Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika CHP Parti Meclisi haberleri, CHP Parti Meclisi son dakika, son dakika CHP Parti Meclisi

Son Dakika Chp Parti Meclisi Haberleri

Son dakika Chp Parti Meclisi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son chp parti meclisi haberleri anında burada.


 • 30.11.2023 30 Kas 16:58 Ttb Merkez Konseyi'nin Görevden Alınmasına İlişkin Açılan Davanın Karar Duruşması Başladı. Ttb Merkez Konseyi'nin Görevden Alınmasına İlişkin Açılan Davanın Karar Duruşması Başladı.

  Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi’nin görevden alınması talebiyle ilgili açılan davanın karar duruşması bugün Dışkapı Adliyesi’ndeki 31. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde başladı. TTB Genel Başkanı Şebnem Korur Fincancı, duruşma öncesi yaptığı açıklamada; "Seçilmişleri yargıyı kullanarak görevden almaya çalışmak, meslek örgütleri ve demokratik kamuoyu temsilcilerini susturmak iktidarın siyasi ajandasında önemli bir yer tutuyor. Bunu biliyoruz. Anayasa’yı tanımayan ve hukukun üstünlüğü ilkesini rafa kaldırmış olan iktidar hukuksuzlaştırmayı anayasasızlaştırma ile taçlandırmakta, her bir kurum ve birey için hayati olan anayasal hakların ilga edilmesine uğraşmaktadır. Bizi hak öznesi yurttaşlar olmaktan çıkaran aynı zihniyet, bugün yine benzer yollarla TTB Merkez Konseyi’ni 'amaç dışı faaliyet gösterme’ gerekçesiyle görevden almaya çalışmaktadır. Amaç dışı faaliyet gösteren TTB değil, Anayasa’yı ve adaleti korumakla görevli olan ama korumamakta, yok etmekte kararlı olan kurumlardır. Susmuyoruz, korkmuyoruz, hiçbir yere gitmiyoruz” dedi.

 • 28.11.2023 28 Kas 21:15 CHP Yüksek Disiplin Kurulu Tarafından İhraç Edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Partiye Geri Döndü CHP Yüksek Disiplin Kurulu Tarafından İhraç Edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Partiye Geri Döndü

  CHP Yüksek Disiplin Kurulu tarafından ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Parti Meclisi kararıyla affedilerek yeniden üyeliğe kabul edildi. Özcan, partililer tarafından karşılandı ve CHP İl Başkanlığı önünde teşekkür konuşması yaptı. Özcan, CHP'de yaşanan değişim sürecinden memnuniyetini dile getirerek seçim startını verdiklerini belirtti.

 • 28.11.2023 28 Kas 16:54 Özgür Özel'den Erdoğan'a 'Gazze'ye birlikte gitme' çağrısı Özgür Özel'den Erdoğan'a 'Gazze'ye birlikte gitme' çağrısı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Gazze'ye beraber gitme çağrısında bulunarak, "Tek başına giderek orada bir şey yapmak yerine orada bütün siyasi parti liderlerinin gücünü, Türkiye'nin iradesini ortaya koymaya davet ediyorum.

 • 28.11.2023 28 Kas 13:01 İskenderun'da lodosta su çekilmeye başladı İskenderun'da lodosta su çekilmeye başladı

  İskenderun'da etkili olan sağanak ve lodos sonucu cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, su basan bölgelerde incelemelerde bulundu ve sorunların çözümü için çalıştıklarını belirtti. CHP heyeti de zarar gören bölgeleri inceleyerek rapor hazırlayacak.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:44 Özgür Özel, CHP Parti Meclisi Toplantısına Başkanlık Yaptı Özgür Özel, CHP Parti Meclisi Toplantısına Başkanlık Yaptı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Parti Meclisi Toplantısına başkanlık yaptı.

 • 27.11.2023 27 Kas 15:05 Kılıçdaroğlu döneminde partiden ihraç edilen Tanju Özcan'ın CHP'ye dönüş talebi kabul edildi Kılıçdaroğlu döneminde partiden ihraç edilen Tanju Özcan'ın CHP'ye dönüş talebi kabul edildi

  CHP MYK'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na başkaldıran Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan için karar çıktı. Partiden ihraç edilen Özcan'ın dönüş talebi kabul edildi. Nihai karar ise Parti Meclisi'nden çıkacak.

 • 26.11.2023 26 Kas 12:08 Antalya Kitap Fuarı'nda Yağışa Rağmen Yoğun İlgi Antalya Kitap Fuarı'nda Yağışa Rağmen Yoğun İlgi

  Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen 13. Antalya Kitap Fuarı'nda, yağışlı havaya rağmen kitapseverler büyük ilgi gösterdi. Fuarda birçok ünlü yazar söyleşiler yaparak kitaplarını imzaladı. Başkan Muhittin Böcek, yazarlara teşekkür etti ve fuarın keyifli geçtiğini belirtti.

 • 25.11.2023 25 Kas 13:23 CHP Parti Meclisi Tüzük Kurultayı'nın Tarihini Belirlemek İçin Toplanacak CHP Parti Meclisi Tüzük Kurultayı'nın Tarihini Belirlemek İçin Toplanacak

  CHP Parti Meclisi, yerel seçimlerden sonra yapılmasını istediği Tüzük Kurultayı'nın tarihini belirlemek için pazartesi günü toplanacak. Kurultayda yapılacak değişikliklerle üye reformu gerçekleştirilecek ve üye iradesi partinin esası haline gelecek. Ayrıca kadın, genç ve engellilerin temsili arttırılacak ve PM'nin üye sayısı artırılacak.

 • 16.11.2023 16 Kas 16:16 İmamoğlu: 'Ekonomik Kriz Artıyorsa, Seçime Yaklaşılıyorsa; Kanal İstanbul Bir Anda Hop Unutuluyor, Rezervuar Çekiliyor ve Hak Ettiği Yere Gidiyor' İmamoğlu: "Ekonomik Kriz Artıyorsa, Seçime Yaklaşılıyorsa; Kanal İstanbul Bir Anda Hop Unutuluyor, Rezervuar Çekiliyor ve Hak Ettiği Yere Gidiyor"

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ, hak sahipleriyle anlaşarak, Bakırköy Kartaltepe Mahallesi’ndeki İş Bankası Mensupları Sitesi İncirli parselinde yıkım gerçekleştirdi. Yıkıma tanıklık eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kentsel dönüşüm, hayati bir meseledir. Önemli bir meseledir. Birbirimize hava atmayalım. Bu iş, hava atılacak bir mesele değildir. Fors yapılacak bir mesele değildir. Bu iş cumhurbaşkanı, belediye başkanı meselesi değildir. Milli bir meseledir. Hele hele İstanbul depremi meselesi, beka meselesidir. Ekonomik geleceğimizi etkileyen bir meseledir. Farkındaysanız; ekonomik kriz artıyorsa, seçime yaklaşılıyorsa mesela, Kanal İstanbul bir anda hop unutuluyor. Rezervuar çekiliyor ve hak ettiği yere gidiyor tabiri caizse” dedi.

 • 11.11.2023 11 Kas 20:11 İşte CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in A Takımı İşte CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in A Takımı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün CHP Genel Merkezi’nde 38. Olağan Kurultay’da seçilen Parti Meclisi’ni topladı. Özel, PM toplantısının bir bölümünde basın toplantısı düzenledi, CHP’nin yeni “Parti Yönetimi Yapılanmasını” ve Merkez Yürütme Kurulu üyelerini açıkladı.

 • 11.11.2023 11 Kas 13:57 CHP Parti Meclisi Yeni Merkez Yönetim Kurulu Üyelerini Seçiyor CHP Parti Meclisi Yeni Merkez Yönetim Kurulu Üyelerini Seçiyor

  CHP Parti Meclisi (PM), CHP Genel Başkanı Özgür Özel Başkanlığında ilk toplantısını bugün yapıyor. PM toplantısında yeni Merkez Yönetim Kurulu üyeleri seçilecek. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP PM'yi bugün topladı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret eden PM ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri, CHP Genel Merkezi'nde ilk toplantısını yapıyor.

 • 10.11.2023 10 Kas 15:23 CHP Parti Meclisi kurultay sonrası ilk toplantısını yarın yapacak CHP Parti Meclisi kurultay sonrası ilk toplantısını yarın yapacak

  CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda seçilen Parti Meclisi (PM) üyeleri, yarın ilk toplantısını Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında yapacak.

 • 07.11.2023 07 Kas 20:34 CHP Kartal İlçe Başkanlığı'na Saldırı CHP Kartal İlçe Başkanlığı'na Saldırı

  CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, partinin Kartal İlçe Başkanlığı'na yapılan saldırıya tepki gösterdi. Saldırganlar, ilçe binasının önündeki pankarta Starbucks logosu yapıştırarak ve apartmanın içine sprey boyayla provokatif ifadeler yazdı. CHP Kartal İlçe Başkanı Mert Polat, saldırıyı protesto etti ve masum Filistin halkına yapılan zulmün karşısında olduklarını belirtti. Çelik ise saldırıya sert tepki göstererek, vandalların bulunup yargı önünde hesap vermelerini istedi.

 • 07.11.2023 07 Kas 16:49 İmamoğlu: 'Belediyecilik Hizmetimizi Bir Sonraki 5 Yılda Taçlandırmak Adına Çok Daha Güçlü Çalışmaya İmza Atacağımızı Duyuruyoruz' İmamoğlu: "Belediyecilik Hizmetimizi Bir Sonraki 5 Yılda Taçlandırmak Adına Çok Daha Güçlü Çalışmaya İmza Atacağımızı Duyuruyoruz"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece’deki İBB Filenin Sultanları Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu açılış töreninde; “Ayırt etmeden insanımıza hizmet etmenin büyük bir seferberliği olarak yaptığımız belediyecilik hizmetimizi, bir sonraki 5 yılda taçlandırmak adına çok daha güçlü, çok daha kararlı bir çalışmayı hep birlikte, başta İstanbul olmak üzere 39 ilçesinde ve bütün Türkiye’de muazzam bir çalışmaya imza atacağımızı, buradan bütün ülkemizin insanlarına, yurttaşlarıma duyuruyoruz. Çok güzel başarılara imza atacağız” dedi.

 • 06.11.2023 06 Kas 15:35 CHP'nin 38. Olağan Kurultayı Sonrası Yeni Parti Meclisi Toplantısı Yapılacak CHP'nin 38. Olağan Kurultayı Sonrası Yeni Parti Meclisi Toplantısı Yapılacak

  CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nın ardından yeni Parti Meclisi (PM) ilk toplantısı 11 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek. CHP tarafından yapılan açıklamada, bazı mecralarda CHP'nin MYK üyelerinin belirlendiğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı ve MYK üyelerinin toplantı sonrasında belirleneceği ve resmi olarak ilan edileceği ifade edildi.

 • 06.11.2023 06 Kas 14:51 CHP'nin A Takımı belli oldu! Sezgin Tanrıkulu ve Oğuz Kaan Salıcı kota nedeniyle listeye giremedi CHP'nin A Takımı belli oldu! Sezgin Tanrıkulu ve Oğuz Kaan Salıcı kota nedeniyle listeye giremedi

  CHP kurultayında Özgür Özel genel başkanlık koltuğuna otururken, yeni Parti Meclisi, Bilim Kültür Platformu ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri de belli oldu. Özel'in listesinde dikkat çeken isimlerden biri olan Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, kadın kotası dolayısıyla parti meclisinde yer almadı. İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı da kota nedeniyle listeye giremese de listesindeki 8 kişi Özel'in listesini delerek parti meclisinde yer aldı.

 • 06.11.2023 06 Kas 12:26 CHP Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu Üye Seçimi Sonuçları Açıklandı CHP Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu Üye Seçimi Sonuçları Açıklandı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 38. Olağan Genel Kurultayı'nda yapılan Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üye seçimlerinin resmi olmayan sonuçları açıklandı. Parti Meclisi Seçimi'nde Gökhan Zeybek ilk sırada yer alırken, Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri oylamasında ise Ayça Akpek Şenay en yüksek oy sayısını elde etti. Kesin sonuçlar, kadın ve genç kotası uygulanarak 3 gün sonra ilan edilecek.

 • 06.11.2023 06 Kas 11:53 CHP Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu Üye Seçimi Tamamlandı CHP Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu Üye Seçimi Tamamlandı

  CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda yapılan seçimlerde Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri belirlendi. Seçim sonuçlarına üç gün itiraz süresi verildi.

 • 05.11.2023 05 Kas 15:03 Eczacılıktan genel başkanlığa! CHP lideri Özgür Özel'in bilinmeyenleri Eczacılıktan genel başkanlığa! CHP lideri Özgür Özel'in bilinmeyenleri

  Dün CHP'nin 8. Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, siyaset sahnesinin tanıdık yüzlerinden biri. Ancak hayat hikayesi bilinenlerden çok daha fazlası. İşte asıl mesleği eczacılık olan Özel hakkında tüm merak edilenler.

 • 04.11.2023 04 Kas 15:46 Örsan Öymen, CHP Genel Başkanlığı'na aday olmayacağını açıkladı Örsan Öymen, CHP Genel Başkanlığı'na aday olmayacağını açıkladı

  Eski CHP Parti Meclisi üyesi Örsan Öymen, CHP 38. Olağan Kurultayı'nda CHP Genel Başkanlığı'na aday olmayacağını duyurdu. Öymen, kurultayın parti içindeki bozuk düzenin bir parçası haline getirildiğini belirterek, CHP Genel Başkan Aday Adaylığı'ndan çekildiğini açıkladı. Öymen, kimin kazanırsa kazansın, kaybedenin CHP ve Türkiye olduğunu ifade etti.

