Son Dakika Haberleri: Kemerhisar'da Çanakkale Deniz Zafer Etkinliği Düzenlendi

Kemerhisar'da Çanakkale Deniz Zafer Etkinliği Düzenlendi

2 yıl önce

Şehitler Haftası ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı ve Kemerhisar Belediyesinin ortaklaşa hazırladığı "Türkülerle Çanakkale Zaferi" programı İçmeceler Tesisinde gerçekleştirildi.

Kemerhisar'da Çanakkale Deniz Zafer Etkinliği Düzenlendi, System.String[]
Şehitler Haftası ve  Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında  Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı ve  Kemerhisar Belediyesinin ortaklaşa hazırladığı "Türkülerle  Çanakkale Zaferi" programı İçmeceler Tesisinde gerçekleştirildi.

Düzenlenen programda Mehter Takımı, halk oyunları ve türküler yer aldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa Bor Kaymakamı Abdullah Küçük,  Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı,  Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Aykin, Belediye-İş Sendikası Başkanı Yusuf Karaca, belediye başkanları katıldı.

Toplum olarak " Çanakkale Ruhu'nun öğrettiği kardeşliği özlüyoruz" diyen  Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, konuşmasında duygu dolu anlar yaşandı.

Kirazcı konuşmasını şöyle sürdürdü, "Toprağın altında koyun koyuna yatanlar kadar toprağın üstünde de yan yana olalım. Siperde birlikte türkü söyleyenler gibi bizde kardeşlik türküleri söyleyelim. Ölüme giderken birlikte olanlar gibi, biz de yaşarken birlik olalım. Kimin nereden geldiğine, ne düşündüğüne, neye inandığına bakmadan birbirimize onlar gibi sarılalım. Bir  Türkiye hayali kuruyorum. Türkü, Kürdü, Alevisi Sünnisi, Lazı Çerkezi bir uçtan bir uca aynı halayda, aynı horonda, aynı semahta. Çünkü vatan için birlik ve dirlikten başka yol yok." dedi.

Konuşma sonrası  Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı üyeleri hazırladığı gösteriler sunuldu. - NİĞDE
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Son Ankette 3 Parti Barajı Geçti, İyi Parti ve HDP Çakıldı Final Yapacağı Konuşulan Çocuklar Duymasın, Dün Akşam Yayınlanmadı
Bakanlar Kurulunun Ardından, Flaş NATO Kararı: Türkiye, Katkı Sunmaya Devam Edecek