Kayseri Büyükşehir Belediyesi'yle İlgili Yolsuzluk İddiaları - Son Dakika

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'yle İlgili Yolsuzluk İddiaları

02.11.2011 17:20
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'yle İlgili Yolsuzluk İddiaları, System.String[]

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili hazırlanan bilirkişi raporunda, şantaj için kullanılan senetteki imzaların sahte olduğunun 3.kez tespit edildiği belirtildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili hazırlanan bilirkişi raporunda, şantaj için kullanılan senetteki imzaların sahte olduğunun 3. kez tespit edildiği belirtildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, CHP'nin resmi internet sitesi ile bazı ulusal gazeteler için mahkemelerce verilen tekzip kararlarının yanısıra, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki aleyhine açılan 'hakaret davasının kovuşturmaya gerek olmadığı' şeklinde sonuçlanmasının ardından, belediyedeki iddiaların merkezinde olan Hacı Ali Hamurcu olayının en önemli ayrıntılarından 'sahte senet' konusunun da aydınlandığı kaydedildi.

Mahkemenin kararıyla oluşturulan 3. bilirkişi raporunun da senetteki imzanın Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye ait olmadığını ve adına sahte olarak atıldığını tasdik ettiği bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, (Bu olayla ilişkileri yok da senedi niye ödediler) şeklinde suçlamalarda bulunduğu senedin sahte olduğu bilirkişi raporuyla üçüncü kez ispatlanırken, senedin şu anda Ergenekon Davası'ndan tutuklu bulunan grup tarafından hazırlandığı ve imzaların taklit olduğu kesinleşti.

Grafoloji ve Sahtecilik Uzmanları tarafından senedin aslı üzerinden yapılan inceleme sonucunda, 27.09.2011 tarihinde hazırlanan ve davaya bakan Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan bilirkişi raporunda, senetteki Mehmet Özhaseki imzasının Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin elinden çıkmadığı net bir şekilde ifade ediliyor. Yine aynı şekilde senette kefil olarak görünen Mustafa Yalçın imzasının da sahte olduğu ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın'ın elinden çıkmadığı kaydediliyor. Buna karşılık senedin arka yüzünde atılı bulunan imzanın Yusuf Erikel eli mahsülü olduğu belirtiliyor."

-"Kaşeler belediyede kullanılar kaşeler değil"

Açıklamada, aynı bilirkişi raporunda senedin 'ödeyecek' bölümünde bulunan

'Mehmet Özhaseki Büyükşehir Belediye Başkanı' ve 'kefil' bölümünde basılı bulunan

'Mustafa Yalçın Genel Sekreter' kaşelerinin de belediyede kullanılan kaşeler olmadığına dair sonuçlara yer verildiği de belirtildi.

Daha önce de senet üzerinde yapılan 2 ayrı inceleme sonucunda oluşturulan bilirkişi raporlarında da imzaların Başkan Özhaseki'ye ait olmadığının tespit edildiği kaydedilen açıklamada, "Sonuç olarak diyoruz ki, böylece CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun bir iddiası daha fos çıkmış oldu. Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak iftiralarını çürütmekten, yalanlarını yüzlerine vurmaktan yorulduk. Her iftirası çürütülen, her yalanı yüzüne vurulan insanlarda biraz utanma olur. Sürecin başından beri 20'ye yakın yalan söylediler, tek tek hepsini ortaya çıkardık, çıkarmaya da devam ediyoruz. Bu kadar yalan dolandan sonra hala toplum önünde 'laf cambazlığı' yapanlara en güzel cevabı yüce Türk Adaleti verecektir" denildi.

- KAYSERİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kayseri Büyükşehir Belediyesi'yle İlgili Yolsuzluk İddiaları - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Yüz binlerce kişi izledi! Düğünde geline yanlışlıkla tekme atan damat TikTok'da viral oldu Hakan Altun ile Gonca Vuslateri, yeni aşka yelken açtı ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu