Son Dakika Haberleri: Kars'tan Dünyaya Bir Nefes "Harakanlı Bilge"

Kars'tan Dünyaya Bir Nefes "Harakanlı Bilge"

7 yıl önce

Ebu'l Hasan Harakani büyük bir sempozyumla anılıyor.

Kars'tan Dünyaya Bir Nefes
Kuşeyri, Ferîdüddîn-i Attâr, Abdurrahman-ı Cami'nin övgüyle bahsettiği, Mevlana'nın Mesnevi'sinde geniş yer verdiği ve "Dinin Şeyhi (Şeyh-i Din)" ifadesini kullandığı Ebu'l Hasan Harakani büyük bir sempozyumla anılıyor.

Kars Kafkas Üniversitesi Ebu'l Hasan Harakani Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin gerçekleştireceği I. Uluslararası Harakani Sempozyumu, 11-1 4 Ekim tarihleri arasında Kars'ta gerçekleşecek.

Prof. Dr. Kadri Yıldırım, Cemalnur Sargut, M. Fatih Çıtlak, Mustafa Tatçı, Sadık Yalsızuçanlar, Senai Demirci, Yaşar Kalafat gibi isimlerin olduğu sempozyumda 40 ulusal ve uluslar arası isim bildiri sunacak.

Ebu'l Hasan Harakani Hazretleri'nin ulusal ve uluslararası platformda tanıtılması, fütuhatı ve yaşam felsefesi gibi pek çok yönünü ele alacak sempozyumda, serhat kent Kars'a dair de bilgi edinilebilecek.

"Bizim söylediklerimiz Ebu'l Hasan Harakani'den aldıklarımızdan başka bir şey değildir." Mevlana
Haber Yayın Tarihi : 10.10.2012 05:49 Kaynak: Bültenlerİşte Anket Şirketlerinin 23 Haziran İstanbul Seçimi Tahminleri İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın "Samanyolu TV'de Çalıştı" İddiasına Yanıt: Konuk Olarak Katıldım, Çalışmadım Askerden İzine Gelen Genç, 3 Çocuk Annesi Kadını Öldürdükten Sonra Cenaze Törenine Katıldı