Kırşehir'den Kısa Kısa - Son Dakika

Kırşehir'den Kısa Kısa

22.11.2014 16:38
Kırşehir'den Kısa Kısa, System.String[]

"Sahaflık ve Tarih" konulu panel düzenlendi.

Kırşehir'de, "Sahaflık ve Tarih" konulu panel düzenlendi.

Ahi Evran Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Tarih Araştırmaları Topluluğu tarafından tertiplenen Fen Edebiyat Fakültesinin salonundaki panelde konuşan sahaf Etem Coşkun, kitap okumanın ciddi bir iş olduğunu ifade ederek, "Her okunan kitap, sizi başka bir kitaba yönlendirir. Ömür kısa, okunacak kitap çok. Seçici olmak zorundasınız. Sahaflar, her dilde kitabın temin edildiği ve araştırmacıya temel kaynak oluşturabilecek mekanlardır" ifadesini kullandı.

Hareketli yaşam yürüyüşü

Kırşehir'de, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam yürüyüşü yapıldı.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, obeziteyle mücadele konusunda toplumun bilinç düzeyini artırmaya yönelik faaliyetler kapsamında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile organize edilen yürüyüşün Kent Park'ta gerçekleştirildiği belirtildi.

Yürüyüşe İl Halk Sağlığı Müdürü Bekir Demirbaş, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, Halk Sağlığı Müdürlüğünde görevli şube müdürleri Yakup Yücel ve İlker Kılıç'ın katıldığı kaydedildi.

Elektrik kesintisi

Kırşehir'de elektrik kesintisi yapılacağı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Meram Elektrik Dağıtım AŞ tarafından 23-28 Kasım tarihlerinde bazı bölgelerde bakım çalışması gerçekleştirileceği ifade edildi.

Yarın 09.00-13.00 saatlerinde Karahıdır beldesi ve civarındaki tesislere, 24 Kasım Pazartesi günü, 09.00-13.00 saatlerinde merkeze bağlı Çayağzı beldesine, Kurtbeliyeniyapan köyü ve civarındaki tesislere elektrik verilemeyeceği belirtildi. Aynı gün ve saatte merkeze bağlı Seyrek köyünde, Çiçekdağı ilçesine bağlı Demirli ve Boztepe ilçesine bağlı Çevirme ve Hüseyinli köylerinde enerji kesintisi yapılacağı belirtildi.

Ayrıca, 25 Kasım Salı günü 09.00-12.00 saatlerinde merkeze bağlı Homurluüçler, Yukarıhomurlu ve Dulkadirlikaraisa köylerinde elektrik kesintisi uygulanacağı aktarıldı.

Açıklamada, 26 ve 28 Kasım'da, 08.00-11.00 saatleri arasında merkeze bağlı Kalankaldı, Sevdiğin, Yağmurlukale, Yağmurlubüyükoba, Yağmurluarmutlu, Kortolu, Sıdıklıekizağıl, Sıdıklıdarboğaz, Sıdıklıkumarkaç, Sıdıklıküçükboğaz, Sıdıklıküçükoba, Sıdıklıortaoba, Sıdıklıbüyükoba, Yeşilli, Uzunaliuşağı, Karaduraklı köyleri ile Toklumen beldesi genelinde enerji kesintisi gerçekleştirileceği kaydedildi. - Kırşehir

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kırşehir'den Kısa Kısa - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Su kuyusundan su alma sebebiyle çıkan tartışmada hayatını kaybetti! Ardında bir çocuğuyla hamile eşi kaldı 08:34 Su kuyusundan su alma sebebiyle çıkan tartışmada hayatını kaybetti! Ardında bir çocuğuyla hamile eşi kaldı Arnavutköy Deva Partisi İlçe Başkanlığına silahlı saldırı düzenlendi 08:22 Arnavutköy Deva Partisi İlçe Başkanlığına silahlı saldırı düzenlendi Ahu Yağtu, meslektaşı Hande Subaşı'nın eski eşi Can Tursan ile görüntülendi 07:38 Ahu Yağtu, meslektaşı Hande Subaşı'nın eski eşi Can Tursan ile görüntülendi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD iş dünyasına seslendi: Biden ile tam bir mutabakat içindeyiz 04:33 Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD iş dünyasına seslendi: Biden ile tam bir mutabakat içindeyiz Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı 23:53 Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı ABD'deki Türkevi açılışında ilginç anlar! Ali Erbaş'ın duasına BM sekreteri Guterres de el açtı 22:25 ABD'deki Türkevi açılışında ilginç anlar! Ali Erbaş'ın duasına BM sekreteri Guterres de el açtı
Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi 21:04 Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar 20:50 TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar "Dünyada bir ilk" diyerek paylaştı
Advertisement