Son Dakika Haberleri: Kayıp Suudi Gazeteci Soruşturmasıyla İlgili Suudi Bir Heyet Ankara'ya Geldi

Kayıp Suudi Gazeteci Soruşturmasıyla İlgili Suudi Bir Heyet Ankara'ya Geldi

4 gün önce

Kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturmasıyla ilgili Suudi Arabistan'dan bir heyet Ankara'ya geldi. Suudi heyetle Türk yetkililer arasında hafta sonunda görüşmeler yapılması bekleniyor.

Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, 2 Ekim'de evlilik işlemleri için gittiği ve bir daha dışarı çıkmadığı Suudi Arabistan'ın Levent'teki İstanbul Başkonsolosluğu önündeki bekleyiş sürerken Suudi Arabistan'dan bir heyet Ankara'ya geldi.

SUUDİ HEYET ANKARA'YA GELDİ

Suudi Arabistan'dan bir heyetin, gazeteci CemalKaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili soruşturma kapsamında Türkiye'ye geldiğiöğrenildi. Ankara'ya ulaşan Suudi heyetle Türk yetkililer arasında hafta sonunda görüşmeler yapılması bekleniyor.

SUUDİ GAZETECİ CEMAL KAŞIKÇI'NIN AKIBETİ

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesinekatkı veren ve aynı zamanda Washington Post gazetesinde de yazılar yazanKaşıkçı'dan, 2 Ekim'de resmi işlemler için gittiği Suudi Arabistan'ın İstanbulBaşkonsolosluğu'na girdikten sonra haber alınamamıştı.

Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı'nın gittiğiSuudi Arabistan Başkonsolosluğu'ndan bir daha çıkmadığı teyit edilirken,başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul'a gelen, aralarındayetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin dahasonra geldikleri ülkelere döndüklerinin belirlendiği kaydedilmişti.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Kaşıkçı'nın kaybolmasına ilişkinbaşlatılan soruşturma devam ediyor.

Kolundaki Saat, Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı Soruşturmasının Odağı Oldu

Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Kardeşinin, Cidde'deki Evinde Öldürüldüğü İddia Edildi

Trump'tan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Mesele ile Yakından İlgileniyoruz, Soruşturmaya Dahil Olduk

ABD Başkanı Trump'tan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Kısa Zamanda Bir Raporumuz Olacak

Suudiler, Konsolosluktaki Aramayı Türk Polisinin "Lominol" Taktiği Yüzünden mi Erteledi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ile Görüşecek Mahsur Yavaş, Yerel Seçimlerde CHP ve İYİ Parti'nin Ortak Adayı Olmak İstiyor

Kayıp Gazeteci Kaşıkçı Krizine Çin de Dahil Oldu: ABD ve Batılı Ülkeler Çifte Standart Tutumu Sergiliyor ABD'li Pastör Brunson'ın Avukatı, Mahkemenin Ceza Kararına İtiraz Etti