Kartal'da balıkçılar denetlendi - Son Dakika

Kartal'da balıkçılar denetlendi

03.02.2022 09:57
Kartal'da balıkçılar denetlendi

Kartal'da zabıta ve ilçe tarım müdürlüğüne bağlı ekipler, balıkçı tezgahlarını denetledi.

Kartal'da zabıta ve ilçe tarım müdürlüğüne bağlı ekipler, balıkçı tezgahlarını denetledi.

Kartal Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Valiliğinin il genelinde yapılmasını istediği denetimler kapsamında, standartlara uymayan balık satan iş yerleri ve semt pazarlarındaki tezgahlar kontrol edildi.

Ekiplerce, istavritte 13, hamside ise 9 santimetrenin altında olduğu tespit edilen balıkların satışı engellenirken, standartlara uygun olmayan balık satışı yapan esnafa "1380 saylı Su Ürünleri Kanunu" ve ilgili mevzuat gereği işlem yapıldı.

Denetimler, ilçe genelinde ve semt pazarlarında devam edecek.

Vatandaşların bu konuda duyarlı olmasını isteyen Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, en çok tüketilen balıklardan istavritte 13, hamside ise 9 santimden küçük olanların satın alınmaması gerektiğini vurguladı.

YORUMLAR
500
Pazarda bulunan para dolu cüzdan, İranlı sahibine ulaştırıldı Pazarda bulunan para dolu cüzdan, İranlı sahibine ulaştırıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kartal'da balıkçılar denetlendi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement