Kırşehir'de yabancı uyruklu öğrencilerin aynı okula yerleştirildiği iddiası yalanlandı - Son Dakika

Kırşehir'de yabancı uyruklu öğrencilerin aynı okula yerleştirildiği iddiası yalanlandı

14.10.2020 14:13
Kırşehir'de yabancı uyruklu öğrencilerin aynı okula yerleştirildiği iddiası yalanlandı, System.String[]

Kırşehir'de, yabancı uyruklu öğrencilerin aynı okula yerleştirildiği iddiasının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Kırşehir'de, yabancı uyruklu öğrencilerin aynı okula yerleştirildiği iddiasının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kent genelinde okul çağında 3 bin 732 yabancı uyruklu çocuk olduğu, bunlardan 2 bin 917'sinin merkez ve ilçelerdeki okullarda eğitimine devam ettiği belirtildi.

Merkez ilçedeki 2 bin 728 yabancı uyruklu çocuğun; 5 anaokulunda 18, 27 ilkokulda 1286, 18 ortaokulda 1063 ve 13 lisede 361 çocuk olmak üzere toplam 63 okulda eğitim gördüğü aktarılan açıklamada, bu öğrencilerden 1254'ünün Öğretmen Ömer Aydın İlkokulu ve Ortaokuluna devam ettiği kaydedildi.

"Kırşehir'de yabancı uyruklu öğrencilerin bir okulda toplandığı" iddiasının gerçeği yansıtmadığı vurgulanan açıklamada, "Bahsi geçen okulumuz sadece yabancı uyruklu öğrencilerimize tahsis edilmiş olmayıp, talep eden bütün öğrenciler kayıt yaptırabilmektedir." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, yabancı uyruklu çocukların okullaşma oranının yüzde 78 olduğu belirtildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kırşehir'de yabancı uyruklu öğrencilerin aynı okula yerleştirildiği iddiası yalanlandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüse yakalanan eşine "O çocukla ağız ağıza mı geldin?" dedi, ölümle tehdit etti MasterChef'te büyük gerginlik! Mehmet Şef, yemeğini tadıma çıkarmayan Barbaros'u azarladı Ermenistan işgalinden kurtarılan Fuzuli'de 27 yıl sonra ezan okundu Beykoz'da bir otobüs alev alev yandı FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Şeyma Subaşı, vücudunu yağladığı anları paylaştı Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı