Kayseri Eczacı Odası'nın Kuruluşunun 40. Yıldönümü - Son Dakika

Kayseri Eczacı Odası'nın Kuruluşunun 40. Yıldönümü

Türk Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak, "Artık hastanede yatan insanlardan ve kronik hastalardan yüzde 1 oranında katılım payı alınacak."

Kayseri Eczacı Odası'nın Kuruluşunun 40. Yıldönümü, System.String[]

Türk Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak, "Artık hastanede yatan insanlardan ve kronik hastalardan yüzde 1 oranında katılım payı alınacak. Biz bunu doğru bulmuyoruz" dedi.


12. Bölge Kayseri Eczacı Odası'nın kuruluşunun 40. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen törene Türk Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak'ın yanı sıra çok sayıda eczacı katıldı. 12. Bölge Kayseri Eczacı Odası Başkanı Oğuzhan Ulutaş'ın açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Başkan Çolak, Kayseri'de ilk eczanenin 1900'lü yıllarda açıldığını söyleyerek, "Kayseri atak bir şehir, 2003 yılında Erciyes Üniversitesi kampüsüne Eczacılık Fakültesi kurulmuş. Böyle önemli bir merkezi kazandıranlara teşekkür ediyorum. İnanıyorum üniversitemiz Kayseri'nin sağlık alanına önemli bir hizmet verecek. Odanın kuruluşunun 40. yıl dönümü çok uzun bir süreç. Bu örgütlenme süreci kendiliğinden olan bir iş değil. Birlikte düşünmek yol almak gerekiyor" dedi.


Vatandaşın sağlıkta cepten ödeme dönemini sürdüren bir sistemin devam ettiğine vurgu yapan Çolak, "Dünya gelişirken, değişirken, dönüşürken içerisinde bulunduğumuz kapital sistem, sermayenin egemenliğine doğru yol almaya yönlendiriyor. Vatandaşın cepten ödemesini artıran sistemi devam ediyor. Hergün vatandaşın cebinden, elinden alınıyor. Artık hastanede yatan insanlardan, kronik hastalardan yüzde 1 oranında katılım payı alınacak. Katılım payı alınmak, farkındalık yaratmaktır bu doğru değil. Bunu doğru bulmadığımızı belirttik" diye konuştu. - KAYSERİ


Son Dakika

Karanlığın Kraliçesi lakaplı ünlü model, üstsüz pozuyla nefes kesti Yasmin Erbil, evinde tedavi gören babası Mehmet Ali Erbil'in son görüntüsünü paylaştı İşte Benim Stilim'in Barbie'si bakın şimdi ne halde! Ailesi, 1 ay önce hayatını kaybeden Nur Yerlitaş'ın son görüntülerini paylaştı Türkiye'ye dönen Acun Ilıcalı'ya Bebek'te sevgi seli Yeni yaşını kutlayan Fahriye Evcen'e sevenlerinden hediye yağdı Acun Ilıcalı'nın 1 milyon 713 bin TL'lik saati görenleri şaşkına çevirdi Kuaförüm Sensin'de jüri koltuğuna oturan Işıl Reçber'in kazanacağı ücret dudak uçuklattı Sembol oyununu kazanan Elif, Survivor 2020'nin çeyrek finaline kalan ilk yarışmacı oldu 14 ve 16 yaşındaki kızlarını evlendiren anne, Esra Erol'un canlı yayınında gözaltına alındı Survivor'da Sercan'ın "Deliliğe vuruyor" sözleri Yasin'i küplere bindirdi Maç sırasında sahaya atlayan YouTuber Ali Abdülselam Yılmaz ve 3 arkadaşına dava açıldı Defne Samyeli, Baran Tınaz ve Deren Talu aşkına onay verdi Simge "Çocuğu var" iddiaları hakkında sessizliğini bozdu: Saçmalık Survivor 2020'nin 98. bölüm fragmanı yayınlandı! Yasin ve Sercan birbirine giriyor