 • 28.10.2023 28 Eki 17:44 Ataşehir'de Cumhuriyetin 100. Yılı Kutlamaları Resmi Törenlerle Başladı Ataşehir'de Cumhuriyetin 100. Yılı Kutlamaları Resmi Törenlerle Başladı

  Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümü ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Ataşehir’de de büyük coşkuyla kutlanmaya başlandı.

 • 25.10.2023 25 Eki 14:54 Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi Toplantısına Başkanlık Etti Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi Toplantısına Başkanlık Etti

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi toplantısına başkanlık etti.

 • 25.10.2023 25 Eki 14:13 CHP Parti Meclisi, 38. Olağan Kurultay Öncesi Son Toplantısını Gerçekleştirdi CHP Parti Meclisi, 38. Olağan Kurultay Öncesi Son Toplantısını Gerçekleştirdi

  CHP Parti Meclisi, 4-5 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek 38. Olağan Kurultay öncesi son toplantısını yaptı. Toplantıda, 38. Olağan Kurultay için hazırlanan MYK Çalışma Raporu onaylandı ve Giresun ve Bolu'nun yönetim kurulu üyesi sayısı artırıldı. Ayrıca, partiyle ilişiği kesilenlerin bağışlanma isteklerinin kabul edilmesi konusunda prensip kararı alındı.

 • 22.10.2023 22 Eki 19:38 Türk Psikologlar Derneği Ankara'da Miting Düzenledi. Türk Psikologlar Derneği Ankara'da Miting Düzenledi.

  Türk Psikologlar Derneği, bugün Ankara’da, miting düzenledi. Genel Başkan Prof. Dr. Cemşafak Çukur, “Mezun olduktan sonra bizi en çok bekleyen işsizlik. Çünkü siz bu kadar kontrolsüz, denetimsiz mezun verirseniz iş bulma imkanları kısıtlı. Birçok psikolog özelde çalışmak istiyor, yetkinlikleri var ama ne yazık ki bu konuda da bir düzenleme yok. Sağlık Bakanlığı'nın işini biz yapıyoruz. Biz şu anda bir oda veya birlik değiliz. Biz bir dernek statüsüyüz. Bu denetimi Sağlık Bakanlığı'nın yapması lazım. Sağlık Bakanlığı, özelde çalışanların denetimini yapmıyor. Biz bütçemizin neredeyse üçte birini sahte psikologlar ve etik dışı uygulama yapan kişiler için harcıyoruz. Sağlık Bakanlığı nerede acaba” dedi.

 • 21.10.2023 21 Eki 20:52 CHP Yoksulluk Dayanışma Ofis Koordinatörü Hacer Foggo: Çocukların Bu Politikalarla Yoksulluk Döngüsünden Çıkmaları Çok Zor CHP Yoksulluk Dayanışma Ofis Koordinatörü Hacer Foggo: Çocukların Bu Politikalarla Yoksulluk Döngüsünden Çıkmaları Çok Zor

  İzmir’de Konak Belediyesi ev sahipliğinde ‘Kent ve Kent Yoksulluğu’ paneli düzenlendi. Panelde konuşan CHP Yoksulluk Dayanışma Ofis Koordinatörü Hacer Foggo, çocukların ailelerinden yoksulluk mirasını devraldığını söyledi, “Bu politikalarla çocukların yoksuluk döngüsünden çıkma ihtimalleri çok zor” dedi. Gazeteci-Yazar Barış İnce de, “Cumhuriyet’in 100. yılında, kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyet’in yanında duralım” diye konuştu.

 • 20.10.2023 20 Eki 17:00 CHP Parti Meclisi, 38. Olağan Kurultay Öncesi Son Toplantısını Yapacak CHP Parti Meclisi, 38. Olağan Kurultay Öncesi Son Toplantısını Yapacak

  CHP'nin 38. Olağan Kurultayı öncesi son toplantısı, 25 Ekim Çarşamba günü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde gerçekleştirilecek. Kurultayın hazırlıkları ve gündemi ele alınacak.

 • 20.10.2023 20 Eki 12:08 CHP'li Onursal Adıgüzel Gezi Parkı anmasına katıldığı için ifade verdi CHP'li Onursal Adıgüzel Gezi Parkı anmasına katıldığı için ifade verdi

  Gezi Parkı olaylarının 4. yılı anısına yapılan anma yürüyüşüne katıldığı gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan CHP Parti Meclisi Üyesi Onursal Adıgüzel, ifadesini verdi. Adıgüzel, Gezi Parkı olaylarının barışçıl bir eylem olduğunu ve siyasete malzeme edilmemesi gerektiğini belirtti. Avukatı ise müvekkilin anayasal hakkını kullandığını ve adaletin tecelli edeceğine inandıklarını söyledi.

 • 19.10.2023 19 Eki 17:18 Özgür Özel: 'Beklenenin Çok Üstünde İmza Alacağımız ve Tahminlerin Çok Üzerinde Bir Destek Alacağımızı Görüyoruz. Kurultayı Kazanacağız' Özgür Özel: "Beklenenin Çok Üstünde İmza Alacağımız ve Tahminlerin Çok Üzerinde Bir Destek Alacağımızı Görüyoruz. Kurultayı Kazanacağız"

  CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan adayı Özgür Özel, “Beklenenin çok üstünde imza alacağımız ve tahminlerin çok üzerinde bir destek alacağımızı görüyoruz. Kurultayı kazanacağız. Kaybedenin olmadığı, kimsenin rencide edilmediği, dostluk ve barış ortamında bir kurultay geçmesi için de üzerimize düşen her şeyi yapacağız” dedi.

 • 19.10.2023 19 Eki 15:38 CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Özel, basın toplantısında konuştu Açıklaması CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Özel, basın toplantısında konuştu Açıklaması

  CHP Genel Başkanlığına adaylığını açılayan Özgür Özel, 4-5 Kasım'da yapılacak 38. Olağan Kurultay'a ilişkin, "Ben bir rakam vermeyeceğim ama beklenenin çok üzerinde imza alacağımız ve tahminlerin üzerinde çok bir destek alacağımızı görüyoruz.

 • 15.10.2023 15 Eki 20:00 CHP Parti Meclisi Üyesi Muharrem Erkek: Partimizi hep birlikte ayağa kaldıracağız CHP Parti Meclisi Üyesi Muharrem Erkek: Partimizi hep birlikte ayağa kaldıracağız

  CHP Parti Meclisi Üyesi Muharrem Erkek, Çanakkale İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, partinin zor bir dönemden geçtiğini ancak herkesin bilincinde olduğunu ve partiyi güçlendirerek çıkacaklarını belirtti. Erkek, CHP'nin değişim, dönüşüm ve yenilenme sürecine gireceğini vurgulayarak, Atatürkçülük ve sosyal demokrasi ilkelerini ön plana çıkaracaklarını ifade etti. CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan ise seçimlerde kazanılması gerekenin kaybedildiğini söyleyerek, tekrar seçmenin güvenini kazanmak için çalışacaklarını dile getirdi.

 • 13.10.2023 13 Eki 14:09 Efes Selçuk Belediyesi Sosyal Belediyecilikte Başarılı Efes Selçuk Belediyesi Sosyal Belediyecilikte Başarılı

  Efes Selçuk Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Başka Bir Siyaset Okulu'nda konuşan CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın, Efes Selçuk Belediyesi'nin sosyal belediyecilikte başarılı olduğunu vurguladı. Oturuma katılan diğer konuşmacılar da sosyal politikaların önemine değindi ve öğrencilerin sorularını yanıtladılar.

 • 10.10.2023 10 Eki 11:14 CHP'nin 38. Olağan Kurultayı Ankara'da yapılacak CHP'nin 38. Olağan Kurultayı Ankara'da yapılacak

  CHP, 4-5 Kasım tarihlerinde Ankara Spor Salonu'nda 38. Olağan Kurultayı'nı gerçekleştirecek. Kongre takvimi çerçevesinde 81 il başkanı ve 1370 kurultay delegesi belirlenecek. İstanbul İl Kongresi'nde değişimcilerin adayı Özgür Çelik seçimleri kazandı. Kurultay için Ankara Spor Salonu kiralandı ve 1500 kişi için kalacak yer temin edildi. Kurultayda genel başkan seçimi ve PM üyelerinin seçimi yapılacak. Tüzük kurultayı ise 38. Olağan Kurultay'dan iki hafta sonra yapılacak.

 • 08.10.2023 08 Eki 19:46 CHP İstanbul İl Kongresi...Oğuz Kaan Salıcı: 'Mahcubiyetçi Değişime Geçit Veremeyiz' CHP İstanbul İl Kongresi...Oğuz Kaan Salıcı: "Mahcubiyetçi Değişime Geçit Veremeyiz"

  CHP Parti Meclisi üyesi Oğuz Kaan Salıcı, CHP İstanbul İl Kongresi’nde; “Sayın Kumkumoğlu (Ali Kemal Kumkumoğlu) güzel bir konuşma yaptı. Dedi ki, ‘Özgür Çelik, televizyona çıktı ben sayın Kılıçdaroğlu’na destek vereceğim seçilirsem’ dedi. Ben onu dinlemedim, duymadım da eğer öyle dediyse saygı duyarım. Ama sayın Kumkumoğlu, sayın Özgür Özel’in bundan haberi yok. Sayın Özgür Özel’in beyanı var ben dinledim. Diyor ki, ‘İstanbul seçim sonuçlarını bekliyoruz. Değişim kazanırsa işimiz kolay. Değişim kaybederse başa baş bir yarış olacak’ diyor. Özgür’ün bundan haberi yok, birisinin değerli dostumuz Özgür Özel’e burada bir değişim tartışması olmadığını, eğer yoksa söylemesi lazım. Eğer varsa açık açık çıkıp ‘biz değişimden yanayız, kazanırsak Kemal Kılıçdaroğlu dahil değiştireceğiz’ demesi lazım. Mahcubiyetçi değişime geçit veremeyiz. Eğer görüşümüz değişimden yanaysa başım üstüne, çıkarız göğsümüzü gere gere kendi görüşümüzü söyleriz. Eğer görüşümüz mevcut genel başkanın devam etmesi, ama partide birçok değişikliğin, yenilenmenin yapılması, uzun vadeli yapısal reformların önünün açılmasıysa bunu da çıkıp benim söylediğim gibi söylersiniz” diye konuştu.

 • 08.10.2023 08 Eki 18:05 CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal: Şu anda Türkiye'nin gündemi CHP'nin iç meselesi olmamalıdır CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal: Şu anda Türkiye'nin gündemi CHP'nin iç meselesi olmamalıdır

  CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, Afyonkarahisar 38. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin gündeminin CHP'nin iç meselesi olmaması gerektiğini belirtti. Köksal, seçim sonrası parti içi tartışmalara değinerek, 'Değişim' adı altında bir grup çıktığını ve bu grup üyelerinin parti içindeki görevlerinden ayrıldıktan sonra 'Değişim' diye televizyonlarda boy göstermeye çalıştıklarını ifade etti.

 • 08.10.2023 08 Eki 17:24 CHP İstanbul İl Kongresi... Turan Aydoğan: 'Siyasette İki Soruyu Kendinize Sormazsanız Siyaset Yapamazsınız, Kimin İçin ve Ne İçin Siyaset... CHP İstanbul İl Kongresi... Turan Aydoğan: "Siyasette İki Soruyu Kendinize Sormazsanız Siyaset Yapamazsınız, Kimin İçin ve Ne İçin Siyaset...

  CHP Parti Meclisi Üyesi Turan Aydoğan, CHP İstanbul İl Kongresi'nde, "Ne yapmış Kılıçdaroğlu? Kılıçdaroğlu, Şenyaşar Ailesi ile buluşmuş. Roboski’ye gitmiş. Musa Anter’in oğlunu kabul etmiş. Sinan Ateş’in ailesi ile ilgilenmiş. Adaletsizliklerle ilgilenmiş. Niye? Siyasette iki soruyu kendinize sormazsanız siyaset yapamazsınız. Kimin için ve ne için siyaset yapıyorsunuz? Sayın Genel Başkanımız bunu net açıkladı. Dedi ki ‘Adaletsizliğin olduğu her yerde adalet mücadelesine devam edeceğim ve mazlumlardan yana siyaset yapacağım.’ Farkına varamadık bunların" dedi.

 • 08.10.2023 08 Eki 17:19 CHP İstanbul İl Kongresi... Müslim Sarı: 'Statükonun Temsilcisi, Parçası Olanlar Değişimin Aktörü Olamazlar' CHP İstanbul İl Kongresi... Müslim Sarı: "Statükonun Temsilcisi, Parçası Olanlar Değişimin Aktörü Olamazlar"

  CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Müslim Sarı, CHP İstanbul İl Kongresi’nde; “Değişim bütüncül, tutarlı, samimi bir iştir. O gün başka şeyleri söyleyip bugün başka şeyleri söylemek değişim olamaz. Statükonun temsilcisi, parçası olanlar değişimin aktörü olamazlar. Yeni bir dünya okuması, Türkiye okuması yapmadan, yeni parti modeli oluşturmadan sadece değişelim, değiştirelimden söz etmek tek bir şey çağrıştırır; değişimden anladığınız şey sadece bir değiş tokuş. 'Genel başkanı değiştirelim. Sayın Kılıçdaroğlu’nu oradan alalım bir kenara koyalım, partinin bütün yapısal sorunları burada kalsın. Elimizde bir sihirli değnek var hepimizin kafasına dokunalım ve parti iktidara gelsin'. Böyle bir dünya yok, kimse aklımızla dalga geçmesin” dedi.

 • 04.10.2023 04 Eki 16:32 CHP Milletvekili Deniz Demir, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'a Basın İlan Kurumu'nun harcamalarını sordu CHP Milletvekili Deniz Demir, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'a Basın İlan Kurumu'nun harcamalarını sordu

  CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'a Basın İlan Kurumu'nun bütçesinden yapılan harcamaları sorguladı. Demir, Rado marka saat ve İpekyol Giyim'den alınan eşarp ile ilgili gerekçeleri ve faturaların kuruma kesilme nedenini sordu.

 • 01.10.2023 01 Eki 00:59 İstanbul Sözleşmesi'nden Çıkan İktidarın Kadına Yönelik Şiddeti Meşrulaştırması Sonucu Kadına Şiddet Rakamları Artıyor İstanbul Sözleşmesi'nden Çıkan İktidarın Kadına Yönelik Şiddeti Meşrulaştırması Sonucu Kadına Şiddet Rakamları Artıyor

  CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, kadınlara yönelik şiddet artışına dikkat çekerek, İstanbul Sözleşmesi'nden çıkan iktidarın kadına yönelik şiddeti meşrulaştırması sonucu kadına şiddet rakamlarının arttığını belirtti. Resmi verilere göre, 2018-2020 arasında Kadın Destek Uygulaması (KADES) üzerinden ihbarda bulunan kadın sayısı 30 bin 601 iken, 2023 itibariyle bu sayı yüzde 2 bin 594 artarak 793 bin 816'ya yükseldi. Akkuş İlgezdi, ayrıca KADES verilerine göre son 3 yılda uygulamadan yapılan şiddet bildirimi sayısının 763 bin 215 olduğunu ve her 2 dakikada 1 kadının şiddet mağduriyetini KADES üzerinden bildirdiğini vurguladı. İlgezdi, iktidarın kadına yönelik şiddeti meşrulaştıran tutumunu eleştirerek, kadına yönelik şiddetin boyutlarının ortaya çıktığını ifade etti.

 • 30.09.2023 30 Eyl 17:59 CHP Tekirdağ İl Kongresi Yapıldı CHP Tekirdağ İl Kongresi Yapıldı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Tekirdağ'da düzenlenen il kongresinde yaptığı konuşmada, CHP'nin kuruluşunun 100. yılında yapılan kongrelerin önemine vurgu yaptı. Öztrak, parti olarak yerel seçimlerde büyük bir şevkle iktidara son vereceklerini belirtti. Kongrede CHP Tekirdağ Milletvekilleri ve il başkanı da konuşma yaptı. Kongreye, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanları da katıldı.

 • 30.09.2023 30 Eyl 17:59 CHP Şırnak 38. Olağan Kongresinde Sait Namdar güven tazeledi CHP Şırnak 38. Olağan Kongresinde Sait Namdar güven tazeledi

  CHP Şırnak İl Başkanlığı 38. Olağan Kongresi'nde Sait Namdar, yeniden başkan seçildi. Kongreye, CHP Parti Meclisi Üyesi Nevaf Bilek, mevcut başkan Sait Namdar ve diğer aday Fadıl Balkan katıldı. 82 delegenin oy kullandığı kongrede Namdar, 44 oy alarak güven tazeledi.

 • 30.09.2023 30 Eyl 17:50 CHP Kocaeli İl Kongresi... Müslim Sarı: 'Statükonun Parçası Olanlar Değişimin Aktörü Olamazlar' CHP Kocaeli İl Kongresi... Müslim Sarı: "Statükonun Parçası Olanlar Değişimin Aktörü Olamazlar"

  CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Müslim Sarı, CHP Kocaeli İl Kongresi’nde, seçim yenilgisinin sorumluluğunu sadece Genel Başkan Kemal Kılıçadroğlu'na havale edenlerin sadece onu suçlu bulanların, süreçte sorumluluğu olduğu halde kendilerini ak kaşık gibi kenara çekmelerinin en büyük haksızlıklardan biri olduğuna inandığını söyledi. Antidemokratik bir tüzük hazırlanırken de buna karşı çıkanları susturarak bu tüzüğü savunanların şimdi "Parti içi demokrasi kanalları tıkanıyor" dediğini belirterek, "Şunu söylemeye çalışıyorum arkadaşlar, statükonun parçası olanlar değişimin aktörü olamazlar” dedi.

 • 26.09.2023 26 Eyl 17:46 CHP 38. Olağan Kurultayı 4-5 Kasım'da yapılacak CHP 38. Olağan Kurultayı 4-5 Kasım'da yapılacak

  CHP Parti Meclisi toplantısında, 38. olağan kurultayın tarihleri belirlendi. Kurultayın oy birliği ile 4-5 Kasım tarihlerinde yapılmasına karar verildi. Tüzük kurultayı ise 25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 • 26.09.2023 26 Eyl 17:16 CHP 38. Olağan Kurultayı 4-5 Kasım'da yapılacak CHP 38. Olağan Kurultayı 4-5 Kasım'da yapılacak

  CHP Parti Meclisi (PM), Ankara'da gerçekleştirilen toplantıda 38. Olağan Kurultayın tarihini 4-5 Kasım olarak belirledi. Kurultayın ilk günü genel başkan, ikinci gün ise PM ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri seçimi yapılacak.

