Kılıçdaroğlu'nun Hangi CHP'li Başkan İçin "Başarısız" Dediği Belli Oldu - Son Dakika

Kılıçdaroğlu'nun Hangi CHP'li Başkan İçin "Başarısız" Dediği Belli Oldu

29.01.2019 07:29

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Parti Meclisi'nde Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu için "Başarısız" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde yarışacak belediye başkan adaylarını belirlemek için Parti Meclisi'ni (PM) topladı. 18 saat süren toplantıda bazı isimlerin üstü çizildi.

"BENİM GÖZÜMDE BAŞARISIZ"

Gazete Duvar'da yer alan habere göre; PM'de en çok tartışma yaratan ilçe belediyesi Kadıköy oldu. Mevcut belediye başkanı Aykurt Nuhoğlu yerine Şerdil Dara Odabaşı'nın aday gösterilmek istenmesine tepki gösteren bazı üyeler, Nuhoğlu'nun başarılı, dürüst, şeffaf bir yönetim sergilediğini söyledi. Edinilen bilgiye göre Nuhoğlu ile ilgili "Birçok proje yapıyor, ama kasasında para da olan tek belediye" yorumuna Genel Başkan Kılıçdaroğlu, "Kasasında parası varsa demek harcamıyor. Yeterli proje üretmiyor. Benim gözümde başarısız." karşılığını verdi.

Aykurt Nuhoğlu

"YORUMU DOĞRU DEĞİL"

Nuhoğlu'nun karşısında Odabaşı'na oy veren bir PM üyesi ise, "Belediye başkanlarının 'başarısız' diye değiştiği yorumu doğru değil. Burada 'daha iyisi olabilir' diye değişim yaşandı. Kadıköy çok özellikli bir yer. Daha fazlası elbette yapılabilir. Genel başkan da bunu ifade etti" dedi. Ancak bu karar bazı PM üyelerince, "En şaibeliler aday gösterildi, dürüstler engellendi. Şaibeye selam yola devam" eleştirisine neden oldu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu

CHP'NİN İSTANBUL ADAYLARI

CHP Parti Meclisi'nin tamamlanmasının ardından, İstanbul'un 39 ilçesinden 29'unda belediye başkan adayları belli oldu. Kadıköy'de Aykurt Nuhoğlu'nun yerine Şerdil Dara Odabaşı aday gösterildi.

İşte CHP'nin İstanbul adayları;

Adalar: Erdem Gül

Ataşehir: Battal İlgezdi

Avcılar: Hüseyin Aksu

Bahçelievler: Mehmet Ali Özkan

Bakırköy: Bülent Kerimoğlu

Başakşehir: Abdulhadi Akmugan

Bayrampaşa: Remzi Albayrak

Beşiktaş: Rıza Akpolat

Beykoz: Coşkun Tosun

Büyükçekmece: Hasan Akgün

Çatalca: Cem Kara

Çekmeköy: Seyfettin Yıldırım

Esenyurt: Kemal Deniz Bozkurt

Fatih: Soner Özimer

Gaziosmanpaşa: Erkan Kaya

Güngören: İsmet Yaşar

Kadıköy: Şerdil Dara Odabaşı

Kartal: Gökhan Yüksel

Pendik: Mehmet Salih Usta

Sancaktepe: Özgen Nama

Silivri: Özcan Işılar

Sultanbeyli: Ayhan Koç

Sultangazi: Halil Bozkurt

Şile: Ali Secaattin Güney

Şişli: Fidan Aslan Eroğlu

Tuzla: Salim Gürsoy

Ümraniye: Cafer Aktürk

Üsküdar: Ahmet Kılıç

Zeytinburnu: Adil Emecan

Eyüp Sultan: Emel Bilenoğlu

Sarıyer: Şükrü Genç

Kılıçdaroğlu'nun Hangi CHP'li Başkan İçin Başarısız Dediği Belli Oldu

Son Dakika Güncel Kılıçdaroğlu'nun Hangi CHP'li Başkan İçin 'Başarısız' Dediği Belli Oldu - Son Dakika


Son Dakika

Efsane aktör Ivan Krasko, kendisinden 48 yaş küçük sevgilisiyle 5.kez nikah masasına oturacak! Efsane aktör Ivan Krasko, kendisinden 48 yaş küçük sevgilisiyle 5.kez nikah masasına oturacak! Sedat Peker'e, Tolga Ağar cephesinden cevap geldi: İftiraları reddediyorum, hukuki işlemler başlatacağım Sedat Peker'e, Tolga Ağar cephesinden cevap geldi: İftiraları reddediyorum, hukuki işlemler başlatacağım Marketlerde 'Tedbirli yeni dönem' başladı! Hangi ürünler yasak, hangi ürünler serbest? Marketlerde 'Tedbirli yeni dönem' başladı! Hangi ürünler yasak, hangi ürünler serbest? Oyuncu Gerard Butler ve sevgilisinin diş romantizmi! Önce temizledi, sonra öpmeye doyamadı Oyuncu Gerard Butler ve sevgilisinin diş romantizmi! Önce temizledi, sonra öpmeye doyamadı El konan 24 lüks otomobille, devleti 27 milyon lira zarara uğrattılar El konan 24 lüks otomobille, devleti 27 milyon lira zarara uğrattılar Bakan Soylu'dan ''Tam kapanma uzayacak mı? '' sorusuna cevap geldi: Böyle bir değerlendirme yok Bakan Soylu'dan ''Tam kapanma uzayacak mı? '' sorusuna cevap geldi: Böyle bir değerlendirme yok Pınar Altuğ'dan takipçisine jet 'Yemek' yanıtı: O yemeği bulamayanlar Instagram'a da giremiyordur Pınar Altuğ'dan takipçisine jet 'Yemek' yanıtı: O yemeği bulamayanlar Instagram'a da giremiyordur Lüks sitede iki kadın saatlerce birbirine girdi: Güvenlik bile ayıramadı Lüks sitede iki kadın saatlerce birbirine girdi: Güvenlik bile ayıramadı
Advertisement