Kars İl Jandarma Eski Komutanına Fetö'den 15 Yıl Hapis - Son Dakika

Kars İl Jandarma Eski Komutanına Fetö'den 15 Yıl Hapis

30.01.2018 09:44
Kars İl Jandarma Eski Komutanına Fetö'den 15 Yıl Hapis, System.String[]

KARS 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen FETÖ/PDY davasında, İl Jandarma eski Komutanı Albay Serdar Güngör, 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' suçundan 15 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

KARS 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen FETÖ/PDY davasında, İl Jandarma eski Komutanı Albay Serdar Güngör, 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' suçundan 15 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Kars Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, meslekten ihraç edilen İl Jandarma eski Komutanı Albay Güngör ile birlikte 11 kişi, tutuklanarak, cezaevine konuldu. Sanıklar hakkında, Kars 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Sanıklardan 7'si, adli kontrol kararı ile tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Kars 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, dün görülen karar duruşmasında, tutuklu yargılanan İl Jandarma eski Komutanı Albay Serdar Güngör, İl Jandarma Komutan eski Yardımcısı Yarbay Kamil Öztürk, astsubay Murat Aydoğmuş, İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube eski Müdürü Binbaşı Ömer Talay ile tutuksuz 7 sanık hazır bulundu. Mahkeme heyeti, Serdar Güngör ile Kamil Öztürk'ü 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırdı. Heyet, aynı suçtan Ömer Talay ile Murat Aydoğmuş'a 12 yıl 6'şar ay hapis cezası verdi. Tutuksuz yargılanan 7 sanık ise beraat etti.

- Kars

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kars İl Jandarma Eski Komutanına Fetö'den 15 Yıl Hapis - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mescid-i Aksa'ya saldıran İsrail'in peşini bırakmıyor! İslam ülkeleri ve dünyaya çağrı yaptı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mescid-i Aksa'ya saldıran İsrail'in peşini bırakmıyor! İslam ülkeleri ve dünyaya çağrı yaptı G.Saraylı yönetici ile Sergen Yalçın arasında olay yaratan diyalog: Haydi ganyan bayiye G.Saraylı yönetici ile Sergen Yalçın arasında olay yaratan diyalog: Haydi ganyan bayiye Ali Koç'un büyük Emre Belözoğlu pişmanlığı: Keşke bu daha önce de olsaydı Ali Koç'un büyük Emre Belözoğlu pişmanlığı: Keşke bu daha önce de olsaydı Geceden gündüze! Emre Belözoğlu, ilk yarı bitmeden yaptığı değişiklikle zaferi getirdi Geceden gündüze! Emre Belözoğlu, ilk yarı bitmeden yaptığı değişiklikle zaferi getirdi Galatasaray'ın Beşiktaş zaferi sonrası yaptığı paylaşıma beğeni yağıyor Galatasaray'ın Beşiktaş zaferi sonrası yaptığı paylaşıma beğeni yağıyor Bakan Soylu'nun 'stajyer bakan' sözlerine Meral Akşener'den yanıt: Övünüyorum Bakan Soylu'nun 'stajyer bakan' sözlerine Meral Akşener'den yanıt: Övünüyorum Survivor'da neler olmuş neler! Elenen yarışmacılar Cemal Hünal ve Çağrı Atakan aylar sonra itiraf etti Survivor'da neler olmuş neler! Elenen yarışmacılar Cemal Hünal ve Çağrı Atakan aylar sonra itiraf etti İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap: Soruşturma talep ediyorum İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap: Soruşturma talep ediyorum
Advertisement