 • 26.09.2023 26 Eyl 15:38 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi, Tüzük Kurultayı'nın 25-26 Kasım'da yapılmasına oy birliğiyle karar verdi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi, Tüzük Kurultayı'nın 25-26 Kasım'da yapılmasına oy birliğiyle karar verdi.

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi, Tüzük Kurultayı'nın 25-26 Kasım'da yapılmasına oy birliğiyle karar verdi.

 • 26.09.2023 26 Eyl 15:32 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Parti Meclisi 38. Olağan Kurultayı'nın 4-5 Kasım'da yapılması kararını aldı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Parti Meclisi 38. Olağan Kurultayı'nın 4-5 Kasım'da yapılması kararını aldı.

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Parti Meclisi 38. Olağan Kurultayı'nın 4-5 Kasım'da yapılması kararını aldı.

 • 26.09.2023 26 Eyl 15:23 CHP 38. Olağan Kurultayı, 4-5 Kasım tarihlerinde yapılacak CHP 38. Olağan Kurultayı, 4-5 Kasım tarihlerinde yapılacak

  CHP Parti Meclisi, CHP 38. Olağan Kurultayı'nın 4-5 Kasım tarihlerinde yapılmasını kararlaştırdı. Kurultay'da Kılıçdaroğlu ile genel başkanlığa adaylığını ilan eden Özgür Özel karşı karşıya gelecek.

 • 26.09.2023 26 Eyl 13:46 CHP Parti Meclisi, 38. Olağan Kurultay'ın yapılacağı yer ve tarih için toplandı CHP Parti Meclisi, 38. Olağan Kurultay'ın yapılacağı yer ve tarih için toplandı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında CHP Parti Meclisi, parti genel merkezinde toplandı. Toplantıda, 38. Olağan Kurultay'ın ne zaman ve nerede yapılacağının belirlenmesi bekleniyor. Ayrıca, son siyasi gelişmelerin değerlendirilmesi ve 2022 yılına ilişkin kesin hesapların onaylanması da görüşülecek.

 • 26.09.2023 26 Eyl 13:39 Umut Akdoğan'dan Bakan Göktaş'a: 'Bakanlığınıza Bağlı Kuruluşların Elektrik Faturalarında İstisna Kapsamında Olunmasına Rağmen Ödenen Elektrik ve... Umut Akdoğan'dan Bakan Göktaş'a: "Bakanlığınıza Bağlı Kuruluşların Elektrik Faturalarında İstisna Kapsamında Olunmasına Rağmen Ödenen Elektrik ve...

  CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, Sayıştay raporuna göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın istisna kapsamında olmasına karşın elektrik dağıtım firmalarına mesken tarifesi yerine iş yeri tarifesiyle ödeme yaptığı ve yüzde 5 hava gazı tüketim vergisi ödediğini belirterek, Bakan Mahinur Özdemir Göktaş’a “Bakanlığınıza bağlı kuruluşların elektrik ödemelerine ilişkin faturalarda istisna kapsamında olunmasına rağmen ödenen Elektrik ve Hava gazı Tüketim Vergisi tutarı nedir? Bu tutarın iadesi için herhangi bir işlem başlatılmış mıdır? Yapılan ödemelere dair soruşturma başlatılmış mıdır” diye sordu.

 • 24.09.2023 24 Eyl 19:02 CHP Edirne 38. İl Kongresi'nde Samet Kahraman yeniden başkan seçildi CHP Edirne 38. İl Kongresi'nde Samet Kahraman yeniden başkan seçildi

  CHP Edirne 38. İl Kongresi'nde Samet Kahraman, tek listeyle yapılan seçimde başkanlığa yeniden seçildi. Kongrede yapılan konuşmalarda partiye hizmet edenler vurgulanırken, Edirne siyasetinde değişim ve temizlik vurgusu yapıldı.

 • 23.09.2023 23 Eyl 18:03 CHP Siirt İl Başkanlığı 38. Olağan Kongresi'nde arbede yaşandı CHP Siirt İl Başkanlığı 38. Olağan Kongresi'nde arbede yaşandı

  CHP Siirt İl Başkanlığı'nın düzenlediği 38. Olağan Kongre'de oy kullanma sırasında çıkan tartışma arbedeye dönüştü. Polis ekipleri müdahale ederek güvenlik önlemi aldı. Kongre sonucunda mevcut başkan Enver Güneş yeniden seçildi.

Advertisement