Kayseri Valiliğine Atanan Süleyman Kamçı, Görevine Başladı - Son Dakika

Kayseri Valiliğine Atanan Süleyman Kamçı, Görevine Başladı

Son Güncelleme: 10.06.2016 20:41

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kayseri Valisi Süleyman Kamçı'nın karşılanması Eski Kayseri Valisi Orhan Düzgün'ün konuşması Vali Süleyman Kamçı'nın konuşması AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız'ın konuşması Valiler Kararnamesiyle Kayseri Valiliğine atanan Süleyman Kamçı, görevine başladı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı'nın karşılanması

Eski Kayseri Valisi Orhan Düzgün'ün konuşması

Vali Süleyman Kamçı'nın konuşması

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız'ın konuşması Valiler Kararnamesiyle Kayseri Valiliğine atanan Süleyman Kamçı, görevine başladı.

Kamçı'yı, Valiliğe gelişinde Merkez Valiliğine atanan Orhan Düzgün ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergiz ile vali yardımcıları, belediye başkanları, daire müdürleri, bazı oda ve derneklerin temsilcileri karşıladı.

Valilik önünde kendisini bekleyen vatandaşları selamlayan Kamçı, çocuklarla da bir süre sohbet etti.

Daha sonra makamda düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Düzgün, Kayseri Valiliği görevini meslek büyüğü olan Süleyman Kamçı'ya tevdi etmekten büyük şeref duyduğunu belirtti.

Kamçı ise Anadolu'nun parlayan yıldızı, sanayi ve ticaret kenti Kayseri'ye vali olarak atanmaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

Kayseri'yle atanmasından dolayı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım ve bakanlara şükranlarını sunduğunu dile getiren Kamçı, şöyle devam etti:

"Değerli kardeşim Orhan Düzgün'ün Kayseri'ye yaptığı güzel hizmetleri devralıp, onun kaldığı yerden devam ettirmeye çalışacağız. Bir gün gelecek biz de bu bayrağı aynı şekilde bir başka arkadaşımıza teslim etmeye gayret göstereceğiz. Kayseri'de ve sizlerle olmaktan mutluyum. Eşim ve ben vatandaşla yüz yüze, vatandaşın arasında olmayı seven kişileriz. İnşallah bunu Kayseri'de de devam ettireceğiz. Değerli Valimize burada yaptığı güzel hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Allah kısa zamanda daha güzel görevleri nasip edecektir."

Kamçı, Kayseri'nin güvenliği ve huzuru, vatandaşların mutluluğu için ellerinden geleni yapmaya gayret göstereceklerini ifade ederek, "Ortak aklın temsilcisi ve ildeki lideri olabilirsek mutluluk duyarız. Bunda da değerli bakan ve milletvekillerimiz bize destek olur, daha güzelini yaparız diye umuyorum." dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ise Vali Orhan Düzgün'e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Vali Kamçı'nın da Kayseri'nin büyümesine, vakur duruşuna yakışır bir şekilde görev yapacağına inandığını vurgulayan Yıldız, "Kendilerine başarılar diliyoruz. Bu vesile ile de her zaman yanlarında olacağımızı belirtmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Kayseri Milletvekili Hülya Nergiz ise Vali Orhan Düzgün ve Vali Süleyman Kamçı'ya yeni hayatlarında başarılar diledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kayseri Valiliğine Atanan Süleyman Kamçı, Görevine Başladı - Son Dakika


Advertisement