Kırmızı Ödülleri'nin Oscarını Jeep Kazandı - Son Dakika

Kırmızı Ödülleri'nin Oscarını Jeep Kazandı

12.06.2015 12:17
Kırmızı Ödülleri'nin Oscarını Jeep Kazandı, System.String[]

Türkiye'de Tofaş tarafından temsil edilen Jeep markası, Kırmızı/Basında En İyiler Reklam Ödülleri'nde hem otomotiv kategorisinde Kırmızı Ödülü'nün hem de büyük ödül olan Kıpkırmızı'nın sahibi oldu.

Türkiye'de Tofaş tarafından temsil edilen Jeep markası, Kırmızı/Basında En İyiler Reklam Ödülleri'nde hem otomotiv kategorisinde Kırmızı Ödülü'nün hem de büyük ödül olan Kıpkırmızı'nın sahibi oldu.

Jeep'ten yapılan açıklamaya göre, Leo Burnett Türkiye tarafından Jeep için hazırlanan ilanlarda, Jeep logosu kullanılmadı ve markayla ses benzerliği olan, her biri doğadaki ayrı bir enstantaneyi vurgulayan sözcükler görsellerle birlikte ilan tasarımlarına entegre edildi. Tüm dünyada SUV kategorisinin jenerik ismi haline gelen Jeep, ikonik konumunun yanı sıra markanın ruhunu da yansıtan ilan serisiyle dikkati çekti.

İlanlarda, Jeep'in özgürlükçü ve maceracı yönü vurgulandı. İlk ilanda aracın korna sesini sembolize eden "Beep" sözcüğü ve kaçışan bir zebra sürüsünün olduğu görsel kullanılarak Jeep in doğanın bir parçası olduğu ifade edildi. Serinin diğer ilanlarında ise anne kutup ayısı ile yavrusunu içeren bir görselle birlikte "Keep" (Koru) kavramıyla Jeep markasının verdiği güven duygusu işlendi. "Deep" (Derin) adlı ilanda da Jeep ile gidilebilecek yerlerde bir sınır olmadığına vurgu yapıldı.

Jeep, "Beep" adı verilen ilanıyla reklam sektörünün ve medya dünyasının en inovatif çalışmalarının ödüllendirildiği ve bu yıl 12.'si düzenlenen Kırmızı/Basında En İyiler Reklam Ödülleri'nde otomotiv kategorisinde Kırmızı Ödülü'nü ve yarışmanın büyük ödülü olan Kıpkırmızı'yı kazandı.

Bu ödüller ile Jeep markası son bir yıl içinde birbirinden değişik reklam kampanyaları ile, aralarında Kristal Elma, ODD ve Epica'nın da bulunduğu beş farklı mecra tarafından ödüllendirilmiş oldu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kırmızı Ödülleri'nin Oscarını Jeep Kazandı - Son Dakika


Son Dakika

Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Soylu'dan ABD Büyükelçiliği'nin kapatılmasına sert tepki: Usul, erkan ve adaptan yoksun bir davranış Uçuruma yuvarlanan otomobil hurdaya döndü! Feci kazada anne ve kızı yaşamını yitirdi Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı