olsun yarın bu ülkeyi sizler yöneteceksiniz. Ne kadar donanımlı, iyi yetişirseniz ülkeye o kadar çok yararınız olur. Düşünün Mustafa Kemal kurtuluş mücadelesini başlattığında 38 yaşındaydı. Bütün toplumu ayağa kaldırarak ülkeyi işgal eden yedi düvele karşı mücadele etti ve onları geldiği gibi geri gönderdi. Bu mücadeleyi veren şehit ve gazilerimize borcumuz var. Onların kurduğu Cumhuriyetimiz 100 yaşında. Bilimle, kültür ve sanatla, teknolojiyle onu daha da ileriye sizler taşıyacaksınız. Böylesine önemli bir yılın içerisindeyiz. Farklılıklarımız zenginliklerimizdir. Cumhuriyetin değerleri hepimizin değerleridir. Buna hep birlikte sahip çıkacak 2. yüzyıla hep birlikte taşıyacağız. Daha nice 100 yıllara."

Konuşmaların ardından hep birlikte 100. yıl için pastası kesildi.

Karabağlar Atatürk Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu\'nda 100. Yıl Kutlaması
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Karabağlar Atatürk Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu'nda 100. Yıl Kutlaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement