Son Dakika Haberleri: Kışanak ve Tuncel'in Yargılanmalarına Devam Edildi

Kışanak ve Tuncel'in Yargılanmalarına Devam Edildi

2 gün önce

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Gültan Kışanak ve DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in yargılanmalarına devam edildi.

Kışanak ve Tuncel'in Yargılanmalarına Devam Edildi, System.String[]
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Gültan Kışanak ve DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in yargılanmalarına devam edildi.

Malatya 1.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya Kandıra Cezaevi'nde tutuklu bulunan Tuncel ve Kışanak mahkeme huzurunda bulunmak istememeleri nedeniyle katılmazken sanık avukatları ve yakınları mahkemede hazır bulundu. Duruşma savcısı tarafından mahkemeye sunulan esas hakkındaki mütalaada Kışanak için 'silahlı terör örgütünü kurmak ve yönetmek' suçundan 22,5 yıl, Tuncel hakkında ise 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15 yıl hapis cezası istendi. Mütalaada ayrıca her iki tutuklu sanık hakkında 'iki defa zincirleme silahlı terör örgütü propagandası yapmak' suçundan da üst sınırdan 26 yıl 8'er ay hapis cezası talep edildi. Mahkeme heyeti, avukatların taleplerini aldıktan sonra tutuklu sanıklar Kışanak ve Tuncel'in tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı 8 Ekim'e erteledi.

(İHA)Resmi Gazete'de 2 Yeni Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Yayımlandı Kalın'dan, Ebru Özkan Açıklaması: Başkan Erdoğan, Arayarak Geçmiş Olsun Dileklerini İletti

Mustafa Ceceli'nin Eski Eşi Sinem Gedik ile İlişki Yaşayan İntizar Hacca Gitmiş Gece Yarısı İstanbul'un Tüm Minarelerinde Sela Sesleri Yükseldi!