Kazdağı Ekofest Başladı - Son Dakika

Kazdağı Ekofest Başladı

18.08.2017 09:36
Kazdağı Ekofest Başladı, System.String[]

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği tarafından organize edilen Kazdağı Ekofestivali (Ekofest) başladı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği tarafından organize edilen Kazdağı Ekofestivali (Ekofest) başladı. Kazdağı Ekofest 2017, bu yıl Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinin Küçükkuyu beldesi ile Balıkesir'in Edremit ilçesinin Narlı Mahallesi Darıdere Tabiat Parkı mevkisinde gerçekleştiriliyor. Ekofest'e yaklaşık 150 çadırda 300 kişi konaklamalı, günübirlik ise yaklaşık bin kişi katılıyor.

Festival, 2014 yılında Mıhlı Çayı üzerinde kurulması planlanan barajın çevreye etkisine dikkat çekmek amacıyla su temalı "Dereler Özgür Akacak", 2015 yılında ise ekosistem içerisinde ormanların önemine dikkatleri değinmek üzere ağaç temalı, "Orman Gibi Kardeşçesine" sloganı ile gerçekleştirilmişti.

Geçtiğimiz yıl ara verilen Ekofestival bu yıl "Toprak" temasıyla, "Hayat Topraktan Doğar" sloganıyla Çanakkale, Edremit, Küçükkuyu Belediyeleri'nin yanı sıra Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği'nin destekleriyle gerçekleştiriliyor.

Kazdağı Ekofest 2017'nin festival programında, çeşitli spor etkinlikleri, atölyeler, paneller, söyleşiler, dinletiler ve konserler yer alıyor.

Programda ayrıca çocuk ve yetişkin yogası, taichi, reiki-meditasyon, doğa yürüyüşü, voleybol gibi spor etkinlikleri de katılımcıları bekliyor. Festival programı kapsamında atölyelerde çamur ve seramikler, geri dönüşümden çocuk oyuncakları, ahşaptan oyuncaklar ve arkadaş bilekliği yapımı, ağaç gözlem turu ve ekosistem inceleme turları ile masal çemberi oluşturulması yer alıyor.

Edremit Belediye Başkan Vekili Ali Yılmaz Diker, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan ve Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği (EMARÇEB) Başkanı Cahit İnceoğlu festivale konuşmacı olarak katıldı. Konuşmacılar, çevrenin, toprağın, suyun ve havanın insan yaşamı için önemine değindiler.

(Emrah Elmas/İHA)

Kazdağı Ekofest Başladı
Kazdağı Ekofest Başladı
Kazdağı Ekofest Başladı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kazdağı Ekofest Başladı - Son Dakika


Son Dakika

Sağlık Bakanı Koca, müjdeyi verdi: Koronavirüs aşısı için imzalar atıldı Sokağa çıkma kısıtlamasına aldırış etmeyip ormana giden alkollü şahsın başına gelmeyen kalmadı Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Yoğun bakımda olan Yılmaz Vural'dan haber var! Oğlu, son durumunu sosyal medyadan paylaştı Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor