Keban'da "Genç Nida Hafızlık Yarışması" - Son Dakika

Keban'da "Genç Nida Hafızlık Yarışması"

19.12.2018 14:09
Keban'da

Elazığ'ın Keban ilçesinde "Genç Nida Hafızlık Yarışması" yapıldı.

Elazığ'ın Keban ilçesinde "Genç Nida Hafızlık Yarışması" yapıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ve Keban Çok Programlı Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen yarışma, Yusuf Ziya Paşa Camisi imamı Mehmet Özdemir'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Yarışma öncesi konuşan İlçe Müftüsü Abdullah Temizkan, amaçlarının Kur'an-ı Kerimi öğrenmeye ve anlamaya insanları teşvik etmek olduğunu söyledi.

Daha sonra gerçekleştirilen yarışmada İmam Efendi Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencisi Duaa Adıb birinci, Elazığ Cumhuriyet Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencisi Gülhan Arı ikinci, Keban Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencisi Şüheda Tümen üçüncü, Şehit Eyüp Oğuz Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencisi Merve Çelik dördüncü oldu.

Yarışmanın birincisine Keban Kaymakamı Ersin Tepeli, ikinciye Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, üçüncüye İl Müftü Yardımcısı Hatice Arslan, dördüncüye ise İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kazım Karaca ödül verdi.

Yarışmada birinci seçilen öğrencinin bölge finaline katılacağı belirtildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Keban'da 'Genç Nida Hafızlık Yarışması' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Orman yangınında tahliye edilen fabrikanın önünde otomobiliyle hortuma kapılan kadının beli kırıldı Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Azerbaycan ordusu 13 köyü daha Ermenistan'ın işgalinden kurtardı! Aliyev, Berde için intikam yemini etti Boşanmak istemeyen kadın, kocası ve akrabaları tarafından sokak ortasında dövüldü Boşanmak isteyen eşinin kapısını çilingir yardımıyla açtırıp öldüren koca, vicdan azabından teslim olmuş Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım