Kastamonu'da fırtınanın ardından mahsur kalan balıkçı tekneleri için çalışma başlatıldı - Son Dakika
Güncel

Kastamonu'da fırtınanın ardından mahsur kalan balıkçı tekneleri için çalışma başlatıldı

Kastamonu\'da fırtınanın ardından mahsur kalan balıkçı tekneleri için çalışma başlatıldı

Kastamonu'nun Abana ilçesinde, mendireğini dalgaların yıktığı balıkçı barınağının giriş kısmının kumla kapanması sonucu barınakta mahsur kalan teknelerin kurtarılması amacıyla çalışma başlatıldı.

01.12.2023 14:27
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kastamonu'nun Abana ilçesinde, mendireğini dalgaların yıktığı balıkçı barınağının giriş kısmının kumla kapanması sonucu barınakta mahsur kalan teknelerin kurtarılması amacıyla çalışma başlatıldı.

Kastamonu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 27 Kasım'da sahil ilçelerinde kuvvetli fırtınanın etkili olduğu belirtildi.

Dalgalar nedeniyle Abana ilçesinde balıkçı barınağının giriş kısmının kumla kapandığı vurgulanan açıklamada, "Tekneler burada mahsur kalmıştır. Bu alanı temizleme kapasitesine sahip DSİ Kastamonu Bölge Müdürlüğüne ait ekskavatörün Abana'ya intikali sağlanmış olup, çalışmalara başlanılmıştır. En kısa sürede barınağın temizlenerek teknelerin denize açılması sağlanacaktır." ifadelerine yer verildi.

Şehit Ömer Şenel Balıkçı Barınağı'nın ana mendireği, 27 Kasım'da etkili olan fırtınada 7 metreyi bulan dalgalara dayanamayarak yıkılmış, barınağın girişine dolan kum nedeniyle giriş çıkışlar durmuş, onlarca balıkçı teknesi barınakta mahsur kalmıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kastamonu'da fırtınanın ardından mahsur kalan balıkçı tekneleri için çalışma başlatıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İstanbul Haliç Festivali Goran Bregoviç Konseriyle Başladı
  13:59 İstanbul Haliç Festivali Goran Bregoviç Konseriyle Başladı

  Haliç Tersanesi'nde kurulan İstanbul Sanat'ın ev sahipliği yaptığı İstanbul Haliç Festivali, Goran Bregoviç ile orkestrası Wedding and Funeral Band konseriyle başladı. Festival kapsamında birçok ücretsiz açık hava konseri ve etkinlik düzenlenecek. Ayrıca festival alanında İstanbulluları tarihi Yarımada'ya ve Haliç bölgesine temiz su taşıyan Bozdoğan Su Kemeri'nin yer aldığı bir deneyim ekranı bekliyor.

 • Elazığ'da 24 Kilo Eroin Ele Geçirildi, 3 Şüpheli Tutuklandı
  13:59 Elazığ'da 24 Kilo Eroin Ele Geçirildi, 3 Şüpheli Tutuklandı

  Elazığ'da düzenlenen operasyonda, 24 kilo 650 gram eroin ele geçirildi, gözaltına alınan 4 şüpheliden 3'ü tutuklandı.

 • Edirne'de Yunanistan'a kaçmaya çalışan 2 FETÖ şüphelisi tutuklandı
  13:58 Edirne'de Yunanistan'a kaçmaya çalışan 2 FETÖ şüphelisi tutuklandı

  Edirne'de İpsala ilçesi yakınlarında düzenlenen operasyonda yakalanan Z.B. ve M.B. adlı 2 FETÖ şüphelisi, jandarmadaki işlemlerinin ardından Edirne Adliyesine getirildi. Savcılıktaki ifadelerinin ardından çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince tutuklandılar.

 • Kastamonu'da Deprem Riski Artıyor
  13:57 Kastamonu'da Deprem Riski Artıyor

  Kastamonu Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Bilgehan, Kastamonu'da 1943 yılında yaşanan depreme işaret ederek, 'Zaman arttıkça buna benzer bir depremi yaşama olasılığımız da yükseliyor demektir.' dedi. Depremle ilgili araştırma ve çalışmalar gerçekleştiren Prof. Dr. Mahmut Bilgehan, merkez üssü Marmara olan bir deprem beklediklerini söyledi.

 • Samsun TSO Başkanı Murzioğlu, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında ziyaret edildi
  13:56 Samsun TSO Başkanı Murzioğlu, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında ziyaret edildi

  Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Samsun Vergi Dairesi Başkanı Metin Uzun ve beraberindeki Grup Müdürleri tarafından ziyaret edildi. Ziyarette, vergi gelirlerinin zamanında ve sağlıklı toplanmasının önemi vurgulandı ve vergi bilincinin geliştirilmesi gerektiği ifade edildi. Başkan Murzioğlu, vergi dairesi çalışanlarının Vergi Haftası'nı kutladı ve verginin bilincinde ve hassasiyetinde olunması gerektiğini belirtti. Samsun Vergi Dairesi Başkanı Uzun ise vergi bilincini oluşturmak ve topluma benimsetmek amacıyla yapılan çalışmalardan bahsederek, verginin bir vatandaşlık görevi olduğunu ifade etti.

 • Niğde'de yapılan operasyonda 75 tarihi eser ele geçirildi
  13:55 Niğde'de yapılan operasyonda 75 tarihi eser ele geçirildi

  Niğde'de gerçekleştirilen operasyonda, kültür ve tabiat varlığı kaçakçılarına yönelik olarak 75 tarihi eser ele geçirildi. Operasyonda, 34 sikke, 7 yüzük ve 34 diğer obje bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Kocaeli'de kınandı
  13:55 İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Kocaeli'de kınandı

  Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu üyeleri, İzmit kent merkezinde toplanarak İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı. Platform, Gazze'de acil ateşkes ve insani yardımların sağlanması talebinde bulundu. AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır da protestoya katıldı.

 • Gençlik ve Spor Bakanı: Bağımlılıkla mücadele en önemli hedeflerimizden biri
  13:54 Gençlik ve Spor Bakanı: Bağımlılıkla mücadele en önemli hedeflerimizden biri

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, gençlerin bağımlılıkla mücadele etmelerini sağlamak için yapılan etkinliklere 35 milyondan fazla genç ve sporcu katıldığını belirtti. Bakan Bak, gençlik merkezleri, spor tesisleri ve GSB yurtlarında düzenlenen yaklaşık 3 milyon etkinlikle gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunmasının amaçlandığını söyledi. Ayrıca, Bakan Bak gençlerin serbest zamanlarını verimli kullanmaları için ailelere de büyük görev düştüğünü vurguladı.

 • Boğazköy Müzesi-Turizm Değerlerini Güçlendirme Projesi kapsamında eğitimler başladı
  13:54 Boğazköy Müzesi-Turizm Değerlerini Güçlendirme Projesi kapsamında eğitimler başladı

  Çorum'un Boğazkale ilçesinde, Hititlerin başkenti Hattuşa'ya ev sahipliği yapan Boğazköy Müzesi-Turizm Değerlerini Güçlendirme Projesi kapsamında eğitimler başladı. Proje ile ilçede turistlere temas eden kamu görevlileri ve vatandaşlara müzecilik ile alan yönetimi hakkında bir hafta eğitim verilecek. Ayrıca proje kapsamında Hitit bölgesindeki turizm ögeleri tek bir haritada toplanacak ve ziyaretçilere daha detaylı bilgi aktarılması hedefleniyor.


Advertisement